Mezomorfik typ budowy urodzony atleta

 

Mezomorfik czyli urodzony atleta

Mezomorfik to najrzadziej z występujących typów budowy ciała. Ludzie o takiej budowie genetycznej mają długie kończyny, wąskie biodra, talię, szerokie barki oraz tułów kształtujący się w literę V. W dość szybkim tempie osiągają efekty, które niektórzy starają się zdobyć w przeciągu kilku lat, lub praktycznie w ogóle nie są do tego zdolni, wydaje się że wszystko przychodzi im lekką ręką, że są stworzeni do uprawiania sportu. Ich ciało jest znakomicie przystosowane, we wdzięczny sposób odpowiada na treningi szybkim rozwojem. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie treningów oraz silna wola, a sukcesy stoją przed mezomorfikami otworem, są wręcz w zasięgu ręki.

Wśród ludzi cechujących się takim typem budowy często zgubna jest zbytnia pewność siebie. Dlatego ważnym jest by nie osiąść na laurach. Nie należy również przesadzać ze zbyt dużą ilością kalorii oraz pilnować zasad zdrowego odżywiania. Mezomorfik szybko się regeneruje, może trenować na wysokich obrotach. Jest to urodzony sportowiec przed którym drzwi do niesamowitej kariery są dosłownie otwarte, pod jednym warunkiem że za bardzo nie podpali się swoją wspaniałą genetyką i nie rozleniwi się, ponieważ wtedy będzie mistrzem lecz wśród wśród przeciętniaków.

Doskonałym przykładem typu budowy – mezomorfik jest oczywiście nie kto inny jak sam Arnold Schwarzenegger, posiadał dosłownie wszystkie cechy typowego mezo, dzięki swojej niesamowitej samodyscyplinie i motywacji osiągnął coś niesamowitego, tytuł Mr Olympia, jednak droga do tytułu nie była prosta i lekka, musiał przeciwstawić się m.in. zasadą panującym w wojsku, to właśnie z wojska uciekł na swoje pierwsze zawody kulturystyczne. Jednak to nie pora na biografię Arnolda, jeżeli chciałbyś poczytać o nim więcej zapraszamy do działu kulturystyka.

 

Poznaj pozostałe dwa typy budowy ciała

ektomorfik

Ektomorfik
Ektomorfik to człowiek, który ma w stosunku do innych typów budowy – delikatny szkielet. Kości są mniejszych obwodów, natomiast klatka piersiowa jest płaska i wąska.

 

 
 
endomorfik
Endomorfik
Endomorfik jest obdarzony masywnymi, szerokimi szkieletami. Osoby te mają tendencje do odkładania tkanki tłuszczowej.
 

 

 

Mezomorfik ze świata kulturystyki – Arnold Schwarzenegger

mezomorfik

 

Co już wiesz:     kim jest mezomorfik | Arnold jako przykład mezomorfika | cechy fizyczne mezomorfika

 

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński

Ocena: 5/5 | Głosów: 6

Dodaj komentarz