Wyposażenie siłowni i klubu fitness – 5 niezbędnych urządzeń

wyposażona siłownia i klub fitness

Dbanie o dobrą kondycję i regularne ćwiczenia na siłowni to dla wielu osób nie tylko ulubiona rozrywka, ale też sposób na życie. Grono takich pasjonatów jest coraz większe. Skutkuje to tym, że nie brakuje zainteresowanych zakupem karnetów na siłownię. Największą popularnością cieszą się oczywiście te, które są najlepiej wyposażone. Różnorodność sprzętów przyciąga osoby realizujących podczas ćwiczeń różne cele: modelowanie sylwetki, budowanie masy mięśniowej, czy też zrzucenie zbędnych kilogramów.

Jakie wyposażenie siłowni powinno znaleźć się w każdym klubie fitness?

Kompletując sprzęt na siłownię warto zacząć od podstaw. Miejsca takie odwiedzają zarówno osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportem, jak i takie, które ćwiczą od lat. Zróżnicowane treningi wymagają dostęp do różnych urządzeń. Dlatego wyposażenia siłowni powinno obejmować takie sprzęty jak: 

  • Ławka do ćwiczeń — to uniwersalne rozwiązanie, umożliwiająca wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń siłowych, jak np. wyciskanie sztangi, podciąganie, podnoszenie nóg.
  • Sztanga i hantle — narzędzia te są niezbędne do wykonywania ćwiczeń siłowych. Sztanga może służyć do wyciskania, przysiadów, martwego ciągu, a hantle do wyciskania, uginania ramion, ćwiczeń izometrycznych i wielu innych aktywności. 
  • Akcesoria do treningu funkcjonalnego — takie jak np. TRX, piłki do ćwiczeń, taśmy oporowe. Mogą być pomocne w treningu równowagi, stabilizacji, koordynacji i siły.
  • Rowerek stacjonarny — urządzenie cardio, które pozwala na trening rowerowy w pomieszczeniu. 
  • Bieżnia — kolejne urządzenie cardio, które pozwala na bieganie lub chodzenie w miejscu.

Ta złota piątka to minimum, jakie powinno znaleźć się w każdej siłowni. Sklep z wyposażeniem siłowni oferuje urządzenia renomowanych producentów, które doskonale nadają się do użytkowania przez wielu ćwiczących.

W co jeszcze warto wyposażyć salę do ćwiczeń?

Kompleksowe wyposażenie siłowni powinno obejmować zarówno podstawowe urządzenia, jak i dodatki, które sprawiają, że oferta danego miejsca jest dużo bardziej atrakcyjna. Wzrasta zainteresowanie takimi aktywnościami jak kettlebells. 

To forma treningu siłowego i kondycyjnego, która polega na wykonywaniu różnego rodzaju ćwiczeń z użyciem jednej lub kilku kettlebells. Są to specjalne ciężary w kształcie kulki z uchwytem. Sport ten pochodzi z Rosji, ale w ostatnich latach zyskał na popularności na całym świecie. Trening kettlebelli wymaga od użytkownika połączenia siły, wytrzymałości i koordynacji, ponieważ większość ćwiczeń wykorzystuje ruchy, które angażują całe ciało.

Dystrybutor sprzętu fitness i wyposażenia siłowni Apus Sports oferuje klientom zarówno podstawowe wyposażenia, jak i takie akcesoria jak wspominanie przyrządy do treningu funkcjonalnego, czy wykonywania ćwiczeń siłowych. Zaopatrując się w hurtowni sprzętu fitness można skompletować wszystko, co niezbędne, aby zapewnić ćwiczącym atrakcyjny trening.

Czy warto inwestować w profesjonalnym sprzęt fitness?

W miejscach, w których ćwiczy wiele osób ważne jest zapewnienie odwiedzającym komfortu oraz bezpieczeństwa. Dlatego też na siłowni nie może znaleźć się przypadkowy sprzęt. Tylko ten z odpowiednimi atestami, wykonany z wytrzymałych materiałów może wytrzymać wiele sesji treningowych.

 

Wpis o charakterze promocyjnym.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz