A6W czyli Aerobiczna 6 Weidera – trening na brzuch

A6W Trening w 42 dni do kaloryfera

a6w trening na brzuch

A6W – pełna nazwa – Aerobiczna 6 Weidera, to zestaw 6 ćwiczeń fitness stworzonych przez prekursora kulturystyki – Joe Weidera Służą one do wzmocnienia naszego brzucha oraz także poprawy ich definicji mięśniowej. Jest to idealny zestaw ćwiczeń dla osób które mają różne cele: chcą schudnąć czy też takich, którzy mają chęć wypracować kaloryfer.

Z czego składa się A6W ?

Jak już wspomniałem A6W składa się 6 ćwiczeń, poniżej przedstawię krótki ich opis

Ćwiczenie 1 – ręce wzdłuż tułowia, unosimy klatkę piersiową tak, by lędźwie pozostały na podłożu, równocześnie z unosem tułowia unosimy jedną nogę zgiętą pod kątem 90 stopni w kolanie. Skłon wykonujemy do około 90 stopni (by kolano i tułów tworzyły 90 stopni) i w tym momencie dwoma dłońmi przytrzymujemy nogę przez czas około 3 sekund. Po tym wracam to stadium początkowego i powtarzamy ćwiczenie drugą nogą.

Ćwiczenie 2 – bardzo podobne w wykonaniu do ćwiczenia numer 1, z tym wyjątkiem, że obie nogi podnosimy w tym samym momencie

Ćwiczenie 3 – to kolejne ćwiczenie zbudowane na bazie ćwiczenia 1. Zasady działania podobne co we wspomnianym ćwiczeniu, z wyjątkiem ułożenia rąk te trzymam splecione na karku.

Ćwiczenie 4 – to ćwiczenie jest połączeniem ćwiczeń 2 i 3, obie nogi podnosimy jednocześnie z tułowiem, ręce splecione na karku

Ćwiczenie 5 – tułów pracuje tak samo jak w ćwiczeniu 3 i 4. Nogi opuszczamy tak jak w ćwiczeniu 3, ale robimy to szybko bez przerwy, nie odkładając ich na ziemię. Ćwiczenie podobne do popularnego rowerka, jednak tu należy pamiętać o kącie 90 stopni w kolanach.

Ćwiczenie 6 – tzw scyzoryk, polega na jednoczesnym unosie obu wyprostowanych nóg i tułowia, w końcowej fazie należy przytrzymać 3 sekundy, by zyskać napięcie mięśni brzucha

 

A6W jak często ćwiczyć?

Otóż istnieją dwa warianty. Jednym z nich jest ćwiczenie 7 razy w tygodniu, drugim zaś jest 6 dni ćwiczeń, przy jednym dniu odpoczynku. Należy pamiętać, że jeśli chcemy uzyskać efekty trzeba robić to regularnie, być szczerym ze samym sobą. Trzeba pamiętać, że robimy to dla samych siebie, więc nie warto też oszukiwać własnego ja. Poniżej przedstawiam wam tabelę która zilustruje wam te dwa warianty A6W.

Grafika Aerobicznej 6 Weidera

a6w na brzuch

Podsumowanie A6W

Okej i co dalej ? Wielu laików zaglądających tutaj mogłoby powiedzieć, dobrze, fajnie, ale czym są te serie czy też cykle ? Otóż w pierwszej metodzie cyklem nazywamy ilość razy wykonywania danego ćwiczenia. Czyli jeśli mamy 3 cykle w danym dniu, to wykonujemy każde ćwiczenie 3 razy w ciągu naszego treningu. Na serię składa się wszystkie 6 ćwiczeń. Jeśli w naszym dniu mamy 3 serie to należy wykonać cały zestaw ćwiczeń (łącznie z cyklami) trzykrotnie.

Przy tej metodzie trzeba pamiętać, że nie wolno robić przerw między seriami. Istnieje inny wariant sugerowany przez trenerów fitness. Każde ćwiczenie wykonuje się raz, wszystkie ćwiczenia wykonane po kolei tworzą jeden cykl. Gdy w dniu mamy 8 cykli, należy wszystkie ćwiczenia zrobić 8 krotnie. Dopiero wtedy mamy 1 serię. Jednak trzeba pamiętać o długich przerwach między seriami. Ta metoda jest jednak sugerowana dla zaawansowanych.

Czasem zdarzają się przerwy, nie należy się jednak zniechęcać. Jeśli przerwa trwa krótko, możemy wrócić do tego dnia na którym skończyliśmy poprzednim razem. Jednak jeśli przerwa wynosi do 2 tygodni, trzeba cofnąć się o połowę dni w harmonogramie, przez które nie ćwiczyliśmy. Czyli jeśli nie ćwiczyliśmy przez 8 dni, cofamy się w harmonogramie o 4 dni od dnia na którym skończyliśmy. Jeśli przerwa trwa dłużej warto rozpocząć A6W od początku.

Redaktor pakernia24.pl – Tomasz Woliński

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz