Jak usunąć rozstępy poznaj domowe sposoby

Rozstępy – czym są, jak sobie z nimi radzić?

 

rozstępyRozstępy to częsty problem wśród osób ćwiczących. Powstają przy znacznym przyroście masy ciała w dość szybkim tempie. Wówczas skóra nadmiernie się rozciąga i dochodzi do zerwania włókien kolagenowych, które tworzą strukturę skóry. Innymi czynnikami powstawania rozstępów są hormony, ciąża, czynniki genetyczne, czy też problemy z prawidłowym funkcjonowaniem tkanki łącznej. Powstawaniu im towarzyszy lekki świąd, czy też pieczenie.

Jak skutecznie im zapobiegać? Najlepiej wzbogacić dietę o witaminy takie jak A, E, K, PP czy też B5, oraz krzem i cynk. Dobre są również specjalne kremy przeciw rozstępom. Nie można również zapominać o dużej ilości wody. Około 8 szklanek wody odpowiednio nawadnia organizm, w tym skórę.

Sposoby na rozstępy Olejek lawendowy smarowany na rozstępy spowoduje ich rozjaśnienie, a następnie kompletnie wyblaknięcie. Pamiętajcie jednak, że każdy sposób, jakikolwiek by on nie był nigdy do końca nie usunie rozstępów. Jedynie zabieg laserowy jest w stanie całkowicie spowodować ich zniknięcie. Innymi domowymi sposobami na usunięcie rozstępów są: krem z masła kakaowego, krem z aloesu, wazelina, masło shea.

 

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz