Droga do 501 kg w martwym ciągu – 11 lat przygotowań strongmana

martwy ciąg rekord 501 kilogramów hafthor bjornsson
źródło: instagram.com/thorbjornsson/

11 lat – tyle dokładnie zajęła droga strongmana Hafthora Bjornssona, aby mógł pobić rekord Świata i podnieść 501 kilogramów w martwym ciągu, przygoda zaczęła się od 300 kilogramów!1

2 Maja 2020 roku został pobity rekord Świata w martwym ciągu, wynik 501 kilogramów robi ogromne wrażenie. Ten wyczyn nie przyszedł jednak tak łatwo, jakby wszystkim się wydawało, aby tego dokonać, Islandczyk potrzebował aż 11 lat!

Hafthor Bjornsson pierwszy raz podniósł 300 kilogramów w 2009 roku, jego próba była bardzo wymuszona, na oficjalnych zawodach, to powtórzenie z pewnością zostałoby spalone. Dwa lata później w 2011 roku Hafthor nabrał dużo więcej masy mięśniowej i podczas World’s Strongest Man, podniósł w martwym ciągu 370 kilogramów.

Progres Bjornssona jest nieziemski w 2012 roku podczas treningu, przebił barierę 400 kilogramów, 5 lat później ten sam ciężar bez problemu podnosił już kilka razy. Rok 2014 – kolejny rekord, 420 kilogramów podczas zawodów Giants Live Australia. Rok później w 2015 roku wystąpił na zawodach World Deadlift CS, podnosząc 450 kilogramów!

Islandczyk kolejny znaczący progres osiągnął w 2018 roku na Arnold Classic, podniósł sztangę ważącą 472 kilogramy, cała widownia aż wstała z miejsc! Wyraźnie widać, że Hafthor nie powiedział swojego ostatniego słowa, jego siła cały czas miała tendencje wzrostową. W 2020 roku podczas treningu podniósł 480 kilogramów. Wreszcie przyszedł czas na rekord Świata i przebicie bariery 500 kilogramów. Hafthor wydawał się być doskonale przygotowany i tak też było, w wielkim skupieniu, ponad pół tony oderwało się od ziemi i zostało zaliczone! Mam wrażenie, że to nie ostatnie słowo strongmana, szacunek!

Wideo drogi Hafthora do 501 kg w martwym ciągu

Wideo rekord świata Martwy ciąg 501 kilogramów Hafthor Bjornsson

Hafthor Bjornsson aby dokonać takiego wielkiego wyczynu musiał wykazać się wielką cierpliwością i determinacją, ale i też ogromną systematyką i ciężką pracą!

Widać jak przez te 11 lat zmieniło się jego ciało, wyraźnie nabrał wiele kilogramów mięśni, dzięki którym był gotowy na tak nadludzki wysiłek! Gdzie leży ludzka granica? Czy w przyszłości człowiek będzie w stanie podnieść 600 kilogramów?

Jedno jest pewne, jeżeli rekord Bjornssona zostanie pobity, Islandczyk z pewnością wyciągnie asa z rękawa i wyśrubuje ponownie swój rekord!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz