Chirurgia plastyczna – jakie zabiegi są najbardziej popularne?

chirurgia plastyczna

Operacje plastyczne wielu osobom kojarzą się z zabiegami dostępnymi wyłącznie dla osób publicznych: dziennikarzy, aktorów czy celebrytów. Rzeczywiście, ludzie funkcjonujący w tych kręgach często decydują się na poprawienie swojego wizerunku za pomocą jednej z licznie dostępnych metod medycznych. Takie praktyki nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla pracowników telewizji czy innych studiów nagraniowych. Każdy z nas może korzystać z możliwości, jakie daje współczesna technologia, aby poczuć się lepiej we własnym ciele. W dzisiejszych czasach nie jest to ani drogie, ani tak niecodzienne, jak kiedyś.

Czemu służy chirurgia plastyczna?

Wybierając się na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, należy sobie zadać dwa podstawowe pytania. Pierwsze z nich brzmi: gdzie zamierzamy się zgłosić, a drugie – w jakim celu? Wybór właściwego gabinetu medycyny estetycznej ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia, jak również dla zadowolenia z efektów przebytego zabiegu. Warto postawić na wiedzę i doświadczenie lekarzy, którzy mogą pochwalić się licznymi certyfikatami potwierdzającymi posiadane przez nich umiejętności.

Godnym zaufania centrum medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Warszawie jest Klinika Miracki, posiadająca 4 nowoczesne gabinety w różnych dzielnicach miasta. Wykonywane są tam profesjonalne zabiegi z następujących obszarów medycznych:

 • plastyka powiek,
 • plastyka nosa,
 • plastyka uszu,
 • powiększanie ust,
 • powiększanie piersi,
 • zmniejszanie piersi,
 • podniesienie piersi,
 • leczenie ginekomastii,
 • plastyka pochwy,
 • liposukcja,
 • lipotransfer,
 • przeszczep włosów,
 • lifting twarzy.

Chirurgia plastyczna umożliwia dokonanie korekcji ciała w zakresie, którego nie jesteśmy w stanie osiągnąć przy pomocy mniej inwazyjnych metod. Zabiegi medycyny estetycznej często stanowią jednak terapię uzupełniającą lub przygotowującą do operacji plastycznej. Należą do nich przede wszystkim laseroterapia, terapia ultradźwiękami (HIFU) oraz zabiegi iniekcyjne. Wszystkie wymienione techniki są dostępne w gabinetach Kliniki Miracki w Warszawie.

Chirurgia plastyczna – korekcja biustu

Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się zabiegi chirurgiczne dotyczące poprawy wyglądu piersi. Powiększenie piersi może zostać przeprowadzone metodą lipofillingu lub przy pomocy implantów. W obu przypadkach zabieg trwa około 2 godzin.

Lipofilling to procedura liposukcji z przeniesieniem tkanki tłuszczowej. Zabieg ma na celu wymodelowanie sylwetki pacjenta w zakresie usunięcia nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud czy pośladków oraz wszczepienia jej do innego miejsca na ciele (np. w celu powiększenia biustu). Metoda ta jest bardzo polecana ze względu na swoją wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo. Wykorzystanie własnych tkanek pacjenta nie generuje bowiem ryzyka odrzucenia przeszczepu przez organizm.

Lipofilling jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Aby umożliwić przeprowadzenie procedury powiększenia piersi za pomocą implantów, lekarz-anestezjolog poddaje pacjentkę znieczuleniu ogólnemu. Efekt zabiegu jest miejscowy (zmienia się wyłącznie kształt biustu, a nie całej sylwetki) i utrzymuje się przez wiele lat. Przed rozpoczęciem pracy lekarz-chirurg plastyczny ustala z pacjentką zarówno rozmiar, jak i kształt implantów, które mają zostać zastosowane. Do wyboru są implanty okrągłe oraz anatomiczne.

Zabieg podniesienia piersi polega na korekcji ich kształtu oraz jędrności. Zwykle decydują się na niego te panie, które utraciły dawną elastyczność tkanek w wyniku ciąży czy intensywnego odchudzania. Nierzadkie są także przypadki młodych dziewcząt, których biust zmienił się na niekorzyść w okresie dojrzewania. Niektóre pacjentki udają się do gabinetu medycyny estetycznej w celu dokonania korekcji kształtu lub wielkości brodawek sutkowych.

Ostatnim typem zabiegu chirurgicznego dotyczącego korekcji biustu jest operacja zmniejszenia piersi. Najczęściej decydują się na nią pacjentki charakteryzujące się drobną budową ciała i nieproporcjonalnie dużym biustem. Zdarza się również, że do korekcji rozmiaru piersi dochodzi wówczas, gdy wystąpią ku temu wskazania medyczne. Ma to miejsce w przypadkach, gdy kręgosłup pacjentki jest zbyt mocno obciążony, co generuje problemy z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała oraz ból.

Wszystkie zabiegi chirurgii plastycznej wykonywane w gabinetach Kliniki Miracki są poprzedzone profesjonalną konsultacją medyczną.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

One thought on “Chirurgia plastyczna – jakie zabiegi są najbardziej popularne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *