Dieta kopenhaska – na czym polega?

Dieta kopenhaska, znana również jako dieta trzynastodniowa, jest stosowana w celu zredukowania masy ciała. Na czym dokładnie polega?

Dieta kopenhaska – o co w niej chodzi?

Dieta ta trwa tylko dwa tygodnie, a ściślej mówiąc – trzynaście dni. Dieta kopenhaska jadłospis jest pełen posiłków o niskiej energetyczności, a za to bogatych w białko. W przypadku podjęcia się tej diety należy całkowicie zrezygnować z produktów zbożowych, a także i owoców oraz ziemniaków. Zaleca się natomiast stosowanie suplementów witamin i mikroelementów. Dieta kopenhaska jest natomiast przeciwwskazana w przypadku osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi, a szczególnie takimi, które mają związek z chorobami przewlekłymi, a także z chorobami nerek, układu pokarmowego czy krwionośnego. Nie jest to sposób na zdrowe odżywianie – według zaleceń specjalistów dieta ta powinna być stosowana maksymalnie raz w roku i tylko w przypadku, gdy dana osoba jest zdrowa i silna. Dieta kopenhaska jadłospis ma taki, który skutecznie pozwala na szybką redukcję nadprogramowych kilogramów. Jednak po jej zakończeniu może pojawić się efekt jojo. Przez wielu specjalistów dieta ta nie jest zalecana ze względu na możliwe efekty uboczne. W razie potrzeby – najlepiej schudnąć z pomocą dietetyka i postawić na dobre nawyki żywieniowe oraz regularne treningi dostosowane do naszych możliwości.

Dieta kopenhaska – lista produktów

Jakie produkty można stosować podczas diety kopenhaskiej? Podczas tej diety należy przyjmować zaledwie 600-800 kalorii, co stanowi ponad połowę mniej średniego zapotrzebowania kalorycznego. Dieta kopenhaska lista produktów zawiera jaja, ryby, mięso, niektóre warzywa i kubek czarnej kawy na dzień. Natomiast zabronione są produkty zbożowe, ziemniaki, słodkie i gotowane owoce oraz słodycze.

Dieta kopenhaska – przepisy

W przypadku takiego rozwiązania jak dieta kopenhaska, przepisy są bardzo monotonne i często się powtarzają. Podczas tej diety obowiązują tylko 3 posiłki na dzień o konkretnej porze. Śniadanie o 8-9, obiad o 12-13 i kolacja o 17-18. Na śniadanie należy przygotować kubek czarnej kawy z kostką cukru. Natomiast na obiad i kolację podaje się na przykład duży befsztyk, świeży owoc i plaster szynki drobiowej. Należy również każdego dnia pić 2 litry wody dziennie. Dieta kopenhaska przepisy nie przewiduje dodawania przypraw ani picia alkoholu. Natomiast zaleca się stosowanie suplementów diety, które zawierają witaminami i mikroelementami.

Dieta kopenhaska sklep

Statystyki wykazują coraz większe zainteresowanie takim sposobem żywienia jak dieta kopenhaska. Sklep zwykły czy nawet markety nie posiadają specjalnie wydzielonych półek i działów z jedzeniem, które można spożywać podczas diety kopenhaskiej. Można więc zapoznać się z publikacjami i znaleźć dieta kopenhaska produkty, żeby wiedzieć co należy kupić, można również zdecydować się na zakupy online, w różnych sklepach ze zdrową żywnością można znaleźć kategorie z dedykowanymi produktami w tej diecie. 

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz