Jak pozbyć się rozstępów 10 praktycznych rad

Jak pozbyć się rozstępów

jak pozbyć się rozstępów

Jak pozbyć się rozstępów, to pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, około 90 % kobiet i 50 % mężczyzn boryka się z problemami rozstępów, walka z nimi nie jest łatwa lecz nie jesteśmy na straconej pozycji. Istnieją metody usuwania rozstępów które już są i zapobiegania powstawania rozstępów dla osób które obawiają się że je dostaną.

Grupy szczególnego ryzyka

Kto zalicza się do grupy ryzyka – ćwiczące osoby na siłowni, kobiety w ciąży, osoby które bardzo szybko przybierają na wadze. Dlaczego właśnie te osoby? Ponieważ łączy je jedna rzecz, gwałtowne przybieranie na wadze bądź masie mięśniowej, co powoduje uszkodzenie włókien kolagenowych i powstawanie rozstępów. Jednak nie musimy wcale należeć do tego towarzystwa a mieć rozstępy, tutaj główną rolę odgrywają czynniki genetyczne oraz nieprawidłowa gospodarka hormonalna bądź nieodpowiednia dieta.

Przed podaniem informacji jak pozbyć się rozstępów należy wytłumaczyć co to dokładnie jest. Rozstępy są to urazy skóry które charakteryzują się bardzo cienką o jasnym zabarwieniu skórę, która w miejscu rozciągania tworzy jasne prążki, skóra nie wygląda wtedy zdrowo, wygląda na starą i nieestetyczną. Rozstępy prócz objawów wizualnych, mogą dawać o sobie znać w fizycznym aspekcie np. pieczenie, swędzenie a nawet ból.

Najpopularniejszymi miejscami w których pojawiają się rozstępy są: piersi, uda, pośladki, brzuch, w przypadku osób ćwiczących aktywnie na siłowni dochodzą: plecy, bicepsy, klatka piersiowa w okolicy pach.

krem na rozstępy
krem na rozstępy

Jak pozbyć się rozstępów – 10 praktycznych rad

1) Odpowiednia dieta bądź suplementacja , najważniejsze witaminy które odpowiadają za stan skóry to A,E,K,PP, B5 oraz cynk, te witaminy mogą wzmocnić twoją skórę i pomóc zregenerować.

2) Picie odpowiedniej ilości wody, zaleca się picie 2 litrów wody na dzień w zależności od warunków atmosferycznych, odpowiednie nawodnienie doskonale reaguje na naszą skórę, ponieważ ona również magazynuję wodę pod skórą, co nadaje jej piękniejszy wygląd i odżywienie.

3) Specjalne maści na rozstępy, aby dobrać odpowiednie skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą.

4) Zabiegi laserowe, kremy z masła kakaowego, kremy z aloesu oraz wazelina.

5) Dermabrazja – ścieranie powierzchni skóry odpowiednimi przyrządami pod znieczuleniem.

6) Mezoterepia – zastrzyki ze specjalnymi substancjami które odbudowują kolagen w skórze.

7) Kuracja olejkiem lewandowym wraz z masażem naszej skóry.

8) Peelingi chemiczne.

9) Ćwiczenia fizyczne – zacznij chodzić na siłownię, biegaj, wsiądź na rower, pływaj, po prostu uprawiaj sport, ćwiczenia fizyczne ujędrniają nasze ciało i w ten sposób poprawia się stan naszej skóry co może spowodować zniknięcie rozstępów.

10) Jak pozbyć się rozstępów, bardziej na przyszłość kiedy już nie będziemy mieli ani jednego, unikaj szybkiego i gwałtownego przybrania na wadze, w ten sposób zapobiegniesz powstawaniu rozstępów i nie będziesz musiała martwić się jak je usunąć.

 

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz