Dlaczego Hafthor Bjornsson odszedł ze Strongman i przeszedł na „emeryturę”

Hafthor Bjornsson emerytura strongman

Hafthor Bjornsson opublikował na swoim kanale na YouTube nagranie Q&A, w którym tłumaczy dlaczego zdecydował się przejść na emeryturę ze Strongman.

Cały świat strongman był w wielkim szoku, kiedy, aktualnie 32-letni Islandczyk Hafthor Bjornsson, zdecydował że rezygnuje ze strongman i przechodzi na „emeryturę”. Jednak jak posłucha się jego wypowiedzi, widać wyraźnie, że była to dla niego bardzo ważna i przemyślana decyzja.

Islandczyk na swoim koncie ma między innymi Mistrzostwo Świata Strongman z 2018 roku, trzy razy był drugi (2014, 2016, 2017) i cztery razy trzeci (2012, 2013, 2015, 2019). Trzy razy wygrał Arnold Classic, pięciokrotnie zwyciężał Strongest Man Europe, od 2011 roku do 2020 był mistrzem Islandii. W tym roku pobił również rekord Świata w martwym ciągu, podnosząc bagatela 501 kilogramów! https://www.pakernia24.pl/rekord-swiata-martwy-ciag-501/

Hafthor Bjornsson emerytura strongman

Hafthor w opublikowanym nagraniu Q&A informuje swoich fanów, że uznał, że nadszedł dla niego odpowiedni moment, aby przejść na emeryturę. W Strongman osiągnął praktycznie wszystko co mógł osiągnąć, dostał również szansę nowego wyzwania jakim jest walka bokserska z innym strongmanem Eddiem Hallem – https://www.pakernia24.pl/boks-eddie-hall-hafthor-bjornsson-walka-strongman/.

Hafthor uznał, że ten moment to doskonała okazja, żeby przejść na emeryturę od strongman, który jest bardzo wymagającą dyscypliną sportową. Emerytura strongman pozwoli skupić się Islandczykowi na zdrowszym życiu, nie będąc strongmanem nie musi ważyć już powyżej 200 kilogramów, co pozwoli prowadzić mu szczęśliwsze i zdrowsze życie.

Kolejnym powodem to rodzina i dwójka dzieci, Hafthor dla swojej rodziny chcę pozostać zdrowy i żyć najdłużej jak to możliwe, a utrzymywanie wagi na poziomie 205 kilogramów z pewnością nie wydłużyłoby jego życia.

Hafthor Bjornsson spala kalorie, przygotowanie do walki

„Głównym powodem jest to, że byłem zadowolony ze wszystkiego, co zrobiłem w strongmanie” – powiedział Bjornsson. „Wygrałem najsilniejszego człowieka świata, trzy lata z rzędu wygrałem Arnold Strongman Classic, pięć razy zdobyłem tytuł mistrza Europy, dziesięć razy z rzędu zdobyłem tytuł najsilniejszego mężczyzny w Islandii, wygrałem tytuł mistrza świata w Ultimate Strongman. Wygrałem wszystko, co było do wygrania w świecie strongman, przynajmniej wszystkie wielkie tytuły. Byłem po prostu szczęśliwy. To jest rzecz, chłopaki, byłem szczęśliwy. Byłem szczęśliwy, że udało mi się wygrać wszystkie te wystawy, ale chcę nadal być zdrowym i chciałem pozostać zdrowy.”

„Chcę zachować zdrowie dla mojej córki i syna” – kontynuował Bjornsson. „To jest powód, dla którego przeszedłem na emeryturę. Miałem kolejną okazję, walcząc z Eddiem, i pomyślałem sobie: „Wykorzystam tę okazję, powiem tak, wycofam się ze Strongman i będę szczęśliwy i zdrowy. Chcę być w pobliżu moich dzieci przez długi czas, a utrzymywanie 205 kg nie jest dobre, nie jest zdrowe. Mam 32 lata, więc nie odmłodniałem, więc muszę zacząć myśleć o swoim zdrowiu i przyszłości. To główny powód, dla którego odszedłem na emeryturę z strongmana. Chciałem być zdrowy, chciałem być na Ziemi dłużej dla mojej rodziny ”.

Hafthor Bjornsson jest na emeryturze od Strongman, lecz z pewnością nigdy nie zrezygnuje ze sportu, wszyscy będziemy pamiętać jego niesamowite wyczyny jako siłacz, jednak gość o takim talencie może wykreować nową pasję, w której będzie równie dobry jak w Strongmanie.

W następnym roku zmierzy się w walce bokserskiej z Eddiem Hallem, kto wie co będzie następne? Może pójdzie śladami innego mistrza strongman Mariusza Pudzianowskiego i przejdzie do MMA? Pożyjemy, zobaczymy 🙂

Redaktor Pakernia24: Tobiasz Ozdoba

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz