Strongman Mateusz Kieliszkowski z powodu kontuzji nie wystąpi na WSM 2020!

Mateusz Kieliszkowski kontuzja WSM 2020

Wiadomość z ostatniej chwili, dosłownie 15 minut temu Polski Strongman Mateusz Kieliszkowski, dodał wpis na swoim Instagramie, że nie wystąpi w tym roku na zawodach The World’s Strongestman (WSM) 2020! Powód – kontuzja!

Prawdopodobnie przyczyną jest kontuzja tricepsa, z którym Mateusz borykał się już dłuższy czas. Mimo bólu, Mateusz zażywał środki przeciwbólowe, co pozwalało mu nadal osiągać bardzo dobre rezultaty. Ten rok dla Mateusza był bardzo pechowy, jak sam mówi, podczas większości występów borykał się z problemami zdrowotnymi…

Wyświetl ten post na Instagramie.

Some bad news this time .. Unfortunately, i will not compete in this year @theworldsstrongestman (WSM) During the last stretch of the triceps, which had been a problem for me since the previous operation. Planned, re-treatment after the competition and everything was corrected, But it got complicated too fast. I was on painkillers all through my periods and still got great results. I consider this year really unlucky. I struggled with health problems during lot of performances, but despite everything, I always managed to participate in them. In fact, now I think someone just got a great gift from me .. 1st place .. I'll try fix this and I'll be back next year. I apologize to those who believed in me. Those who helped took an active part in the preparations. Now I keep my fingers crossed for my friend @jfcaronstrongman , I believe you will succeed. Give 100 percent of yourself!🥇🏆 Thank you sponsors : @sbdapparel @roguefitness @real_pharm_nutrition @kindafitkindafat_apparel @synthagenlaboratories

Post udostępniony przez Mateusz Kieliszkowski (@kieliszkowskimateusz)

Ogromna szkoda, że Mateusz nie wystąpi w tym roku w zawodach WSM, każdy o tym wie, że był wielkim faworytem do tytułu. Mógł być drugim Polakiem, zaraz po Mariuszu Pudzianowskim, który został najsilniejszym człowiekiem Świata! Kontuzja Kieliszkowskiego to tak na prawdę, prezent dla jednego z pozostałych zawodników.

Mateusz z pewnością się nie podda, napisał, że spróbuje wyleczyć swoją kontuzję i wrócić w przyszłym roku! W swoim wpisie przeprosił wszystkich, którzy w niego wierzyli i pomagali w przygotowaniach.

Mateusz na koniec dodał, że trzyma kciuki za swojego przyjaciela JF Carona – Kanadyjski Strongman.

„Wierzę, że odniesiesz sukces. Daj z siebie 100 procent! „

Mateusz Kieliszkowski to jeden z najlepszych polskich Strongmanów, jest pięciokrotnym Mistrzem Polski Strongman (2015, 2016, 2017, 2018, 2019). Wicemistrzem Świata Strongman 2018 i 2019. Drugim Wicemistrzem Europy Strongman 2018. Wicemistrzem Europy Strongman 2019. Trzykrotnie stawał na podium zawodów Arnold Strongman Classic w Columbus (2015, 2019, 2020).

Widać, że Mateusz ma wielkie wsparcie Polskich kibiców, pod wpisem pojawiają się liczne komentarze, które są wyrazami współczucia i wsparcia dla Polskiego Strongmana. Cała redakcja Pakernia24, życzy szybkiego powrotu do zdrowia, jeszcze pokażesz na co Cię stać podczas WSM w 2021 roku!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *