Motywacja do ćwiczeń i treningu kilka sposobów

 

Motywacja do ćwiczeń i treningu, nic łatwiejszego!

motywacja do treningu i ćwiczeń

Motywacja do treningu najłatwiej jest to działanie naszej psychiki w taki sposób że mamy ochotę do treningów, dzięki czemu z chęcią chodzimy na siłownię, dajemy z siebie wszystko a czasem jeszcze więcej. To właśnie zasługa motywacji, że pomimo braku sił, oddechu, idziemy do przodu, biegniemy dalej, szybciej, wyciskamy jeszcze jedno powtórzenie.

Motywacja do ćwiczeń nie jest wcale taka prosta, dlaczego? Dlatego że człowiek jest istotą leniwą, każdy chciałby efekty od razu. Niestety tak się nie da, nikt nie posiada magicznej różdżki która sprawiłaby że będziemy w wymarzonej formie bez żadnego wysiłku. Dlatego też opracowałem specjalny artykuł, który pokaże ci w jaki sposób możesz odpowiednio się zmotywować do treningu, i w końcu systematyczności i konsekwencją w działaniu osiągnąć wymarzone rezultaty.

W tym artykule dowiesz się jak postawić sobie cele, jak wizualizować swoje postępy, muzyka motywacyjna na trening, filmiki które dają kopa, rola ubioru w motywacji do ćwiczeń oraz rola partnera treningowego w motywacji do treningu.

1) Postaw sobie cele – motywacja do ćwiczeń

Nic gorszego niż trenowanie w ciemno, aby osiągać sukcesy oraz utrzymywać motywację na wysokim poziomie musimy postawić sobie okresowe cele, na czym to polega?
Weź jakiś notes, pomyśl chwile do czego chcesz dojść, zapisz cel do którego dążysz długoterminowo np. waga 80 kg. Przyjmijmy że aktualnie ważysz 100 kg. Ustanawiasz sobie cel krótkoterminowy np. 3 kilogramów na miesiąc w dół. I pilnujesz aby w każdym miesiącu osiągnąć swój cel. W ten sposób w 7 miesięcy dojdziesz do swojego upragnionego celu!

Proste prawda? Wystarczy tylko notes, ja polecam kalendarz, notować daty w których następuje kontrola wagi i dążymy do celów, nie uda Ci się cel krótkoterminowy, z jakiś powodów? nie martw się, postaraj się nadrobić w drugim i trzecim miesiącu, na pewno ci się uda! Ważny jest efekt końcowy, czyli cel długoterminowy.

2) Pokochaj sport

Drugą ważna sprawą jest pokochać sport, dokładnie tak, jeżeli robisz coś czego nie lubisz, dla przykładu podam pracę, czy idziesz do niej z chęcią? Jednak pracę a treningi różni to że pracować trzeba aby żyć i motywacja wcale nie jest potrzebna, ponieważ każdy człowiek ma świadomość że bez niej nie przetrwa. A treningi jest to potrzeba niższego rzędu, z którą łatwo odpuścić. Pokochaj sport, spraw aby to była przyjemność, poproś kolegę aby ćwiczył z tobą, kup specjalistyczny sprzęt, zacznij żyć sportem, kojarzyć go z czymś miłym i przyjemnym. A zobaczysz że nie będziesz potrzebować wielkiej motywacji do ćwiczeń aby ubrać się i iść np. pobiegać, wejdzie Ci to w nawyk.

3) Wraz z postępami motywacja rośnie

To wręcz oczywiste że jeżeli widzimy jak nasz cel się zbliża, zmieniamy swoje ciało na lepsze, jesteśmy silniejsi, wytrzymalsi, osiągamy coraz lepsze rezultaty, to nasza motywacja samoistnie rośnie, jesteśmy szczęśliwi, nasz poziom endorfin rośnie, uzależniamy się od ćwiczeń na siłowni w pozytywnym sensie, przez co jesteśmy po prostu zdrowsi. Jednak czasem dopada nas okres stagnacji, czyli małego zastoju, mamy kłopoty rodzinne, w pracy, nasza motywacja jest wystawiona na próbę, wtedy właśnie musimy aktywować naszą miłość do sportu, wszelkie siły skupić na naszych postawionych celach i nie odpuszczać! To najgorsze co możesz zrobić, pokazać samemu sobie że jesteśmy słabi. Mimo wszystko napieraj i dąż do celów, nie będzie łatwo lecz kiedy dojdziesz do końca zobaczysz że było warto!

4) Muzyka motywacyjna na trening

Kolejnym ważnym aspektem w motywacji jest muzyka motywacyjna, to właśnie ona nadaje nam power, siłę, kiedy za oknem pada deszcz, jesteśmy zmęczeni, mamy wszystkiego dosyć. Właśnie wtedy zabierz na trening MP3 ze swoimi ulubionymi kawałkami motywacyjnymi, żywymi dającymi kopa, przykłady takich piosenek znajdziesz w naszym innym artykule:

 
Muzyka motywacyjna
Muzyka w kulturystyce może pełnić wiele funkcji, począwszy od muzyki do pozowania, muzyki motywacyjnej przed treningiem.
 

 

5) Filmiki motywacyjne dające kopa

Oprócz muzyki istnieją filmiki motywacyjne które pokażą ci, jak bardzo zmotywowani są zawodowcy, jak ciężko trenują, ile wysiłku wkładają w to żeby być tu gdzie są.

 
Filmiki motywacyjne o siłowni i kulturystyce
Porcja filmików motywacyjnych od pakernia24.pl ! Życzymy siły i pogody ducha na co dzień i na siłowni !
 
Fitness motywacja film z gorącymi fitnesskami
Filmik który ma posłużyć Panią do zaczęcia przygody z fitnessem, gorące i seksowne fitnesski wyginają swoje ciała i prezentują swoje wdzięki, bardzo motywujące.
 

6) Rola profesjonalnego ubioru w motywacji

Niczym model na wybiegu – ubiór do ćwiczeń to bardzo ważny element w motywacji do ćwiczeń. Każdy z ćwiczących sporty walki, bieganie czy też na siłowni, powinien mieć specjalny, profesjonalny ubiór tylko i wyłącznie do ćwiczeń, który będzie mu się kojarzyć z treningiem, i będzie wyglądać jak profesjonalista. Nasz mózg da nam sygnał że skoro jesteśmy tak ubrani, to ten sport jest naszym ”konikiem”, otoczenie będzie nas odbierać jako sportowców, w ten sposób motywacja rośnie, rzeczywiście stajemy się prawdziwymi sportowcami. Podstawowy ubiór to oczywiście buty sportowe, koszulka, spodenki itd.

Motywująca tapeta na pulpit, kliknij aby powiększyć

 

7) Rób pomiary i zdjęcia swojego ciała

Załóż specjalny folder w komputerze, możesz nazwać go ”MOJE POSTĘPY” a w nim wrzucaj okresowe pomiary swojego ciała oraz zdjęcia, jeżeli twoim celem jest poprawa sylwetki. Będziesz mieć wgląd w swoją pracę, czy aby na pewno idziesz w dobrym kierunku, a postępy które będziesz mieć udokumentowane dadzą ci kolejnego kopa motywacyjnego.

 
Jak się dobrze mierzyć
Jak prawidłowo się mierzyć – warto dodać by w mierzeniu używać wyłącznie tego samego centymetra, by uzyskane wyniki (progresowe lub regresowe) nie stanowiły różnicy pomiędzy centymetrami.
 

8) Rola partnera treningowego w motywacji do ćwiczeń

Na zakończenie mojego artykułu o motywacji postanowiłem opisać jak ważną rolę odgrywa partner treningowy w ćwiczeniach. Sam osobiście tego doświadczam i nie wyobrażam sobie już treningu samemu. Biegam z dziewczyną, trenuje na siłowni z kolegą. Jaka rola partnera treningowego? Kiedy jednemu z nas nie chce się ćwiczyć, mamy gorszy dzień, ten drugi mówi ”stary nie możemy odpuścić, idziemy!” te słowa bardzo motywują i dają nam do zrozumienia, skoro on może to ja też, do dzieła!

Drugim elementem jest zdrowa rywalizacja, kiedy ćwiczymy razem mimowolnie uaktywnia się współzawodnictwo, każdy chce być lepszy od drugiego i w ten sposób napędzamy siebie na wzajem. Ścigamy się w celach, motywuje nas również postęp kolegi, widzimy że nasze wysiłki nie poszły na marne

Pamiętajcie! No Pain, No Gain

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian wszelkie prawa zastrzeżone.

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz