Jak wyglądają kulturyści na emeryturze – przed i po

ronnie coleman na emeryturze
Ronnie Coleman

Temat jest dość trudny ponieważ, wiele osób twierdzi, że według stereotypów posiadacze dużych mięśni na starość będą mieli „flaki zamiast mięśni”, po części jest to prawda…

Jednak każdy z nas na starość traci elastyczność skóry oraz ich mięśnie zanikają stopniowo na skutek starzenia się organizmu. Zmniejsza się wytwarzanie hormonów takich jak testosteron, który odpowiada między innymi właśnie za masę mięśniową i młody wygląd mężczyzny.

Dlatego nie pocieszę hejterów, czy będziecie ćwiczyć czy nie, wasze ciała po 50siątce będą tracić swoją elastyczność. Można powiedzieć nawet więcej, jeżeli będziecie ćwiczyć, będziecie mogli cieszyć się swoim pięknym ciałem dużo dłużej! Wielu zawodowych kulturystów, mimo wieku nada są w doskonałej formie. Część z nich odpuściła całkowicie trening i dietę, czego efekty są oczywiste 🙂 …

Sylwetka Ronniego Colemana, która jest zaprezentowana powyżej, uległa dużej zmianie, oczywiście wiek robi swoje, Coleman ma aktualnie 56 lat. Najważniejszym aspektem tej detransformacji Big Rona jest to, że boryka się z wieloma kontuzjami, głownie pleców, przez które na długie miesiące był uziemiony w szpitalnym łóżku.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger to już klasyk, legenda kulturystyki, stracił z pewnością ogromną ilość masy mięśniowej. Aczkolwiek ma aktualnie 73 lata!

Jego poziom definicji i ogólna forma jest na bardzo dobrym poziomie. Na ramieniu wyraźnie widać separację mięśni oraz waskularyzację, ramię wygląda na duże. Chciałbym tak wyglądać w wieku 73 lat 🙂 !

dorian yates emerytura
Dorian Yeates

Aktualnie 58 letni Dorian Yates, stracił co prawda sprężystość swojego ciała, jednak masa mięśniowa jest na właściwym miejscu. Sylwetka wygląda na muskularną, jego ramię nadal robi wrażenie. Widać, że sala treningowa nie jest mu obca i cały czas trzyma formę na tyle ile jest to możliwe. Brawo!

dexter jackson 50 lat 2020
Dexter Jackson

Dexter Jackson ma aktualnie 50 lat, co prawda występuje jeszcze na scenie kulturystycznej i emerytem jeszcze nie jest. Jednak jego sylwetka zasługuje na to aby być wychwalana na lewo i prawo!

Prawdopodobnie w tym roku Dexter Jackson zakończy karierę i odejdzie na zasłużoną emeryturę, ale to jak wygląda jego sylwetka, jest niesamowite!

Mimo 50 lat na karku, Dexter ma szansę zostać Mr Olympia w 2020 roku, prawdopodobnie na pożegnalnym występie w Las Vegas, zakończy się kariera tego wspaniałego kulturysty.

Kevin Levrone

Kevin Levrone wielki kulturysta ma aktualnie 56 lat, 68 razy występował jako zawodowiec na scenie IFBB z czego 23 razy triumfował! Widać, że jego masa mięśniowa spadła dość drastycznie. Jednak nie możemy odmówić mu estetycznej sylwetki i miłych dla oka proporcji. Struktura kostna godna pozazdroszczenia.

Każdy kto twierdzi, że na starość z mięśni zostają flaki, prawdopodobnie nigdy nie ćwiczył i jest to jego główna wymówka aby tego nie robić… Prawda jest taka, że ćwiczący zawsze będą wyglądać lepiej od tych co nie ćwiczą a na starość przy odpowiednim treningu i diecie, można wyglądać naprawdę fenomenalnie a z pewnością ponad przeciętnie!

Dlatego ćwiczmy z przyjemnością i nie martwmy się zbyt dużo, nasze mięsnie na starość nie będą wyglądać jak „flaki”, chyba że nie będziemy ćwiczyć ich wcale… 🙂

Pozdrowienia!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz