Znamy wynik Strongmana Hafthora Bjornssona w trójboju siłowym

Hafthor Bjornsson strongman trójbój siłowyNa początku Listopada informowaliśmy o nadchodzących zawodach trójboju siłowego, w których wystąpił znany z „Gry o Tron” oraz z zawodów Strongman Hafthor Bjornsson ! 

15 Grudnia 2018 odbyły się zawody Iceland Open w Laugardalsholl, Reykjavik na Islandii w trójboju siłowym. Bez wątpienia strongman, był tam wielką gwiazdą, czy udało mu się pobić rekord Świata ustanowiony przez Andreya Malanicheva (1150 kg) ? 

Wyczyn Strongmana był imponujący, ale czy wystarczający aby pobić rekord ?

Niestety nie… Góra, osiągnął sumę 1100 kilogramów, co w przyszłości przy dalszym rozwoju kariery, pachnie rekordem !

Rezultat Hafthora podczas zawodów to: 

Pierwszym ćwiczeniem był przysiad, pierwsza próba, 440 kilogramów, wykonana bez problemu, drugim podejściem Strongman podszedł pod sztangę o wadzę 460 kilogramów, niestety próba nie została zaliczona.

 

 

Kolejnym wyzwaniem, było wyciskanie na ławce. Nie jest to z pewnością najmocniejsza strona Strongmanów, ponieważ ich treningi nie są ukierunkowane pod tą konkurencję, jednak Thor spisał się całkiem dobrze !

Pierwsza próba 235 kg zaliczona, druga 245 kg bez problemu, ostatnia próba 250 kilogramów poszło całkiem gładko !

 

 

Ostatnie z trzech ćwiczeń to oczywiście martwy ciąg, bez wątpienia jest to mocna strona Hafthora ! Na start Islandczyk podniósł 390 kilogramów, kolejne udane podejście to 410 kilogramów. Niestety ostatnia próba 430 kilogramów, została zakończona niepowodzeniem …

 

Do rekordu Andreya Malanicheva zabrakło zaledwie 50 kilogramów, jestem pewien, że jeżeli Thorowi dopisze zdrowie, za rok będzie atakował tą sumę !

W tym sporcie nie możemy być niczego pewni, dlatego – pożyjemy, zobaczymy 🙂 !

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *