Oficjalnie: Walka UFC Jan Błachowicz vs Israel Adesanya – pierwsza obrona pasa

To już pewne, prezydent UFC Dana White po sobotniej gali w Las Vegas – oznajmił w rozmowie z ESPN, że następnym rywalem dla Jana Błachowicza, będzie Nigeryjczyk – Israel Adesanya! To będzie prawdziwy hit i wielkie wyzwanie dla Polaka, niepokonany rywal, będzie największym wyzwaniem w sportowej karierze Jana.

Israel Adesanya jest niepokonanym zawodnikiem, na swoim koncie posiada 20 zwycięskich walk, z czego aż 15 przez K.O! Nigeryjczyk ma 31 lat, mierzy 193 centymetry wzrostu przy 84 kilogramach wagi. Adesanya to jeden z najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe, w rankingu POUND-FOR_POUND zajmuję 3 miejsce!

Przed Nigeryjczykiem, zawodnicy którzy byli brani pod uwagę do starcia w pierwszej obronie pasa przez Jana Błachowicza to m.in: Thiago Santos, Glover Teixeira, Jone Jones.

Przypominamy, że Jan Błachowicz został mistrzem kategorii wagi półciężkiej UFC pokonując Dominica Reyesa, podczas gali UFC 253. Do walki o ten pas doszło z powodu zwakowania pasa przez wcześniejszego mistrza tej kategorii Jona Jonesa. Jones postanowił spróbować swoich sił w kategorii ciężkiej!

Oto nokaut Jana Błachowicza – WIDEO numer 2:

Termin walki Błachowicz vs Adesanya

Termin walki nie jest jeszcze znany, walka nie została jeszcze zakontraktowana, Dana White wskazał wstępnie Marzec, jako miesiąc, w którym odbędzie się to wielkie starcie!

Bliższy termin nie wchodzi raczej w grę, Jan Błachowicz wraz ze swoją narzeczoną spodziewają się syna, termin porodu przypada na Grudzień. Dlatego nie trudno się domyślić, że Jan w tej sytuacji swój wolny czas, musi poświęcić swojej rodzinie.

Jak oceniasz szansę Jana Błachowicza w tym starciu? Podejrzewam, że według bukmacherów to Israel Adesanya będzie faworytem w tym pojedynku. Jednak Jan przyzwyczaił nas, że potrafi walczyć i zaskoczyć wszystkich swoją doskonałą dyspozycją w oktagonie!

Redaktor Pakernia24: Tomasz Ozdoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *