Lista zakwalifikowanych na Mr Olympia 2020 – rekord liczby zawodników!

Tego nikt się nie spodziewał, w związku z pandemią koronawirusa były wielkie obawy co do liczby zakwalifikowanych uczestników do Mr Olympia 2020! Wbrew licznym obawom okazało się, że liczba uczestników jest rekordowo wysoka!

W miniony weekend odbyły się ostatnie zawody kwalifikujące zawodników do najważniejszych imprezy w roku Mr Olympia. Prezes Olympii Dan Solomon dodał wpis na swoim Instagramie, w którym oznajmił coś szokującego! W tym roku na Olympii zobaczymy wielu znakomitych zawodników, ponadto ich lista jest rekordowo długa!

W dobie pandemii covid-19, gdzie tyle imprez kulturystycznych było odwołane jest to bardzo zadziwiające!

„Kiedy po raz pierwszy planowałem wygłosić to ogłoszenie, nie zdawałem sobie sprawy, że będzie to zapowiedź historyczna, a jak się okazuje, jest to historyczne” – powiedział Solomon. 
„Ponieważ w tym roku, pomimo wielu obaw związanych z tym, czy będziemy w stanie zakwalifikować wystarczającą liczbę sportowców do zawodów, okazuje się, że zakwalifikowaliśmy więcej zawodników do tegorocznej Olimpii niż jakakolwiek inna Olimpia w historii zawodów. 
Na tegoroczny Mr. Olympia 2020 jest 227 zakwalifikowanych sportowców ”.

Zakwalifikowani zawodnicy Mr Olympia 2020

Mężczyźni Open

  • Brandon Curry  (Stany Zjednoczone)
  • William Bonac  (Holandia)
  • Hadi Choopan  (Iran)
  • Dexter Jackson  (Stany Zjednoczone)
  • Roelly Winklaar  (Curacao)
  • Phil Heath  (Stany Zjednoczone)
  • Cedric McMillan  (Stany Zjednoczone)
  • Nathan De Asha  (Wielka Brytania)
  • Juan Morel  (Stany Zjednoczone)
  • James Lewis  (Wielka Brytania)
  • Hunter Labrada  (Stany Zjednoczone)
  • Iain Valliere  (Kanada)
  • Lee Seung Chul  (Korea Południowa)
  • Antoine Vaillant  (Kanada)
  • James Hollingshead  (Wielka Brytania)
  • Lukas Osladil  (Czechy)
  • Rafael Brandao  (Brazylia)
  • Akim Williams (Stany Zjednoczone)
  • Maxx Charles (USA) (kwalifikacja punktowa)
  • Justin Rodriguez (USA) (zakwalifikowany z punktami)
  • Regan Grimes (Kanada) (kwalifikacja z punktami)

212 Olympia

  • Kamal Elgargni  (Libia)
  • Derek Lunsford  (Stany Zjednoczone)
  • Shaun Clarida  (Stany Zjednoczone)
  • John Jewett  (Stany Zjednoczone)
  • Ahmad Ashkanani  (Kuwejt)
  • David Henry  (Stany Zjednoczone)
  • Hidetada Yamagish i (Japonia)
  • Angel Calderon Frias  (Hiszpania)
  • Guy Cisternino, Jr  (Stany Zjednoczone)
  • Seonghwan Kim  (Korea Południowa)
  • George Peterson  (Stany Zjednoczone)
  • Dectric Lewis  (Stany Zjednoczone)
  • Kim Jun Ho  (Korea Południowa)
  • Oleh Kryvyi  (Ukraina)
  • Vlad Alfred Chiriac  (Rumunia)
  • Keone Pearson  (Stany Zjednoczone)
  • Derik Oslan (USA) (kwalifikacja z punktami)
  • Jason Lowe (USA) (kwalifikacja z punktami)
  • Errol Moore (USA) (kwalifikacja punktowa)

Classic Physique Olympia

  • Rickey Moten  (Stany Zjednoczone)
  • Chris Bumstead  (Kanada)
  • Ahmad Ahmad  (Irak)
  • Ali Shamsghamar  (Iran)
  • Breon Ansley  (Stany Zjednoczone)
  • RD Caldwell  (Stany Zjednoczone)
  • Danny Hester  (Stany Zjednoczone)
  • Dani Younan  (Stany Zjednoczone)
  • Wesley Vissers  (Holandia)
  • David Hoffman  (Niemcy)
  • Arash Rahbar  (Stany Zjednoczone)
  • Terrence Ruffin  (Stany Zjednoczone)
  • Sami Ghanem  (USA)
  • Jose Maria Mete Bueriberi  (Hiszpania)
  • Fabiony Sylvain  (Republika Dominikany)
  • Alex Cambronero  (Kostaryka)
  • Christopher Hunte  (USA)
  • Myeongho Park  (Korea Południowa)
  • Deontrai Campbell  (Stany Zjednoczone)
  • Divine Wilson  (USA)
  • Logan Franklin  (Stany Zjednoczone)
  • Song Jae Pil  (Korea Południowa)
  • Peter Sciallo  (Stany Zjednoczone)
  • Szynka Seojin  (Korea Południowa)
  • Giuseppe Christian Zagarella  (Włochy)
  • Maxime Yedess  (Francja)
  • Mike Sommerfeld  (Niemcy)
  • Bryan Jones  (Stany Zjednoczone)
  • Jose Marte (USA) (zakwalifikowany z punktami)
  • Jonathan Hambrick (USA) (kwalifikowany z punktami)
  • Jason Brown (USA) (zakwalifikowany z punktami)

Men’s Physique Olympia

  • Khali Quartey  (Stany Zjednoczone)
  • Long Wu  (Chiny)
  • Raymont Edmonds  (Stany Zjednoczone)
  • Ryan Terry  (Wielka Brytania)
  • Carlos De Oliveira  (Brazylia)
  • Brandon Hendrickson  (Stany Zjednoczone)
  • Ismael Dominguez  (Meksyk)
  • Cam Harris  (Stany Zjednoczone)
  • Stan Morrison  (Stany Zjednoczone)
  • Corey Morris  (Stany Zjednoczone)
  • Khaled Shewaiter  (Katar)
  • Aundre Benson  (Stany Zjednoczone)
  • Andrei Lincan  (Rumunia)
  • Kyron Holden  (Stany Zjednoczone)
  • Bong Seok Choi  (Korea Południowa)
  • Jeremy Potvin  (USA)
  • Ryan John-Baptiste  (Wielka Brytania)
  • Yasser Fernando Chala
  • Blandon  (Kolumbia)
  • Andre Ferguson  (Stany Zjednoczone)
  • George Brown  (Stany Zjednoczone)
  • Daniel Ammons  (Stany Zjednoczone)
  • Rodrigue Chesnier  (Francja)
  • Arya Saffaie  (Stany Zjednoczone)
  • Kim Min Su  (Korea Południowa)
  • Bhuwan Chauhan  (Indie)
  • Jason Huynh  (Stany Zjednoczone)
  • Youcef Djoudi  (Francja)
  • Riccardo Croci  (Włochy)
  • Dias Lubamba  (Francja)
  • Steven Cao  (Stany Zjednoczone)
  • Charjo Grant (USA) (kwalifikacja z punktami)
  • Rashaud Watson (USA) (zakwalifikowany z punktami)
  • Frank Worley (USA) (zakwalifikowany z punktami)

Ms. Olympia

  • Helle Trevino  (Stany Zjednoczone)
  • Margie Martin  (Stany Zjednoczone)
  • Irene Anderson  (Szwecja)
  • Nicki Chartrand  (Kanada)
  • Monique Jones  (USA)
  • Monia Gioiosa  (Włochy)
  • Yaxeni Oriquen  (Wenezuela)
  • Iris Kyle  (Stany Zjednoczone)
  • Andrea Shaw  (USA)
  • LaDawn McDay  (Stany Zjednoczone)
  • Asha Hadley  (Stany Zjednoczone)
  • MayLa Ash  (USA)
  • Margita Zamolova  (Czechy)
  • Alena Hatvani  (Czechy)
  • Theresa Ivancik  (Stany Zjednoczone)
  • Janeed Lankowski (USA) (z punktami)
  • Reshanna Boswell (USA) (zakwalifikowana z punktami)
  • Kim Buck (USA) (zakwalifikowany z punktami)

Fitness Olympia

  • Sally Kendall-Williams  (Stany Zjednoczone)
  • Ryall Graber  (Kanada)
  • Whitney Jones  (Stany Zjednoczone)
  • Missy Truscott  (Stany Zjednoczone)
  • Jaclyn Baker  (Stany Zjednoczone)
  • Tiffany Chandler  (USA)
  • Allison Ethier  (Kanada)
  • Katie Michelle  (Stany Zjednoczone)
  • Oksana Grishina  (Rosja)
  • Adela Garcia  (Stany Zjednoczone)
  • Ariel Khadr  (Stany Zjednoczone)
  • Minna Pajulahti  (Finlandia)
  • Barbara Sales Cadena  (Hiszpania)
  • Aurika Tyrgale  (Stany Zjednoczone)
  • Darrian Borello (USA) (zakwalifikowany z punktami)
  • Terra Plum (Kanada) (zakwalifikowana punktami)
  • Derina Wilson (USA) (kwalifikowana z punktami)

Figure Olympia

  • Cydney Gillon  (Stany Zjednoczone)
  • Latorya Watts  (Stany Zjednoczone)
  • Nadia Wyatt  (Stany Zjednoczone)
  • Jessica Reyes Padilla  (Portoryko)
  • Carly Starling-Horrell  (Stany Zjednoczone)
  • Asmaa Salimi  (Kanada)
  • Martina Yabekova  (Kanada)
  • Maryam Bamdad  (Kanada)
  • Julia Waring  (USA)
  • Natalia Soltero  (Meksyk)
  • LaToyia Farley  (Stany Zjednoczone)
  • Nicole Zenobia Graham  (USA)
  • An Da Jeong  (Korea Południowa)
  • Rhea Gayle  (Wielka Brytania)
  • Samantha Jerring  (Szwecja)
  • Brittany Campbell  (Stany Zjednoczone)
  • Ajanel Williams  (Stany Zjednoczone)
  • Anna Banks (Polska) (zakwalifikowana punktami)
  • Bojana Vasiljevic (USA) (z punktami)
  • Sandra Grajales (Meksyk) (zakwalifikowana z punktami)

Bikini Olympia

  • Monica Ellis  (USA)
  • Casey Torres  (Stany Zjednoczone)
  • Sethia Daigle  (Stany Zjednoczone)
  • Camile Periat  (Stany Zjednoczone)
  • Elisa Pecini  (Brazylia)
  • Angelica Teixeira  (USA)
  • Ashley Kaltwasser  (Stany Zjednoczone)
  • Daraja Hill  (Stany Zjednoczone)
  • Janet Layug  (Stany Zjednoczone)
  • Lauralie Chapados  (Kanada)
  • Maia Gordon  (Kanada)
  • Noora Mahonen  (Finlandia)
  • Alessia Facchin  (Włochy)
  • Cristobalina Pajares  (Hiszpania)
  • Sara Choi  (Korea Południowa)
  • Claire Lehndorf  (Nowa Zelandia)
  • Natoshia Coleman  (USA)
  • Katya Nosova  (Nowa Zelandia)
  • Etila Santiago  Santos  (Brazylia)
  • Susana Aramayo  (Argentyna)
  • Sel Guevara  (Filipiny)
  • Hannah Ranfranz  (Stany Zjednoczone)
  • Evita Breide  (Hiszpania)
  • Nittaya Kongthun  (Tajlandia)
  • Eli Fernandez  (Meksyk)
  • Raphaela Milagres  (Stany Zjednoczone)
  • Lexus Redmond  (Stany Zjednoczone)
  • Lucia Malavaze  (Brazylia)
  • Jennifer Dorie  (Kanada)
  • Jennifer Ronzitti  (Stany Zjednoczone)
  • Kim Sung Uk  (Korea Południowa)
  • Juli Lopez  (Stany Zjednoczone)
  • Hye Kyeong Hwang  (Korea Południowa)
  • Gabrielle Messias  (USA)
  • Adrianna Kaczmarek  (Polska)
  • Beatriz Biscaia  (Portugalia)
  • Francesca Stoico  (Włochy)
  • Alexandria Ross  (Stany Zjednoczone)
  • Svetlana Elina  (Rosja)
  • Ashlyn Brown (USA) (zakwalifikowana z punktami)
  • Jasmine Gonzalez (USA) (kwalifikowana z punktami)
  • Maya Astabie (USA) (kwalifikowana z punktami)

Women’s Physique Olympia

  • Penpraghai Tiangngok  (Tajlandia)
  • Shanique Grant  (Stany Zjednoczone)
  • Sarah Villegas  (Stany Zjednoczone)
  • Natalia Abraham Coelho  (USA)
  • Daniely Castilho  (Brazylia)
  • Laura Pintado Chinchilla  (Hiszpania)
  • Victoria Myslik  (Kanada)
  • Valentina Mishina  (Rosja)
  • Laura Richards  (USA)
  • Brittany Watts  (Stany Zjednoczone)
  • Ivie Rhein  (Stany Zjednoczone)
  • Tanya Chartrand  (Kanada)
  • Rachel Jennifer Daniels  (USA)
  • Anne-Lorraine Mohn  (Francja)
  • Barbara Menage  (Francja)
  • Bian Ruiying  (Chiny)
  • Margita Zamolova (Czechy) (zakwalifikowana punktami)
  • Trish Wood (USA) (zakwalifikowana punktami)
  • Jeannie Feldman (USA) (z punktami)

Zapraszamy już dziś, Mr Olympia 2020 odbędzie się 17-20 Grudnia w Las Vegas! Oj będzie się działo 🙂

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *