Kreatyna nie spełnia swojego zadania? Zobacz, gdzie popełniasz błąd

keratyna

Przyjmujesz wysokie dawki kreatyny, a mimo to nie widzisz żadnych postępów w procesie budowania tkanki mięśniowej? Dlaczego suplementy diety nie spełniają swojego zadania? Problem tkwi w przyjmowanym preparacie, sposobie treningu, czy w nieodpowiedniej diecie?

Kreatyna – niedoceniania pochodna aminokwasów

Drogi metaboliczne odpowiedzialne za syntezę kreatyny rozwijają się już na etapie życia płodowego. Dzięki tej informacji możemy wnioskować, że wspomniany związek azotowy ma pewne znaczenie w prawidłowym rozwoju organizmu. Wciąż nie przeprowadzono badań, które w jednoznaczny sposób udowadniają, na jakim etapie życia kreatyna zaczyna odgrywać ważną rolę. Brak odpowiedniej dokumentacji medycznej powoduje, że wciąż lekceważymy rolę kreatyny. Często zapominamy, że powinna stanowić element zrównoważonej diety. Co prawda organizm człowieka wytwarza ją samodzielnie, jednak robi to kosztem aminokwasów, a poza tym ilość syntetyzowanych związków azotowych nie wystarcza, aby pokryć zapotrzebowanie osób aktywnych.

Dlaczego suplementacja kreatyny nie przynosi oczekiwanych efektów?

Jesteś sportowcem i masz świadomość, że kreatyna odgrywa ważną rolę w procesie budowania tkanki mięśniowej? To doskonale! Niestety, nie każdy z nas wie, w jaki sposób działa ten związek azotowy. Część amatorów kulturystyki odczuwa frustrację, kiedy suplementacja kreatyny nie przynosi oczekiwanych efektów. Okazuje się, że najczęściej popełnianym błędem jest brak cierpliwości. Suplementy diety powodują natychmiastowe rezultaty w postaci zwiększonego poziomu energii, większej wytrzymałości mięśniowej oraz szybszej regeneracji po treningu, jednak na najważniejszy efekt trzeba poczekać znacznie dłużej. Długofalowe korzyści w postaci przyrostu siły i masy mięśniowej zauważymy dopiero po kilku tygodniach regularnego przyjmowania kreatyny połączonego z odpowiednią dietą i treningami.

Dlaczego warto spożywać produkty zawierające kreatynę?

Regularne przyjmowanie związków azotowych przyspiesza syntezę białek mięśniowych i minimalizuje stopień ich rozpadu. Okazuje się, że kreatyna pomaga nie tylko w dążeniu do wymarzonej sylwetki – ta substancja wspiera też funkcje poznawcze mózgu. Jeśli chcesz jeszcze szybciej zobaczyć efekty suplementacji, postaraj się włączyć do swojej diety produkty spożywcze, które pobudzają produkcję kreatyny, na przykład:

  • Łososia,
  • Stek wołowy,
  • Jajka,
  • Pierś z kurczaka,
  • Soję.

Dawkowanie kreatyny – przemyślany plan, który zawsze działa!

Sposób suplementacji kreatyny nie zawsze jest identyczny – wiele zależy od naszych celów treningowych oraz indywidualnych potrzeb. Osoby, które chcą jak najszybciej zwiększyć stężenie kreatyny w mięśniach, w początkowej fazie przyjmują około 20 g związku każdego dnia. Ważne, by podzielić suplementację na kilka mniejszych dawek. Po kilku dniach należy przejść do fazy podtrzymującej, kiedy nie spożywamy więcej niż 5 g suplementu na dobę. Osoby, którym nie zależy na szybkim przyroście masy mięśniowej, mogą pominąć pierwszą fazę i rozpocząć suplementację od niższych dawek.

Materiał sponsorowany.

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz