Sportowe obuwie na siłownię – najlepsze propozycje dla mężczyzny

Sportowe obuwie na siłownię

Chcąc zacząć regularnie chodzić na siłownię, z pewnością warto zainwestować w nową parę butów, które będą idealnie dopasowane do tego celu. W sklepach dostępnych jest bardzo dużo różnych modeli. Różnią się one od siebie m.in. technologiami, budową oraz materiałami, z jakich je wykonano. Warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać najlepsze obuwie na siłownię dla mężczyzn. Jak to zrobić?

Dobre męskie buty na siłownię czyli jakie? 

Sportowe obuwie męskie, które idealnie sprawdzi się podczas wizyt na siłowni, powinno wyróżniać się kilkoma cechami. Przede wszystkim musi być one dobrze dopasowane do stopy. Komfort w trakcie noszenia i właściwa stabilizacja kostki ma bardzo duże znaczenie i przekłada się na bezpieczeństwo i efektywność treningów. Dokonując zakupu, trzeba też zwrócić uwagę na cholewkę butów. Musi ona oddychać, a za razem być dość sztywna, aby stopa była utrzymana w optymalnej pozycji podczas wykonywania najróżniejszych ćwiczeń. 

Niezwykle ważnym aspektem jest także dobra podeszwa, która przede wszystkim powinna się wyróżnić większą przyczepnością. Najlepszym rozwiązaniem są podeszwy z gumy posiadające bieżnik. Z pewnością będą się ono dobrze trzymały podłoża i nie będą się ślizgały. Zależnie od rodzaju treningu, jaki chce się rozpocząć, powinno się także pamiętać o amortyzacji czy innych udogodnieniach. 

W jaki sposób dobrać obuwie do treningu?

Dobranie odpowiednich butów do treningu dla wielu nie jest taką prostą sprawą. Aby zwiększyć komfort podczas ćwiczeń, a także zapewnić należyte bezpieczeństwo, należy pamiętać o kilku kwestiach. 

  • W przypadku treningu cardio dobrze się sprawdzą klasyczne biegówki. Są one lekkie, zapewniają bardzo dobrą amortyzację, a także przyczepność do podłoża. Z kolei chcąc się skupić na ćwiczeniach przy wykorzystaniu sztangi, dużo lepszym posunięciem będą modele usztywniane, z małą amortyzacją, a także nieco wyższą piętą. Przy czym cholewka powinna być jak najbardziej oddychająca i zapewniająca wsparcie także od boku. 
  • Duży dylemat następuje, gdy trening jest bardziej zróżnicowany. W takiej sytuacji warto sięgnąć bo uniwersalne modele, które mają cieńszą podeszwę i nieco bardziej rozbudowaną piankę. W ten sposób można liczyć na większą stabilność oraz odpowiednią amortyzację. 
  • Oczywiście przy wyborze butów sportowych znaczenie ma też ich zapinanie. Obuwie powinno się dobrze trzymać na stopie i zapewnić wygodę oraz bezpieczeństwo. Z tego powodu najczęściej wybierane są modele sznurowane z uwagi na to, że można je dowolnie modyfikować i dopasowywać do stopy. Jednak w sklepach dostępne są także buty na siłownię na rzepę lub zamek, a także modele swobodnie wsuwane na stopę. 
  • Chcąc rozpocząć regularne treningi na siłowni, z pewnością warto zdecydować się na zakup dobrych jakościowo butów sportowych idealnych do wykonywania danych ćwiczeń. Oprócz rozmiaru, warto też sprawdzić, czy dany model jest odpowiednio przewiewny, zapewnia stopie właściwe oparcie, nie odgniata i posiada właściwe wyprofilowanie, przyczepność do podłoża i właściwości amortyzacyjne. Na rynku dostępne jest naprawdę wiele modeli obuwia męskiego, dlatego nie powinno się podejmować zbyt pochopnych decyzji, warto przemyśleć zakup, aby treningi były jak najbardziej owocne i bezpieczne. Szczególnie osoby początkujące, powinny dobrze przeanalizować dostępne możliwości. 

 

Artykuł sponsorowany.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz