Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger – jak dzisiaj wyglądają bohaterowie kina akcji?

W światowej kinematografii na trwale zapisali się dwaj twardzi faceci do zadań specjalnych. Jeden to Sylvester Stallone, a drugi Arnold Schwarzenegger, przy czym kolejność nie ma tutaj znaczenia. Obaj są bohaterami popkultury, których naśladuje pół świata. Co dziś robią gwiazdorzy kina akcji? W tym artykule znajdziesz ciekawe informacje na temat prywatnego życia Rambo i Terminatora. Gdzie mieszkają, czy są żonaci, ile mają dzieci? Stara szkoła kulturystyki nie rdzewieje!

Od kiedy Sylvester Stallone wcielił się w rolę Rocky’ego Balboa stał się legendą boksu zawodowego, a gdy zagrał Rambo, został na całe życie żołnierzem sił specjalnych. Oglądając stare hity kina z hollywoodzkiej fabryki snów, wiele osób zastanawia się, ile lat ma Sylvester Stallone. Metryka nie kłamie – 77.

Sylvester Stalone kończy przygodę z Rockim

Sylvester Stallone – wiek

Michael Sylvester Gardenzio Stallone urodził się 6 lipca 1946 na Manhattanie w Nowym Jorku w rodzinie francusko-włoskiej. We wczesnej młodości imponował mu b. Mr Universe Steve Reeves, dlatego trenował na siłowni, podnosił ciężary, grał w szkolnej drużynie piłki nożnej. Później otrzymał stypendium sportowe i wyjechał na trzy lata na studia do Szwajcarii. Po powrocie do USA podjął studia dramatyczne w Miami, a następnie zamieszkał w Nowym Jorku i przyjmował się do wielu prac dorywczych zanim stanął na planie filmowym.

Mało kto wie, że Sylvester Stallone zadebiutował jako aktor filmowy w komedii… erotycznej. Do dziś jego filmografia składa się z kilkudziesięciu pozycji, z których wiele okazało się przebojami kasowymi. Grał w filmach wybitnych reżyserów, jak m.in. Robert Altman, Woody Allen, John Houston, Peter Bogdanowich. Dorobił się także Złotych Malin dla najgorszego aktora i najgorszego reżysera.

Sylvester Stallone – żona

Ile wzrostu ma Sylvester Stallone, który na planie filmowym gra role nieustraszonych herosów i radzi sobie w walce wręcz z największymi mięśniakami? Otóż, popularny aktor kina akcji ma 177 cm wzrostu i prawdopodobnie czuje w tej kwestii pewien dyskomfort. Dość powiedzieć, że w 2007 roku został zatrzymany w Australii pod zarzutem przemytu syntetycznego hormonu wzrostu, substancji nielegalnej w tym kraju.

Idol milionów kobiet i mężczyzn na całym świecie jest doświadczonym małżonkiem. Pierwszy raz stanął na ślubnym kobiercu w 1974 roku z koleżanką z pracy. Pracował wtedy jako… bileter w kinie. Po rozwodzie, w połowie lat 80. ożenił się ze znaną duńską modelką Brigitte Nielsen, którą po krótkotrwałym związku zastąpiła inna modelka – Jennifer Flavin. Są plotki, że także to małżeństwo rozpada się, ale póki co oboje próbują ratować swoje małżeństwo. 

Sylvester Stallone – ile ma dzieci?

Z pierwszego małżeństwa Sylvester Stallone ma syna Seargeoh, a drugi syn – Sage Moonblood zmarł w wieku 36 lat po ataku serca. Z duńską modelką był zbyt krótko, aby z tego związku mogły urodzić się dzieci. Z aktualną żoną Jennifer Flavin doczekał się trzech córek: Sophie, Sistine Rose i Scarlet Rose.

Czytelnicy pytają często również, gdzie mieszka Sylvester Stallone. Według serwisów plotkarskich, niedawno wyprowadził się z Beverly Hills, by osiąść w Hidden Hills niedaleko Los Angeles, gdzie kupił okazałą rezydencję z obszernym ogrodem, prywatną ujeżdżalnią koni  i – rzecz jasna – dużym basenem. Podobno dom  w Beverly Hills kupiła od niego popularna piosenkarka Adele. Gazety piszą, że także posiadłość w Kalifornii została wystawiona na sprzedaż. Aktor ma też dom nad jeziorem w Palm Beach na Florydzie.

Stallone jest utalentowanym malarzem, scenarzystą, reżyserem i producentem filmowym. W 2010 roku zrealizował film akcji Niezniszczalni, który do dziś doczekał się trzech części. W głównych rolach obok siebie zatrudnił inne wielkie gwiazdy popkultury – Bruce’a Willisa, Jasona Stathama, Jeta Li, Dolpha Lundgrena, Erika Robertsa oraz Arnolda Schwarzeneggera.

Arnold Schwarzenegger – wiek

Ten ostatni zaczynał karierę również od kulturystyki i w wieku 20 lat zdobył tytuł Mr Universe. Arnold Alois Schwarzenegger urodził się 30 lipca 1947 roku w Thal w Austrii. W wieku 15 lat zaczął trenować kulturystykę, a później zrobił wielką karierę w tej dyscyplinie sportu, stając się ikoną światowej kulturystyki. W 1968 roku wyemigrował do USA, po czym siedmiokrotnie zdobył ceniony na świecie tytuł Mr Olimpia.

Arnold Schwarzenegger ma dziś 76 lat i po dwóch kadencjach w fotelu gubernatora stanu Kalifornia powrócił do aktorstwa. Na planie filmowym zadebiutował w 1968 roku w obrazie Herkules w Nowym Jorku. Wystąpił potem w kilku filmach fabularnych, lecz przełomem była rola Conan aBarbarzyńcy z 1982 roku. Grał później m.in. w Terminatorze, Commando, Predatorze czy Prawdziwych kłamstwach.  

Arnold Schwarzenegger – wzrost

Przy przyjętym oficjalnie wzroście 188 cm (był wielokrotnie kwestionowany) i 115 kg wagi jego muskulatura w szczytowym momencie kariery kulturystycznej wynosiła: biceps 56 cm, klatka piersiowa 155 cm, pas 86 cm. Czytelnicy pytają, ile dzieci ma Arnold Schwarzenegger? Pięcioro (Katherine, Christine, Patrick i Christopher) oraz nieślubnego syna Josepha.

Zanim kulturysta i początkujący aktor zdecydował się stanąć na ślubnym kobiercu, miał wiele przelotnych znajomości, wśród których była duńska modelka Brigitte Nielsen, znana z małżeństwa ze Stallone. Arnold Schwarzenegger był dwukrotnie wybierany gubernatorem stanu Kalifornia. Zasłynął m.in. tym, że ani razu nie ułaskawił żadnej osoby skazanej na śmierć.

Arnold Schwarzenegger – żona

W 1986 roku ożenił się z Marią Shriver, siostrzenicą prezydenta Johna F. Kennedy’ego (mama Marii była jego młodszą siostrą). Mimo trudnych chwil (w tym zarzuty o molestowanie seksualne kilku kobiet) ich związek przetrwał do 2017 roku, kiedy został orzeczony rozwód.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *