Kolejny znany kulturysta nie wystąpi na Mr Olympia 2020 – powód kontuzja biodra

instagram.com/arashrahbar/

Arash Rahbar – pół Irańczyk – pół Amerykanin, zawodnik klasycznej sylwetki, z powodu nawracającej kontuzji biodra, nie wystąpi podczas Mr Olympia 2020. Próbował stawić czoła bólowi, jednak ostatecznie zdał sobie sprawę, że nie da rady i musi zrezygnować z występu na Olympii.

Na tegorocznej Olympii wisi chyba jakaś klątwa, kontuzja Cedrica McMillana oraz Flexa Lewisa, kłopoty Hadiego Choopana z wiza, Shawn Rhoden ma problemy prawne. Na dodatek przeniesienie zawodów z Las Vegas na drugi koniec kraju do Orlando.

Arash Rahbar starał się ignorować ból i kontuzję przez pół roku. Miał nadzieję, że jakoś da radę i będzie mógł rywalizować w najważniejszej imprezie w roku, jakimi bez wątpienia są zawody Mr Olympia. Cały czas trzymał ścisłą dietę oraz reżim treningowy. W ostatnim tygodniu zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie przygotować swojej formy na 100%

Arash w zawodach Mr Olympia uczestniczy od 2016 roku. Jego najlepszym rezultatem był właśnie debiut w 2016 roku, gdzie zajął 2 miejsce w kategorii Classic Men’s Physique. Rok później na Mr Olympia zajął 4 miejsce. W 2018 roku 5 miejsce i w 2019 roku 8 miejsce.

„Po raz pierwszy od czasu zawodów Classic Physique Olympia, byłem w każdym od 2016 roku, w tym roku niestety zdecydowałem zrezygnować”
„To było coś, czego jeszcze nie podzieliłem się z nikim poza samą Olimpią i była to naprawdę trudna decyzja. 
Chodzę w tę i z powrotem przez ostatnie sześć lub siedem miesięcy i po prostu odkładam to, wykonuję ruchy i przygotowuję się, a technicznie nadal jestem na diecie i wykonuję ruchy. 
Ale przez ostatni tydzień lub dwa właśnie zdałem sobie sprawę, że nie dam rady. 
Nie mogę dalej iść naprzód, nie jestem gotowy na 100%. ”

Arash Rahbar będzie zmuszony poddać się operacji swojego biodra, nawracająca kontuzja uniemożliwia mu trening na najwyższych obrotach, który jest niezbędny do osiągania wysokich pozycji na scenie kulturystycznej.

Arash długo odkładał tą decyzję, z pewnością nie było mu łatwo, miejmy nadzieję, że szybko wyleczy swoją kontuzję i wróci do rywalizacji, życzymy dużo zdrowia!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *