Kreatyna monohydrat dawkowanie oraz cykle

KREATYNA – monohydrat, czyli jeden z najpopularniejszych suplementów !

kreatyna monohydrat

Dziś opowiem wam o suplemencie, który każdy, nawet laik kojarzy chociażby z nazwy. To kreatyna, królowa suplementów, rozróżniana w wielu rodzajach. Najpopularniejszy oczywiście – monohydrat kreatyny. Dziś zajmiemy się właśnie nim.

Czym jest kreatyna?

Monohydrat kreatyny to najpopularniejsza i najtańsza forma kreatyny dostępna na rynku. Jest to cząsteczka kreatyny połączona z cząsteczką wody. Pomimo umniejszania wartości monohydratu nadal cieszy się on wielką popularnością a przez wielu uważany jest za podstawową i jedyną formą kreatyny. Różne badania wykazały również, że jego szybkość wchłaniania do organizmu jest większa niż w przypadku innych form kreatyny. 

Co daje kreatyna?

Monohydrat stosowany jest w celu zwiększenia siły i wytrzymałości zwłaszcza w treningu siłowym, wspomaga przyrost beztłuszczowej masy ciała oraz przyspiesza regeneracje. Insulina, hormon produkowany przez trzustkę wspomaga transport kreatyny do mięśni. Spożywanie produktów zwiększających odporność insulinową (węglowodany i białka) oraz odżywki sportowe i suplementy (odżywki białkowe, tauryna, odżywki węglowodanowo – białkowe) wspomagają większy napływ kreatyny do mięśni, powodując całkowite wysycenie mięśni kreatyną.

Formy monohydratu

Kreatyna monohydrat występuje w wielu formach. Najpopularniejsze to kapsułki i proszek, kolejne formy: tabletki, mono preparaty oraz stackikreatynowe.

Dawkowanie kreatyny

W zależności od formy, rodzaju wysiłku i masy ciała. Podstawowa dawka to od 5-10 g na dobę. Długość cyklu od 4 do 12 tygodni. Coraz częściej spotykana jest dłuższa suplementacja kreatyną po 5 gram na dzień nawet  pół roku i dłużej.

Każdy ma swoje upodobania odnośnie formy tej kreatyny. Ja jestem zwolennikiem kapsułek. Dawkowanie, w dni treningowe – 4 kapsułki (5g) przed wysiłkiem fizycznym, 4 po. W dni nie treningowe – 4 kapsułki na czczo.

Kreatyna jakie rezultaty ?

Moje osobiste odczucia z suplementacji kreatyną czy to jabłczanem czy monohydratem są jednakowe, ona działa! Moje wyniki siłowe podczas suplementacji zawsze szybowały w górę, czułem większą energię i ochotę do treningów, regeneracja trwała o wiele krócej, przez co mogłem robić cięższe i lepsze treningi. W okresach masowych przybierałem kilka kilogramów czystej masy mięśniowej, oczywiście przy odpowiedniej diecie.

Ja kreatynę zamawiam w sklepie internetowym Pafoscan – pafoscan.pl ponieważ mają szeroki wybór kreatyn w bardzo dobrych cenach a do tego bardzo szybką dostawę 🙂

Uważam, że kreatyna jest najlepszym suplementem, który wspomaga nasz trening siłowy i pozwoli szybciej osiągnąć nasze cele siłowe oraz sylwetkowe.

Ocena: 5/5 | Głosów: 7

Dodaj komentarz