Lockdown branży fitness również w Niemczech – właściciele chcą iść do sądu!

covid lockdown niemcy

Już od Poniedziałku 2 Listopada wedle decyzji Kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Niemczech dojdzie do całkowitego lockdownu! Na początek przewidywany okres to jeden miesiąc, jeżeli jednak pandemia nie ustąpi z pewnością ten okres zostanie wydłużony.

Całkowity lockdown obejmie oczywiście tak jak w Polsce kluby fitness oraz siłownie i baseny, które będą musiały wstrzymać swoją działalność gospodarczą.

Decyzja o całkowitym lockdownie, została podjęta 28 Października, kiedy Angela Merkel rozmawiała z przywódcami 16 landów Niemiec, to działanie ma zmniejszyć tempo zachorowań na koronawirusa. Oczywiście branża fitness sprzeciwia się tym ograniczeniom, rozważa również wspólne działanie prawne przeciwko rządowi.

Niemcy odnotowały dziś ponad 11 000 nowych zakażeń, sytuacja epidemiologiczna wygląda nieco lepiej jak w Polsce (21 000 zakażeń). Polska siłownie zamknęła już 17 Października. https://www.pakernia24.pl/silownia-fitness-zamkniete-koronawirus/

Dla porównania Włochy zamknęły siłownie 24 Października a Francja podjęła taką decyzję już we Wrześniu (jednak zakaz obowiązywał jedynie w dużych miastach). We wszystkich tych krajach tak jak w Polsce kluby fitness i siłownie walczą o swoje interesy! Właściciele twierdzą, że takie działanie zagraża miejscom pracy oraz brak aktywności fizycznej grozi spadkiem odporności i kondycji zdrowotnej obywateli!

siłownie otwarte koronawirus

Jaka pomoc dla firm w Niemczech?

Program pomocowy dla firm w Niemczech ma wynosić wiele miliardów euro, mowa nawet o 10mld EURO! Firmy, które zatrudniają do 50 pracowników oraz prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, mają otrzymać 75% utraconych obrotów w firmie. Jeżeli chodzi o większe firmy, wartości te zostaną określone zgodnie z europejskimi wytycznymi regulującymi pomoc państwa.

W ramach Tarczy Branżowej właściciele siłowni w Polsce będą mogli liczyć na:

  • zwolnienie ze składek ZUS (za Listopad) w przypadku uzyskania przychodu w XI niższego o 40 proc. rok do roku
  • świadczenie postojowe (za Listopad) w przypadku uzyskania przychodu w X lub XI niższego o 40 proc. rok do roku
  • mała dotacja w wysokości 5 tys. zł w przypadku uzyskania przychodu w X lub XI niższego o 40 proc. rok do roku

Więcej informacji: https://www.pakernia24.pl/tarcza-branzowa-fitness-silownie-wsparcie/

Jak oceniacie pomoc dla firm w Niemczech, czy jest lepsza niż w Polsce? Piszcie w komentarzach pod artykułem.

Redaktor Pakernia24: Tobiasz Ozdoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *