Nowa decyzja w sprawie otwarcia siłowni, nie najlepsze wieści – poznaliśmy kolejną datę!

siłownia branża fitness lockdown co dalej

Fatalne wiadomości dla branży fitness po Sobotniej konferencji prasowej z udziałem Mateusza Morawieckiego. Siłownie, baseny, kluby fitness i aquaparki zamknięte co najmniej do 27 Grudnia!

Mateusz Morawiecki podczas Sobotniej konferencji prasowej ogłosił, że idą za radą epidemiologów i niestety muszą podjąć decyzję o przedłużeniu lockdownu branży fitness. Branża gastronomiczna, kina i teatry, również podzielają losy branży fitness.

Pierwszy lockdown trwał prawie 3 miesiące, od 14 Marca do 6 Czerwca, cała branża dość mocno ucierpiała. Kiedy stopniowo udawało się związać koniec z końcem, przyszedł lockdown numer 2, który trwa od 17 Października i z pewnością potrwa minimum do 27 Grudnia.

Dobrą wiadomością jest otwarcie branży handlowej w pełnym reżimie sanitarnym. Od 28 Listopada, otwarte zostaną sklepy i usługi w galeriach handlowych. Jest to spowodowane głównie czynnikami ekonomicznymi, w okresie świąt branża handlowa uzyskuje około 30% rocznych obrotów!

Polski rząd musi balansować między trzymaniem w ryzach wzrostu zakażeń a ratowaniem gospodarki oraz miejsc pracy.

Szef rządu apeluje do obywateli:

„Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia i to moment, w którym rodziny się spotykają i dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy; żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem”.

Co dalej z branżą fitness po 27 Grudnia?

Po 27 Grudnia prawdopodobny scenariusz to powrót do trzech stref: zielonych, żółtych i czerwonych. To kolejna zła wiadomość dla branży fitness, która może funkcjonować jedynie w strefie żółtej i zielonej.

Cała branża fitness zatrudnia blisko 150 tysięcy osób, jest na skraju bankructwa, to bardzo ciężki orzech do zgryzienia dla rządzących. Cała nadzieja jest pokładana w szczepionkach, które w Polsce mają pojawić się już w Styczniu 2021 roku.

Redaktor Pakernia24: Tobiasz Ozdoba

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

One thought on “Nowa decyzja w sprawie otwarcia siłowni, nie najlepsze wieści – poznaliśmy kolejną datę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *