“Pij mleko będziesz wielki” – okazuje się, że nie tylko wielki ale też dużo zdrowszy

mleko

Spożywanie nabiału jako części zdrowego sposobu odżywiania może pomóc w uzupełnieniu braków żywieniowych, wspierając jednocześnie optymalny wzrost i rozwój dzieci.

Potrzeby żywieniowe dzieci

Potrzeby żywieniowe małych dzieci i młodzieży różnią się od potrzeb innych grup wiekowych. Podczas tych ważnych okresów wzrostu, ważne jest, aby dorastające dzieci miały zapewnione odpowiednie odżywianie, aby mogły osiągnąć swój pełny potencjał. Nabiał odgrywa kluczową rolę w odżywianiu, dostarczając składników odżywczych niezbędnych do optymalnego wzrostu i rozwoju.

Badania pokazują, że kiedy nabiał, taki jak mleko, ser i jogurt, jest spożywany jako część zdrowego wzorca żywieniowego i w połączeniu z owocami, warzywami i pełnymi ziarnami, wszystkie cztery składniki odżywcze są spożywane w odpowiednich ilościach.

Nabiał podczas śniadania

Śniadanie to świetna okazja dla dzieci do wyrobienia sobie zdrowych nawyków żywieniowych. Badania sugerują, że jedząc codziennie śniadanie w szkole, dzieci są w stanie zwiększyć spożycie owoców, warzyw, pełnych ziaren i nabiału, co nie tylko pomaga uzupełnić braki żywieniowe, ale także wspiera sukcesy w nauce. Łatwo przemycić dziecku produkty mleczne podczas śniadania, kiedy możesz zrobić np. kanapki z serem, płatki na mleku czy musli z jogurtem.

Jakie korzyści czerpiesz ze spożycia nabiału

Nabiał wspomaga zdrowie kości, ale oferuje też znacznie więcej, odgrywając ważną rolę we wspieraniu ogólnego stanu zdrowia. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że spożywanie mleka i produktów mlecznych wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem wystąpienia chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca typu 2, otyłość i choroby serca. Ostatnie międzynarodowe badanie wykazało związek pomiędzy spożywaniem dwóch lub więcej porcji nabiału dziennie a zmniejszonym ryzykiem chorób układu krążenia i udaru mózgu, a liczne badania wykazują pozytywne związki pomiędzy spożyciem nabiału a kontrolą ciśnienia krwi.

Nabiał ma unikalną strukturę odżywczą, zawierającą zarówno makro- jak i mikroelementy, które wspierają optymalny stan zdrowia – szczególnie w okresie niemowlęcym, dziecięcym i młodzieńczym, kiedy wzrost masy kostnej jest w fazie krytycznej.Więcej ciekawych informacji znajdziesz na www.ogloszenia24m.pl

W porównaniu z alternatywnymi napojami roślinnymi, mleko mleczne oferuje najbardziej zrównoważony rozkład energii pochodzącej z węglowodanów, białka i tłuszczu, a w połączeniu z unikalnym pakietem składników odżywczych, mleko mleczne może być trudne do zastąpienia w zdrowym modelu żywienia. Małe dzieci, które nie spożywają dziennych zalecanych porcji mleka, jogurtu lub sera mogą mieć niewystarczające spożycie ważnych składników odżywczych i białka niezbędnych dla zdrowia kości, beztłuszczowych mięśni, rozwoju poznawczego i innych.

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz