Największe łydki na Świecie TOP5!

największe łydki Świata

Mięśnie łydek to chyba najbardziej niewdzięczna partia mięśniowa ze wszystkich. Jak dobrze wiecie ze swojego doświadczenia, mięśnie łydek jeżeli nie posiadają genetycznych predyspozycji aby być duże, są bardzo oporne na rozbudowę. Największy wpływ na wygląd tej grupy mięśniowej ma stosunek brzuśca mięśniowego do ścięgna. Największy efekt wizualny robi jak największy brzusiec mięśniowy łydki, taki który zaczyna się niemalże od samej kostki!

Poniżej przykład długiego brzuśca mięśnia łydki, który znakomicie wygląda u kulturystów oraz krótkiego mięśnia łydki, który swoje zastosowanie znajdzie w dyscyplinach biegów długodystansowych. Niestety genetyki nie oszukasz, można lekko rozbudować daną partię mięśniową, lecz przyczepu mięśniowego nie da się przemieścić.

łydka chuda i gruba
Długi brzusiec vs krótki brzusiec

TOP 5 największe łydki na Świecie

Numer 1 – Erik Frankouser

Erik Frankhouser to amerykański kulturysta, który jest posiadaczem ogromnych łydek! We wczesnych latach swojej kariery, prócz kulturystyki trenował również futbol amerykański oraz lekkoatletykę. Od 2010 roku, został zawodnikiem IFBB PRO.

Łydka Erika obok głowy dziecka!

Niewiarygodny kształt i ilość masy mięśniowej w tych łydkach, powinny posiadać własny kod pocztowy!

Numer 2 – Dorian Yates

Dorian Yates – Anglik jest 6krotnym zdobywcą tytułu Mr Olympia! Jego cała sylwetka zasługuje na miano epickiej, jednak łydki są jedną z jego dominujących partii. W szczycie formy Dorian, mógł pochwalić się łydkami, które miały aż 56,5 centymetrów w obwodzie!

dorian yates łydka

Miejsce 3 – Flex Lewis

Flex Lewis jest niskim zawodnikiem ma jedynie 166 centymetrów wzrostu, dlatego mięśnie jego łydki mogą robić oszałamiające wrażenie! Do tej pory występował w dywizji 212, od tego roku zaplanował przejść do kategorii OPEN, oj będzie się działo!

Miejsce 4 – Dallas McCarver

Dallas McCarver to posiadacz jednych z największych łydek w branży, niestety zmarł w wieku 26lat. Według dostępnych informacji, przyczyną śmierci było zadławienie się jedzeniem podczas kolacji…

Miejsce 5 – Arnold Schwarzenegger

Jak prawie w każdym rankingu tego typu musiało znaleźć się miejsce dla legendarnego Arnolda Schwarzeneggera. Arnold w początkach swojej kariery wstydził się swoich łydek, które były bardzo słabo rozwinięte. Jednak jak na mistrza przystało, ostro trenował tą partię i wyłonił z niej ukryty potencjał. Z resztą sami zobaczcie!

Zgadzacie się z naszym zestawieniem, czy macie jakieś inne typy, piszcie w komentarzach 🙂

Kompilacja wideo – motywacja dla łydek

Ćwiczenia na łydki

Jeżeli chcielibyście rozwinąć mięśnie swoich łydek, najlepszymi ćwiczeniami do ich rozwoju są:

  • Wspięcia na palce stojąc (obie głowy brzuchatych, płaszczkowate, strzałkowe)
  • Wspięcia na palce siedząc(płaszczkowate, strzałkowe)
  • Ośle wspięcia (brzuchate, płaszczkowate)
  • Wypychanie ciężaru na suwnicy palcami nóg (przednie głowy brzuchatych łydek, płaszczkowate)
  • Odwrotnie wspięcia (piszczelowe)

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *