Ćwiczenia na płaski brzuch
Jak dobrze dobrać ćwiczenia na płaski brzuch ? To pytanie zadaje sobie każda osoba która chciałaby stracić zbędne centymetry z obwodu pasa. Marzysz o płaskim brzuchu niczym deska od krojenia warzyw? A może chciałabyś mieć kaloryfer? To wszystko jest do osiągnięcia, wymaga to jednak pracy w dwóch płaszczyznach, po pierwsze i najważniejsze to odpowiednia zbilansowana dieta, po drugie to odpowiednie ćwiczenia stymulujące brzuch, do spalania tkanki tłuszczowej i budowania solidnych mięsni.
Dlaczego dieta jest tak ważna ? Ponieważ to głownie dzięki niej pozbędziemy się zbędnych kilogramów tkanki tłuszczowej które zalegają właśnie na brzuchu, tworząc tkz. oponkę i wałeczki. Nie będę zalecać wam liczenia skrupulatnie każdej kalorii niczym zawodowa sportsmenka, ponieważ jesteście zwykłymi zjadaczkami chleba, zapewne chcecie jedynie pozbyć się brzuszka, a nie od razu zostać zawodową instruktorką fitness…
Zalecam więc trzymać się podstawowych zasad odpowiedniego żywienia, unikać przetworzonych produktów o wysokim Indeksie glikemicznym, unikać fast foodów, pustych kalorii, słodyczy, chipsów i orzeszków. Nie jeść przed snem, a jeżeli już to wysokowartościowe białka, które zapobiegną katabolizmowi nocnemu i zregenerują wasze mięśnie. Trzymaj się zdrowego rozsądku, jedz zdrowo i nisko kalorycznie, jedz 5 – 6 posiłków dziennie zamiast 2 – 3 dużych, to znacznie przyśpieszy twój metabolizm, co będzie miało pozytywny wpływ na twój płaski brzuch.
Ćwiczenia na płaski brzuch wstęp
Więc poznałaś już podstawowy czynnik płaskiego brzucha, lecz przyszła pora na ćwiczenia na płaski brzuch, poświęć około 15 minut na intensywne ćwiczenia brzucha co drugi dzień, a już po dwóch tygodniach zauważysz znaczącą poprawę twojego brzucha, stanie się bardziej płaski, przy odpowiedniej diecie będziesz zaskoczona jak szybko zmienisz oczko w pasku od spodni na węższe…
Poniżej przedstawię Ci 4 najefektywniejsze ćwiczenia na płaski brzuch, jednak należy wspomnieć jeszcze o ćwiczeniach cardio dzięki którym poprawisz swoje rezultaty o 30 % !. Ćwiczenia cardio to nic innego jak aktywność fizyczna, do nich zaliczamy np. (rower, bieganie, skakanka, taniec, rolki, pływanie, aerobic). Jak długo należy ćwiczyć aby dało to pożądany efekt? W celu spalenia tkanki tłuszczowej optymalnie jest np. biegać od 30 do 45 minut, ponieważ wtedy nie korzystamy z zapasu energii i węglowodanów z naszego organizmu, lecz korzystamy ze zmagazynowanego tłuszczu, i właśnie o to chodzi, tłuszczu który przykrywa nam nasz płaski brzuszek 🙂
4 ćwiczenia na płaski brzuch
1) Skłony tułowia – brzuszki – kładziemy się płasko na równej powierzchni. Uginamy nasze kolana, można również położyć nasze nogi na jakimś podwyższeniu np. krześle. Należy spleść nasze ręce za głową, następnie unosimy się nie odrywając odcinka lędźwiowego od podłoża, mocno spinając nasz brzuch, postaraj się utrzymać napięcie brzucha przez około 3 sekundy, następnie powróć do pierwotnej pozycji.
Jeżeli jesteś początkująca – wykonaj 3 razy to samo ćwiczenie po 20 powtórzeń. (czyli pierw 20 skłonów, 10 sekund przerwy, 20 skłonów, 10 sekund przerwy i ostatnie 20 skłonów)
2) Nożyce – aby wykonać nożyce należy położyć się na płaskiej powierzchni jak przy skłonach lecz w tym ćwiczeniu pracują również nogi. Pleców nie odrywamy od podłoża, nasze obie nogi wędrują w górę kąt około 45 stopni (zależnie od zaawansowania), ponieważ nie każdy długo potrafi utrzymać nogi w tej pozycji. I wykonujemy tkz. nożyczki, czyli jedna noga przeplata się z drugą i odwrotnie.
Należy wykonać 3 serie po 20 powtórzeń, tak jak wyglądało to przy skłonach.
3) Przyciąganie kolan do klatki piersiowej – ćwiczenie to jest świetne na nasz wałeczek, czyli podbrzusze. Aby wykonać to ćwiczenie potrzebna będzie ławeczka bądź jakieś stabilne podwyższenie. Tułów musi być w prostej pozycji lekko ugięty do tyłu, nogi wykonują głównie ruch, w taki sposób, że uginają się w kolanach i zostają przyciągane do naszej klatki piersiowej.
Wykonujemy 3 serie po 20 powtórzeń.
4) Skłony boczne tułowia – ćwiczenie to angażuje mięsnie skośne brzucha, do wykonania tego ćwiczenia potrzebujemy obciążenia, może być to hantla, książka, plecak z książkami lub cokolwiek co podsunie nam wyobraźnia. Stań w delikatnym rozkroku aby twoja pozycja była stabilna, lekko pochyl się do przodu, w jedną rękę chwyć obciążenie, druga wędruje na kark, w tej pozycji wykonujemy skłony boczne, raz z jedną ręką na karku, następnie z drugą.
Wykonujemy 3 serie tego ćwiczenia po 20 powtórzeń, w zależności od zaawansowania.
Ćwiczenia na płaski brzuch – podsumowanie
Przy odrobinie determinacji i chęci, każda z nas może mieć wykonywać ćwiczenia na płaski brzuch i cieszyć się efektami, jednak nie jest to proste, dodaje w gratisie od Siebie wskazówki jak utrzymać się w swoim postanowieniu. Po pierwsze musisz ustawić sobie cel działania i dążyć do jego zrealizowania. Po drugie wypisz sobie plusy wynikające z płaskiego brzucha, które przypomną Ci po co właściwie to wszystko. Po trzecie zaznacz w kalendarzu dni w których ćwiczysz i odznaczaj ptaszkami ukończony trening. Po czwarte i ostatnie, nagradzaj się za dobre sprawowanie, np. drobnymi ustępstwami np. gałka lodów śmietankowych, to Cie nie zabije a nie załamiesz się nerwowo z nagłej zmiany diety i trybu życia. Pozdrawiam serdecznie i życzę dwucyfrowych spadków w pasie!
Redaktor Pakernia24.pl Sebastian Walczak