Jaki orbitrek do domu?

Nie wszyscy mają czas i możliwości, aby regularnie odwiedzać siłownie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na to, żeby kupić sprzęt sportowy do domu i oszczędzić czas na dojazd i pieniądze na karnet na siłownię. Jednym z najpopularniejszych przyrządów, które możemy wykorzystać w domu jest orbitrek magnetyczny. Zobacz, jak najlepiej dobrać orbitrek do domu.

Jeśli znajdziemy motywację do ćwieczeń w domu, można zastanowić się, jaki orbitrek do domu wybrać. Dobry orbitrek wyróżnia się wieloma praktycznymi parametrami, jak chociażby liczba programów treningowych czy maksymalne obciążenie orbitreka. A może masz w domu mało miejsca i optymalnym rozwiązaniem jest orbitrek składany? Sprawdź czym różnią się profesjonalne orbitreki jakie spotykasz w siłowni od sprzętu treningowego zaprojektowanego do użytku domowego.

Domowy orbitrek – wybrać sprzęt dopasowany do potrzeb i możliwości

Na początku warto zwrócić uwagę na fakt, że na rynku możemy znaleźć różne rodzaje orbitreków, które dla wielu użytkowników nie różnią się zbytnio na pierwszy rzut oka. Niemniej dobry sprzęt do treningu to taki, który jest idealnie dopasowany do nas, czyli chociażby wzrostu użytkownika czy jego przeznaczenia. Zazwyczaj w użytku domowym chodzi o to, żeby zrzucić zbędne kilogramy – tutaj mamy do wyboru cztery typy orbitreków:

  • mechaniczny – są stosunkowo tanie, ale jednocześnie dość przestarzałe. Nowy orbitrek mechaniczny to solidny sprzęt, jednak dość szybko się zużywa. Z pewnością nie jest to dobry wybór, jeśli interesuje nas orbitrek używany. Co więcej, tego typu sprzęt może się nam szybko znudzić, ponieważ orbitreki mechaniczne nie są wyposażone w takie udogodnienie jak programy treningowe.
  • magnetyczny – jako że koło zamachowe w orbitreku magnetycznym regulowane jest siłą magnesu, będzie on znacznie bardziej wytrzymały. Jeśli zależy na nam na intensywności ćwiczeń, warto wybrać orbitrek magnetyczny, ponieważ cicho pracuje nawet w trakcie intensywnych treningów. Jest to zatem orbitrek cichy i długo służy jako wydajny sprzęt treningowy.
  • orbitreki elektromagnetyczne – to kolejna sprzętowa ewolucja. Orbitrek elektromagnetyczny to na dziś zdecydowanie najlepszy orbitrek dostępny na rynku, jednak za tego rodzaju aktywność fizyczną trzeba najwięcej zapłacić. Jeśli zatem w wyborze orbitreka liczby się nie tylko komfort ćwiczeń, ale i zasobność portfela, do najlepszych orbitreków zaliczymy modele magnetyczne.

Więcej na temat doboru orbitreku do domu znajdzie w artykule pod tym linkiem 32m2treningu.pl/blog/jaki-orbitrek-do-domu.html.

Znając już rodzaj i cenę orbitreka, w małym mieszkaniu warto znaleźć sprzęt kompaktowych rozmiarów albo przynajmniej taki, który będzie wyposażony w rolki transportowe. Dzięki temu łatwiej wstawimy sprzęt np. do salonu. 

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *