Dieta na cerę trądzikową – pozbądź się pryszczy raz na zawsze

dieta na cerę trądzikowąDieta na cerę trądzikową – pozbądź się pryszczy raz na zawsze !

Za przyczynę zmian trądzikowych uważa się zaburzenia hormonalne. To one są najbardziej odpowiedzialne za nadmierne wydzielanie się sebum, czyli zbyt dużą ilość produkowanego łoju, który zapycha pory, co powoduje pryszcze. Przyczyn zmian trądzikowych jest wiele: zanieczyszczenia w powietrzu, stres, jak również dieta jaką spożywamy. Tak naprawdę dieta ma większy wpływ na naszą cerę niż kosmetyki z najwyższej półki.

Z własnego doświadczenia wiem, jak bardzo dieta ma wpływ na cerę, w końcu jak to mówią jesteś tym co jesz. Zmiany trądzikowe zauważyłam, kiedy jadłam znaczną ilość nabiału czyli produkty takie jak mleko, sery, jogurty.  Kolejne trądzikowe zmiany powstały od spożytej nadmiernej ilości czekolady i soku z cytrusów, ja piłam codziennie szklankę soku ze świeżych pomarańczy. Oczywiście nie można generalizować, bo może okazać się że na każdego dany produkt działa inaczej i nie koniecznie czekolada czy nabiał będzie źle wpływać na cerę.

 

Jakich produktów należy unikać?

Jak już wcześniej wspomniałam należy unikać nadmiernej ilości: nabiału, czekolady, cytrusów, a ponadto fast foodów, produktów zawierających gluten, przetworzonego mięsa, soli jodowanej, napojów gazowanych, cukru, konserwantów, orzechów (zwłaszcza osoby na nie uczulone), ostrych przypraw, alkoholu, papierosów. Wiem także, że niektórzy nie mogą jeść na przykład truskawek, dlatego kwestię jakich produktów należy unikać powinniśmy również sprawdzić sami, jeśli po zjedzeniu większej ilości danego produktu zauważymy większe niż zawsze zmiany trądzikowe, to znaczy, że dany produkt powinniśmy ograniczyć.

 

Jakie produkty należy spożywać dla poprawy stanu skóry?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, co automatycznie przekłada się na stan naszej skóry. Zalecane spożycie wody wynosi litr do półtora dziennie. Ponadto powinniśmy jeść warzywa, owoce, kaszę, płatki owsiane (które cudownie poprawiają cerę). Warto również jeść produkty bogate w witaminę A ( reguluje złuszczanie naskórka), witaminy z grupy B ( łagodzą schorzenia skórne), błonnik ( oczyszcza organizm z toksyn), cynk (reguluje pracę gruczołów łojowych).

 

Reasumując skóra jest zwierciadłem stanu zdrowia całego naszego organizmu. Na pewno prędzej czy później stan naszej cery dzięki odpowiedniej diecie wynagrodzi nam to. Dlatego nie bagatelizujmy tego co spożywamy na co dzień bo to ma wpływ nie tylko na naszą skórę, ale przede wszystkim na zdrowie !

Redaktorka Pakernia24: Walczak Natalia

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz