Skąd czerpać motywację do treningu

motywacja do treningu

Znacie takich ludzi, którzy zwyczajnie nie mogą się doczekać poniedziałku, aby po regeneracji, rozpocząć kolejny tydzień ćwiczeń. Sami nakręcają się do ciężkiej pracy każdego dnia, a uczucie dobrze wykonanego treningu jest dla nich wystarczającą nagrodą. Są jednak też takie osoby, którym czasami zwyczajnie brakuje motywacji i pozytywnych bodźców do pójścia na siłownię. Wynika to z różnych sytuacji życiowych i może być negatywnym zjawiskiem w walce o lepszą sylwetkę.

Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia.

Dlatego dzisiaj, dla wszystkich, którzy borykają się z problemami niedostatecznej motywacji do treningu, opiszemy kilka sposobów, jak dodać sobie chęci i zapału i jak pozytywnie nakręcić się do ćwiczeń.

Filmy bodybuilding motivation

Zaczniemy bardzo standardowo, ale jednocześnie bardzo skutecznie. Odpowiednia dawka dobrze zmontowanych filmów z czołowymi kulturystami, pokazującymi jak ostro trenować, z dodatkiem dobrej muzyki, chyba nie pozostawi nikogo bez motywacji i chęci do konkretnego treningu. Zalecana dawka to 5 minut filmu przed każdym treningiem. Oczywiście na ILB mamy specjalną kategorię filmową, w której umieszczamy produkcje bodybuilding motivaion.

Partner treningowy

Ćwicząc razem z partnerem treningowym mamy gwarancję, że wyciągnie on nas na siłownię w nawet najbardziej leniwy dzień i zapewni odpowiednią asekurację. Ćwicząc z dobrym partnerem treningowym, o podobnej sile i nastawieniu, możemy liczyć na delikatne współzawodnictwo, które na pewno pozytywnie na nas zadziała. A jeżeli do tego dodamy wzajemną motywację do dania z siebie 100% – taki trening możemy zaliczyć do udanych.

Małe cele i obserwacja rezultatów

Ważne jest, aby każdego tygodnia planować sobie dokładnie co chcemy osiągnąć na najbliższych treningach. Należy wyznaczać sobie małe, realne cele i dążyć do ich realizacji. Z pewnością odczujemy przyjemność i chęć do pracy, widząc jak coś, co było nierealne jeszcze miesiąc wcześniej, przestaje być dla nas wyzwaniem, a my już mamy gotowe plany na kolejny tydzień.

Wymagaj od siebie więcej

W pewnym sensie punkt ten wynika z poprzedniego. Na każdym treningu wymagajmy więcej od siebie, starajmy się ciągle podnosić poprzeczkę, a z czasem w lustrze i na siłowni zauważymy rezultaty, które powiedzą nam, że warto się męczyć.

Czytaj wywiady z kulturystami

A dokładniej, ze znanymi światowymi mistrzami kulturystyki, którzy do perfekcji opanowali dyscyplinę, a ciężka praca to nich chleb powszedni. Poza tym, że dowiesz się wielu istotnych informacji na temat treningu, z pewnością przeczytasz też o tym, w jaki sposób codziennie motywować się do ciężkiej pracy, aby przez lata dążyć do realizacji swoich marzeń. Tak się składa, że na ILB mamy kilkadziesiąt wywiadów z kulturystami. Na co czekasz? Sprawdzaj!

Zainwestuj w przed treningówkę

Braki energii i ogólne lenistwo przed treningiem można też rozwiązać w tak prosty sposób, jak zakup odżywki przed treningowej, która pobudzi nas i doda energii na ostry trening.

Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Sen to czas, w którym organizm regeneruje mięśnie po uszkodzeniu ich podczas treningu, tak aby rosły duże i silne. Być może przyczyną naszego przemęczenia i braku motywacji do treningu jest ogólne przetrenowanie. Dlatego zagwarantujmy sobie odpowiednią ilość snu, tak aby dostatecznie wypocząć. I nie mamy tutaj na myśli odsypania weekendu na kacu.

sen kobieta

Zmontuj sobie dobrą playlistę

Kiedy Eminem w słuchawkach zadaje pytanie co byś zrobił, gdybyś miał jeden strzał i jedną szansę aby osiągnąć to, o czym marzysz, wiesz dobrze co byś zrobił i czujesz, że możesz wszystko. Odpowiednio dobrana muzyka sprawi, że popłyniemy wraz z nią podczas treningu. Ostatnio wrzucaliśmy naszą propozycję playlisty punkowej oraz kawałków Eminema, które świetnie nadają się na trening.

Czerp przyjemność z treningu

Właściwie to jest najważniejsza rada. Nie chodźmy na siłownię zmęczeni, niezadowoleni i niechętni. Znajdźmy przyjemność w tym co robimy, zadbajmy o to, aby godzina spędzona na treningu sprawiała nam wiele radości i satysfakcji. Róbmy to, bo to lubimy.

Redakcja Pakernia24:

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz