Kulturystyka: nowy odłam – Classic Physique

Classic Physique

classic physiqueNowy rok 2016 dla Świata kulturystyki zapowiada się bardzo ciekawie, a wszystko to za sprawą federacji NPC i IFBB Pro League. Classic Physique – czyli klasyczna sylwetka, taką nazwę będzie nosić nowy odłam w kulturystyce, jest to odzew federacji na coraz liczniejsze apelacje kibiców o powrót do dawnych lat, kiedy niesłychanie istotna była wąska talia, symetria oraz estetyka i proporcjonalność mięsni.

Podczas zawodów obowiązywać będą obcisłe spodenki z elastycznego włókna, więc nogi będą również oceniane przez sędziów. Obowiązkowe pozy to: klatka piersiowa bokiem, bicepsy przodem oraz tyłem, nogi i brzuch, oraz jedna klasyczna poza do wyboru przez zawodnika.

Pakernia24 czeka z niecierpliwością na rozwój wydarzeń. Czy będziemy mieli okazję cofnąć się w czasie i zobaczyć sylwetki odpowiadające starym legendą jak: Arnold, Frank Zane, czy Sergio Oliva ?

Frank Zane – legenda kulturystyki

frank zane
Frank Zane legenda kulturystyki – sylwetka nadająca się do Classic Physique

Jesteśmy pewni że wielu fanów czekało właśnie na coś takiego jak Classic Physique, w dzisiejszych czasach coraz więcej sylwetek kulturystów ekstremalnych, są przerośnięte, jednocześnie tracąc proporcję na rzecz wzdętego brzucha i olbrzymich wymiarów.

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz