Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha, odkryj sekret 6packa

jak pozbyć się tłuszczu z burzchaWiele osób zwłaszcza przy zbliżającym się okresie letnim, zadaje sobie pytanie: jak pozbyć się tłuszczu z brzucha, więc jak spalić tłuszcz z brzucha ? Poniżej podamy kilka praktycznych sposobów, aby odkryć swój 6pack i cieszyć się płaskim i smukłym brzuszkiem.

W pierwszej kolejności musimy uświadomić sobie, że nie ma czegoś takiego jak spalanie tłuszczu tylko z brzucha, nasz organizm tak nie działa.

Aby pozbyć się tłuszczu z brzucha, musimy spowodować zmniejszenie tkanki tłuszczowej w całym ciele. Poziom tłuszczu przykładowo 15% dotyczy całego organizmu, nie jest możliwe, aby na brzuchu mieć 3% tłuszczu a na rękach 20% o ile nie borykamy się z jakąś niezwykle rzadką chorobą !

Oto przykładowy wygląd brzucha i ciała, przy danym poziomie tłuszczu w organizmie, w przypadku mężczyzn i kobiet:

bf poziom tłuszczu u kobiet i mężczyzn sylwetka

Brzuszki spalają tłuszcz z naszego brzucha …

Wiele osób ma błędne przekonanie, że brzuszki spalają tłuszcz z brzucha. To mit, brzuszki wzmacniają i rozbudowują nasze mięśnie brzucha, aczkolwiek nie widzimy dużych efektów, ponieważ cała nasza praca została zasłonięta przez grubą warstwę tłuszczu, która nadal nie została spalona.

Musielibyśmy wykonywać brzuszki przez godzinę co drugi dzień, aby spaliły trochę tłuszczu z naszego organizmu. Jednak takie działanie miałoby katastrofalny skutek dla naszych przemęczonych mięśni brzucha oraz nadwyrężonego kręgosłupa …

Dieta – jak pozbyć się tłuszczu z brzucha

Aby odsłonić nasze wypracowane mięśnie brzucha, niezbędna jest dieta, nie chodzi o żadną głodówkę, należy jeść normalnie, jednak trzeba trzymać się kilku założeń. 

 

 • Utrzymujemy ujemny bilans kaloryczny, czyli jemy mniej niż potrzebujemy, wystarczy deficyt 200 – 300 kalorii na dzień, aby gubić zbędne kilogramy tłuszczu.
 • Unikaj cukrów prostych: słodycze, białe pieczywo, makaron, ciasta, biała mąka, słodzone napoje oraz wody smakowe jak i biały cukier !
 • Cukry proste zastąp wartościowymi węglowodanami, czyli: ryż brązowy, kasze, makarony pełnoziarniste, mąka razowa, orkisz, pieczywo pełnoziarniste.
 • Zadbaj o dostarczanie błonnika do diety, błonnik wspiera spalanie tkanki tłuszczowej, znajdziesz go m.in. w jabłkach i suszonych śliwkach.
 • Unikaj przetworzonych produktów, która zawierają tłuszcze trans np. fast foody, chipsy, paluszki …
 • Ostatni posiłek jedz 2-3 h przed snem.
 • Pij dużą ilość wody, około 2 litry na dobę, woda wspomaga trawienie oraz daje uczucie sytości.
 • Jedz mniej a częściej, pobudzisz swoje procesy przemiany materii, warto zmienić talerzyk na mniejszy, to ułatwi zadanie.
 • Unikaj smażenia, grillowania oraz pieczenia z mega dużą ilością tłuszczu. Zastąp to gotowaniem na parze oraz wodzie, istnieje również smażenie beztłuszczowe !
 • Zwiększ ilość spożywanego białka w diecie, białko ma mało kalorii i jest głównym budulcem mięśni, dzięki białku dłużej czujemy uczucie sytości, nakręcamy do działania nasz metabolizm.
 • Unikaj soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Sól daje uczucie ociężałości i napuchniętego ciała.

 

Dieta to 70% sukcesu w walce z tłuszczem na brzuchu, teraz podamy sposoby, które uzupełnią pozostałe 30% drogi do sukcesu.

 

Aktywność fizyczna – ćwiczenia

Gromadzenie się tkanki tłuszczowej jak łatwiejsze u osób, które nie wykazują żadnej aktywności fizycznej. Zadbaj o regularną aktywność, zapisz się na siłownię, staraj ruszać się minimum 4 razy w tygodniu po około godzinie.

Biegaj, pływaj, tańcz, spaceruj, każda aktywność wspiera spalanie tłuszczu oraz napędza nasz metabolizm.

Warto wykonywać intensywne treningi siłowe np. HIIT oraz crossfit. Taka aktywność podkręca nasz metabolizm, dzięki czemu, spalamy tłuszcz nawet do kilkunastu godzin po sesji treningowej !

Dzięki intensywnym ćwiczeniom , możemy spalić nawet 3 razy więcej tłuszczu, niż w przypadku samych aerobów.

Prawidłowa regeneracja i ilość snu

Prawidłowa regeneracja oraz ilość snu, mają niebotyczne znaczenie na naszą gospodarkę hormonalną, która ma wpływ na naszą przemianę materii oraz masę ciała. Prawidłowa ilość snu to 7-9h u osób dorosłych, śpiąc poniżej 7 godzin, narażamy się na zwiększoną ilość tłuszczu trzewnego…

Ogranicz stres

Stres = kortyzol. Ogranicz stres w swoim życiu, hormon stresu ma swój współudział w procesie odkładania się tłuszczu w okolicach brzucha oraz ma negatywny wpływ na nasze mięśnie (katabolizm).

Długotrwałe stresy, potrafią utrudnić w znacznym stopniu walkę z tłuszczem w okolicach brzucha, wręcz zwiększają ilość odkładanego się tłuszczyku w tym rejonie.

Nie garb się !

Przestań się garbić, wyprostuj się, zadbaj o prawidłową postawę, a twoja sylwetka w tym brzuch, stanie się bardziej smukła, prosty trik a działa cuda !

 

Jak widzisz pozbycie się tłuszczu z brzucha, nie jest takie trudne, zastosuj w praktyce to co przeczytałeś a efekty są gwarantowane !

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 5/5 | Głosów: 5

Dodaj komentarz