Jakie buty górskie damskie wybrać?

Wędrówki po górach są niezwykle przyjemne dla pasjonatów wyżyn, jednak nie należy zapominać o dopasowanym do trudnych warunków ekwipunku, który zapewni komfort, a także bezpieczeństwo na szlaku. Przed rozpoczęciem wyprawy należy zatem zaopatrzyć się w najpotrzebniejszy sprzęt, odzież, a także obuwie. Na co zwrócić uwagę, wybierając swoje pierwszy buty górskie damskie? Jakie cechy powinno posiadać tego rodzaju obuwie?

Jak wybrać buty do chodzenia po górach?

Buty górskie damskie pełnią bardzo ważną funkcję, a mianowicie stabilizują staw skokowy, amortyzują wstrząsy, a także zapewniają dobrą przyczepność do nierównego podłoża, co znacznie zwiększa komfort wędrówek. Dzięki nim chodzenie po górskich terenach jest czystą przyjemnością.

Wybierając takie obuwie należy zwrócić uwagę na kilka ich najważniejszych cech. Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad tym, jak często będzie się je użytkować i w jaką pogodę. Istotny jest także typ gór, po których będzie się wędrować – w końcu po inne obuwie sięgnie się idąc w Tatry, a po inne na dużo wyższe i wymagające szczyty. To właśnie od tych elementów w dużej mierze będzie zależeć wybór obuwia górskiego. 

Jakie powinny być buty górskie damskie?

Przede wszystkim buty górskie damskie powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Warto zdecydować się na obuwie, które posiada solidnie wykonaną nie tylko cholewkę, ale i również podeszwę – modele z gumową podeszwą zapewniają lepszą stabilizację, a także przyczepność do nierównego, górskiego podłoża.

Obuwie górskie – z membraną czy bez?

Jeżeli chodzi o membranę, to jest to istotny element i to nie tylko butów górskich damskich, ale i również męskich oraz dziecięcych. Warto zdecydować się na tego rodzaju obuwie przede wszystkim dlatego, że jest wodoodporne, ale też oddychające. Nie oznacza to jednak, że każde obuwie górskie musi być w nią wyposażone – jest to uzależnione od temperatury, a także pory roku panującej na zewnątrz. 

Wysokie czy niskie buty trekkingowe?

W ofertach sklepów można znaleźć wysokie oraz niskie buty górskie damskie. Od czego jednak zależny jest ich wybór?

Wysokie buty górskie to propozycja, która doskonale chroni przed błotem i wilgocią, a dodatkowo stabilizuje nogę. Niższe modele obuwia sprawdzą się natomiast podczas wędrówek po dolinach.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *