Jak przyspieszyć metabolizm sposoby

Jak przyspieszyć metabolizm

jak przyspieszyć metabolizm

Metabolizm pierwszym krokiem będzie wytłumaczenie samego procesu za jaki odpowiada, jest to przekształcanie składników odżywczych w energię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu podczas całego dnia.

Każdy z nas ma różny metabolizm wszystko to zależy od kilkunastu czynników m.in. wieku, genów, płci, aktywności fizycznej, ilości snu, słone jedzenie, nieregularne posiłki oraz stres i fast foody. W dalszej części artykułu postaram się wytłumaczyć jak działa cały ten proces i jak z nim walczyć aby przyspieszyć metabolizm.

Głodowanie i diety cud

Jeżeli chcesz przyspieszyć swój metabolizm musisz zapomnieć o głodówce oraz dietach cud, co takiego? Tak, dokładnie. Restrykcyjne diety oraz głodówki fakt prowadzą do schudnięcia, lecz z efektem jojo. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nasz organizm jest tak zbudowany żeby radzić sobie w każdych warunkach i okolicznościach, od dawnych czasów jesteśmy przystosowani do trudnych warunków. Jeżeli odetniemy drastycznie dostęp do pożywienia nasz organizm w krótkim okresie czasu zacznie magazynować większą ilość tkanki tłuszczowej i spowalniać metabolizm tylko po to aby zabezpieczyć się na ten trudny okres gdzie nie dostaje wystarczającej ilości składników odżywczych. Więc jeśli chcesz przyspieszyć metabolizm musisz raz na zawsze zapomnieć o głodówkach!

 

Częstotliwość posiłków a metabolizm

Udowodnione jest że jedzenie trzech dużych posiłków spowalnia nasz metabolizm, ponieważ ma on więcej roboty, ciężko trawiąc pokarm odkłada go i nie dostarcza cennych mikroelementów i witamin. Więc rada zamiast 3 dużych posiłków jedz 6 małych średnio co 3 godziny. Taki rozkład posiłków zapewni że twój metabolizm przyśpieszy swoją pracę, a Ty schudniesz jedząc 6 posiłków zamiast 3, nie zapominaj o regularnych posiłkach, tak aby zaprogramować na nowo swoje ciało, proste prawda ?

Śniadanie energia na cały dzień

Podczas walki z przyśpieszeniem metabolizmu nie możemy zapominać o najważniejszym posiłku w ciągu dnia, czyli o śniadaniu. Podczas snu nie dostarczamy żadnych składników odżywczych, więc rano mamy katabolizm czyli nasze mięśnie są zmuszone spalać same siebie, musimy jak najszybciej przerwać ten proces zjeść wartościowe śniadanie które pomoże przyspieszyć metabolizm. Dodatkowo śniadanie da nam energię na cały dzień, dzięki czemu nasz układ hormonalny będzie pracował jeszcze lepiej. Jeżeli chcesz odpuścić jakiś posiłek, niech będzie to kolacja zwłaszcza ta późna, ponieważ wszystko co zjemy (jeżeli chodzi o węglowodany i niedobre tłuszcze) odłoży się nam w postaci tkanki tłuszczowej, ponieważ organizm nie ma gdzie spalić wartości energetycznej.

Kilka szybkich rad jak przyspieszyć metabolizm

1) Spożywaj węglowodany o niskim IG  Indeks glikemiczny takie produkty pomogą utrzymać stabilny poziom insuliny, szczególnie owoce i warzywa bogate w błonnik, dzięki któremu mamy dłuższe uczucie nasycenia.

2) Pij dużo wody minimum 2 litry dziennie oraz zieloną herbatę która działa na przyśpieszenie trawienia i metabolizmu.

3) Spożywaj błonnik – pobudza jelita, usuwa z organizmu resztki niestrawionego pokarmu, błonnik pęcznieje w żołądku przez co mamy uczucie nasycenia i nie sięgamy po zbędne kalorie w postaci fast foodów czy słodyczy.

4) Aktywność fizyczna, ćwiczenia aerobowe po 30 minut, 3 razy w tygodniu w zupełności wystarczą aby przyspieszyć metabolizm, stracić kilka kilogramów oraz zyskać mięsnie które również przyśpieszą twój metabolizm i spalanie kalorii. Jaki rodzaj aktywności wybrać? Dosłownie wszystko, bieganie, skakanka, rower, pływanie czy też aerobik i zumba.

5) Ćwicz na siłowni, udowodnione jest że osoby które mają większą masę mięśniową posiadają szybszy metabolizm a ich mięśnie potrzebują więcej kalorii i tlenu, więc w bierny sposób spalają kalorie i stajemy się bardziej wysportowani i szczuplejsi.

6) Sen to zdrowie, te słowa mają swoje znaczenie również w kwestii metabolizmu od 7 do 8 godzin snu to minimalny czas który powinniśmy spędzić na tej czynności podczas dnia, dzięki temu twój metabolizm przyśpieszy a Ty będziesz wypoczęty aby ćwiczyć i cieszyć się życiem.

7) Zimna woda oraz prysznice, ten drobny zabieg również pozwoli spalić nam kilkadziesiąt kalorii w ciągu dnia. Jakim cudem? W taki sposób że nasze ciało będzie potrzebować energii aby nagrzać swoje ciało oraz spożytą wodę do temperatury 36,6 stopni.

8) Istnieją również suplementy diety tkz. spalacze tłuszczu czy też fat burnery, które pomagają w zgubieniu tkanki tłuszczowej, lecz to jest kwestia indywidualna na jednego działają a drugiemu mogą nawet zaszkodzić.

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz