Kreatyna monohydrat dawkowanie oraz cykle

 

KREATYNA – monohydrat, czyli królowa suplementów !

kreatyna monohydrat

Witajcie w strefie suplementów. Skoro tutaj się znaleźliście na pewno chcecie się dowiedzieć czegoś, lub po prostu upewnić w tym co już wiecie. Dziś opowiem wam o suplemencie, który każdy, nawet laik kojarzy chociażby z nazwy. To kreatyna, królowa suplementów, rozróżniana w wielu rodzajach. Najpopularniejszy oczywiście – monohydrat kreatyny. Dziś zajmiemy się właśnie nim.

Czym jest kreatyna?

Monohydrat kreatyny to najpopularniejsza i najtańsza forma kreatyny dostępna na rynku. Jest to cząsteczka kreatyny połączona z cząsteczką wody. Pomimo umniejszania wartości monohydratu nadal cieszy się on wielką popularnością a przez wielu uważany jest za podstawową i jedyną formą kreatyny. Różne badania wykazały również, że jego szybkość wchłaniania do organizmu jest większa niż w przypadku innych form kreatyny.

KREATYNA monohydratDoskonała kreatyna 400 gram za jedyne 22 zł !

Co daje kreatyna?

Monohydrat stosowany jest w celu zwiększenia siły i wytrzymałości, wspomaga przyrost beztłuszczowej masy ciała oraz przyspiesza regeneracje. Insulina, hormon produkowany przez trzustkę wspomaga transport kreatyny do mięśni. Spożywanie produktów zwiększających odporność insulinową (węglowodany i białka) oraz odżywki i suplementy (odżywki białkowe, tauryna, odżywki węglowodanowo – białkowe) wspomagają większy napływ kreatyny do mięśni, powodując całkowite wysycenie mięśni kreatyną.

Formy monohydratu

Kreatyna monohydrat występuje w wielu formach. Najpopularniejsze to kapsułki i proszki, kolejne formy: tabletki, mono preparaty oraz stackikreatynowe.

Dawkowanie kreatyny

W zależności od formy, rodzaju wysiłku i masy ciała. Podstawowa dawka to od 5-10 g na dobę. Długość cyklu od 4 do 12 tygodni.

Każdy ma swoje upodobania odnośnie formy tej kreatyny. Ja jestem zwolennikiem kapsułek. Dawkowanie, w dni treningowe – 4 kapsułki przed wysiłkiem fizycznym, 4 po. W dni nie treningowe – 4 kapsułki na czczo.

W kolejnej części zajmę się kolejną formą kreatyny – jabłczanem !

 

Redaktor Pakernia24.pl Tomasz Woliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *