Jak zrobić Vacuum Pose „wąską talię” co to jest?

Vacuum Pose (pozycja próżniowa) – jest to specjalna poza, która optycznie zmniejsza naszą talię. Vacuum pose wykonujemy dzięki napięciu naszych mięśni poprzecznych brzucha. Żeby osiągnąć efekt vacuum, potrzeba wiedzy w jaki sposób trenować swój brzuch oraz konsekwencji, żeby osiągnąć zamierzony efekt.

Prawidłowo wykonane Vacuum Pose, zdecydowanie zmniejsza obwód pasa o kilka centymetrów. Szczególnie przydatna umiejętność na scenie, kiedy każdy centymetr mniej w pasie, daje lepszą proporcję w stosunku do góry sylwetki! Vacuum swoją popularność uzyskało w latach 70 i 80, czyli złota era Arnolda Schwarzeneggera! Arnold miał niewiarygodny stosunek klatki piersiowej do pasa. Przy 155 centymetrach w klatce, miał prawie o połowę mniejszy obwód pasa 86 centymetrów, co robiło ogromne wrażenie!

Arnold Schwarzenegger vacuum pose
<strong>Arnold Schwarzenegger Vacuum Pose!</strong>

Jak zrobić vacuum pose?

Vacuum pose tak na prawdę może nauczyć się każdy! W dużym uproszczeniu, vacuum to wciąganie pępka tak głęboko do kręgosłupa jak tylko jest to możliwe!

Vacuum najłatwiej trenować na „czworakach” w tzw. klęku podpartym. Przyjmij tę pozę i postaraj się wypuścić z siebie całe powietrze, następnie zrób wdech lecz nie płucami a swoją przeponą! Vacuum polega na wciągnięciu „zassaniu” swoich „wnętrzności” pod żebra, pępek „zasysamy” w kierunku swojego kręgosłupa, zmniejszając tym samym przestrzeń między żebrami.

Postaraj się wytrzymać w tej pozycji jak najdłużej, optymalnie około 30 sekund, wykonuj po 3 serie na dzień. Z pewnością na efekty nie będziesz musiał długo czekać! Jeżeli macie nadciśnienie tętnicze, lepiej odpuścić to ćwiczenie, ponieważ krew dość mocno uderza do głowy 🙂

Ćwiczenie vacuum pose można wykonywać na siedząco, będzie nieco trudniej, ale nie zrażaj się. Zastosuj tą metodę w przerwach przy pracy przed komputerem. Najtrudniejszą lecz najbardziej efektywną wersją tego ćwiczenia jest trening na stojąco, przydatna umiejętność zwłaszcza na scenie! Coraz więcej kulturystów stosuję ten prosty trik podczas pokazu.

Dzięki czemu wyglądają zdecydowanie korzystniej i notują lepsze oceny od sędziów, za czym idą wyższe lokaty! Najbardziej znani kulturyści dawnej ery, którzy stosowali ten trik to Lee Haney, Frank Zane i oczywiście Arnold Schwarzenegger!

Lee Haney vacuum pose
<strong>Lee Haney </strong>
Frank Zane vacuum pose
<strong>Frank Zane</strong>

Trening vacuum wyszczupli twoją talię oraz wzmocni brzuch, dzięki czemu wzmocni się również twój kręgosłup w odcinku lędźwiowym, zmniejszy się również ból w tej okolicy, vacuum poprawia stabilność sylwetki, dosłownie same plusy!

Vacuum pose najlepiej trenować codziennie, optymalnie na czczo na pusty żołądek, wtedy doświadczysz najlepszych rezultatów.

Powodzenia w treningu, dajcie znać w komentarzach jak wam poszło 🙂

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 4.5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz