Wody termalne oraz ich wspaniałe właściwości

Wody termalne zalety

wody termalne

Wody termalne znane były już w starożytnym Rzymie jako łaźnie publiczne. Był to kompleks obiektów znajdujący się na obszernym terenie, udostępniony dla wszystkich w wyznaczonych godzinach. Termy zaopatrywane były w źródlaną wodę za pomocą akweduktów.

Termy dziś

Wspaniałe właściwości wód termalnych oraz cudowne oddziaływanie na nasz organizm sprawiają, że wody termalne cieszą się ogromną popularnością wśród kosmetyków (wiele z nich posiada w swym składzie wody termalne) oraz jako kąpiele.

termy uniejów
Zdjęcie: Termy – Uniejów.

Co to są wody termalne?

Są to wody podziemne o temperaturze przewyższającej średnią roczną temperaturę w okolicach których są wydobywane. Wody te są wysoko zmineralizowane oraz krystalicznie czyste. Zawierają biopierwiastki takie jak: wapń, żelazo, magnez, krzem, sód, lit, potas oraz selen. Poprawiają one równowagę oraz kondycję skóry.

Kąpiele w wodach termalnych

Jak już wcześniej wspomniałam chcąc skorzystać z cudownych właściwości tych wód możemy albo skorzystać z kąpieli w basenach termalnych albo kupić kosmetyki w których skład wchodzą wody termalne. Jednak niepodważalnie kąpiele są o wiele lepsze, gdyż jest to znakomity relaks, seanse w basenach termalnych działają antydepresyjnie, pomagają zwalczyć stres oraz bezsenność. Zadbają nie tylko o nasze wnętrze ale również o ciało. Stabilizują tętno, redukują zagrożenia związane z chorobami sercowymi, polepszają przemianę materii, regulują hormony oraz łagodzą bóle układu mięśniowego i kostnego.

Zalety wód termalnych dla skóry

Wody termalne są znakomite dla cery wrażliwej, alergicznej oraz naczynkowej. Oczywiście zalety tych wód można zobaczyć na każdym rodzaju cery, ale szczególnie w wyżej wymienionych widać efekty, ponieważ są problematyczne. Wcześniej wymieniłam jakie biopierwiastki zawierają wody termalne, teraz napiszę o ich właściwościach:

– wapń – wspomaga proces regeneracji, jest kojący i antyalergiczny,
– magnez – tonizuje oraz opóźnia proces starzenia,
– żelazo – poprawia koloryt skóry,
– selen – ma właściwości antyoksydacyjne,
– sód oraz potas – reguluje poziom nawilżenia skóry.

Poza tym wody termalne mają działanie łagodzące i kojące, wspomagają proces regeneracji skóry oraz przeciwdziałają powstawaniu podrażnień. Reasumując jest to wspaniały kosmetyk do codziennej pielęgnacji, zwłaszcza cery. Redukuje opuchnięcia, obrzęki, zaczerwienienia przywraca skórze właściwe pH oraz nawilża. Ponadto przywraca skórze elastyczność i wygładza ją.

UWAGA ! Termy to pogromcy trądziku ! Sama tego doświadczyłam, średnio idąc na termy co tydzień, dwa a nawet rzadziej przekonałam się jak świetne właściwości mają wody termalne, cera pięknie wygładzona, nawilżona, bez trądziku a trądzik, który miałam zniknął ! Dlatego naprawdę polecam, a jeśli nie macie możliwości pojechać na termy zachęcam do kupna wody termalnej np. z firmy URIAGE. Można nią spryskać twarz albo nawet całe ciało i także cieszyć się jej właściwościami.

Świetna zabawa w – Termy Uniejów!

Redaktorka Pakernia24: Natalia Marczak

Ocena: 5/5 | Głosów: 6

Dodaj komentarz