Tabletki na odchudzanie na receptę

Tabletki na odchudzanie na receptę

Powolne odchudzanie pomaga utrzymać masę mięśniową i dostarczyć organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Utrata dużej wagi zbyt szybko może prowadzić do niedoborów składników odżywczych. Szybka utrata wagi może również wpłynąć na metabolizm, który spowolni tempo spalania kalorii i może utrudnić utratę wagi. Tabletki na odchudzanie na receptę nie są jedynym rozwiązaniem, aby zrzucić dodatkowe kilogramy.

Jak zdrowo schudnąć?

Przed rozpoczęciem drogi z odchudzaniem warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą i ułatwią cały ten proces.

Komponuj posiłki z głową 

Nawet jeśli próbujesz ograniczyć kalorie, ważne jest również, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Zaleca się, aby dieta składała się z:

  • 45% do 65% węglowodanów,
  • 20% do 35% tłuszczy,
  • 10% do 35% białka.

Przyjmuje się, że tłuszcz zawiera 9 kalorii na gram, podczas gdy węglowodany i białko tylko 4 kalorie na gram. Tak więc przykładowo, jeśli przestrzegasz diety 2000 kalorii, musiałbyś dostarczać swojemu organizmowi ok:

  • 225 do 325 gramów węglowodanów,
  • 44 do 78 gramów tłuszczu,
  • 50 do 175 gramów białka.

Planuj posiłki z wyprzedzeniem

Trudno jest schudnąć, gdy regularnie ogarnia Cię głód i spożywasz pokarmy dla wygody, a nie dla wartości odżywczych. Planowanie i spożywanie regularnych posiłków pomaga dokonywać zdrowszych wyborów i utrzymuje apetyt w ryzach.

Często warto wybrać się do dietetyka, aby uzyskać spersonalizowane zalecenia żywieniowe i pomoc w rozplanowaniu posiłków.

Ustalając dzienne spożycie kalorii i składników odżywczych, wiesz, że będziesz spożywać pokarmy, które pasują do Twoich celów utraty wagi. Z profesjonalnym wsparciem specjalisty możesz również opracować plan żywieniowy, który obejmuje pokarmy, które chcesz jeść oraz plan treningowy oparty na aktywnościach, które sprawiają Ci przyjemność.

Pij dużo wody

Czasami możesz myśleć, że jesteś głodny i sięgasz po dodatkowe przekąski, kiedy w rzeczywistości możesz być po prostu spragniony. Spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, może okazać się Twoim wielkim sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o utratę wagi. Woda pomaga organizmowi wypłukać rzeczy, których organizm nie potrzebuje. Może również pomóc Ci poczuć się pełniej.

Ile wody powinieneś pić? Mówi się, że zdrowy dorosły człowiek powinien pić co najmniej 1,5-2 litrów wody w ciągu dnia. Woda gazowana to fajna alternatywa, dostępna we wszystkich rodzajach smaków. Możesz też przygotować swój własny napar smakowy, dodając:

  • Odrobinę soku owocowego bez dodatku cukru,
  • Wyciśniętej cytryny lub limonki,
  • Kawałki świeżych owoców.

Regularnie ćwicz

Nie musisz robić triathlonu, aby schudnąć, ale skuteczne odchudzanie wymaga, abyś znalazł sposoby na spalanie większej ilości kalorii, niż zużywasz. Jedzenie to jedna strona medalu, a aktywność fizyczna (ćwiczenia) to druga.

Zacznij od małych kroków, możesz rozpocząć swoją przygodę nawet od spaceru. Następnie dodaj ćwiczenia rozciągające, aby zbudować elastyczność, i trening siłowy, aby zwiększyć metabolizm i utrzymać budowanie mięśni.

Wyznaczaj osiągalne cele

Zacznij od małych, konkretnych celów, które są realistyczne. Przykładowo, jeśli pijesz słodzone napoje gazowane codziennie, pierwszym krokiem może być picie ich tylko co drugi dzień. Z kolei, jeśli nie jesteś aktywny, zacznij chodzić na 15-minutowe spacery trzy razy w tygodniu. Skoncentruj się na wyborach, których dokonujesz, a nie na kilogramach, które tracisz. Pozwól sobie na dobre samopoczucie z każdym pozytywnym krokiem, który robisz lub małym celem, który osiągasz.

Ważne jest, aby pamiętać, że zdrowa, zbilansowana dieta jest tylko jedną częścią udanej utraty wagi. Istotne jest również, aby utrzymać pozytywne nawyki stylu życia, które ustanawiasz, by utrzymać wagę. Tabletki na odchudzanie na receptę dadzą Ci tylko krótkotrwałe efekty, które szybko mogą zniknąć. 

 

Artykuł sponsorowany.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz