Nowa Tarcza Branżowa siłownie i kluby fitness dostaną wsparcie, jakie?

tarcza branżowa wsparcie siłownia fitness

Rząd szykuje pomoc dla branż, które najbardziej ucierpiały podczas drugiej fali covid-19. Postojowe, miesięczne zwolnienia ze składek ZUS oraz dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych.

PAP zapowiada, że jednorazowe postojowe otrzymają branże: fitness, fizjoterapeutyczna, gastronomiczna, targowa, estradowa, filmowa, rozrywkowa i fotograficzna.

Kto będzie mógł skorzystać?

Firmy, które w Październiku lub Listopadzie 2020 roku będą miały przychody mniejsze o co najmniej 40% w porównaniu z tymi samymi miesiącami ubiegłego roku – będą mogły skorzystać z pomocy.

Zwolnienie z obowiązku płacenia składek ZUS, miałoby obowiązywać za okres (1.11 – 30.11) 2020 roku. Na ten cel, rząd chciałby przeznaczyć 1,8 miliarda złotych! Rząd szacuje, że Tarcza Branżowa pomoże około 200 tysiącom firm i 372 tysiącom pracowników.

W ramach Tarczy Branżowej właściciele siłowni będą mogli liczyć na:

  • zwolnienie ze składek ZUS (za Listopad) w przypadku uzyskania przychodu w XI niższego o 40 proc. rok do roku
  • świadczenie postojowe (za Listopad) w przypadku uzyskania przychodu w X lub XI niższego o 40 proc. rok do roku
  • mała dotacja w wysokości 5 tys. zł w przypadku uzyskania przychodu w X lub XI niższego o 40 proc. rok do roku

Co dalej z branżą fitness?

Kiedy lockdown branży fitness zostanie zniesiony? Na ten temat Prezes Rady Ministrów nie ujawnił żadnej informacji. Dodał że „ma nadzieję, że na Listopadzie ta sytuacja się zakończy”. Mateusz Morawiecki twierdzi, że jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, to nie wyklucza przedłużenia wsparcia na kolejne miesiące!

Rząd dodatkowo wydłuża możliwość do skorzystania z poprzednich form pomocy (dofinansowania do wynagrodzenia, mikropożyczki i postojowego), dla tych firm, które nie skorzystały jeszcze z tych udogodnień – do 30 Czerwca 2021 roku.

Redaktor Pakernia24: Tomasz Ozdoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *