Dennis Wolf kulturysta, biografia i wymiary

Duży, zły wilk – Dennis Wolf

Dennis Wolf

Dennis Wolf urodził się w 1978 roku w obskurnym, fabrycznym mieście – Tomkok, w republice Kirgistanu, w dawnej radzieckiej republice. Jak to bywało, życie w ZSRR było bardzo trudne. Dennis wspomina bardzo małe mieszkanie, jedzenia starczyło im do końca miesiąca. Jego ojciec pracował ciężko, ale nie zarabiał zbyt dużo, właściwie nikt w tamtych czasach nie zarabiał za dużo.

Od dzieciaka pasjonował się pewnymi rodzajami sportu, szczególnie koszykówką, jednak wolał poświęcać czas na naukę i pracę w domu. Gdy ZSRR przestał istnieć, jego matka widziała w tym idealną szansę by powrócić do rodzinnych Niemiec. Początkowo plany powrotu były przewidziane na rok. Sama była pochodzenia niemieckiego, Dennis Wolf musiał się szybko nauczyć języka. Wówczas nie było żadnych programów, gdzie dzieci mogłoby się uczyć w klasach rosyjsko-języcznych.

W Niemczech Dennis Wolf rozpoczął treningi Muay Thai, kickboxing, jednak po czasie stwierdził, że to nie było to. Nie potrafił odnaleźć swojej pasji jeszcze przez kilka lat. Po zakończeniu szkoły średniej, Dennis Wolf zaczął pracę przy malowaniu domów i wstawianiu okien, była to niezwykle ciężka praca – pracował po 12 godzin, często 6 dni w tygodniu. Urząd ten piastował przez 3 lata.

Nie ma cienia wątpliwości, że Arnold Schwarzenegger zainspirował więcej młodych ludzi do trenowania niż ktokolwiek inny z dziedziny kulturystyki. Dużą zasługę w tym miały filmy, w których występował. Dosłownie miliony ludzi zostały zahipnotyzowane przez jego wielkie ciało w filmach takich jak Conan, Pumping Iron, Predator i Terminator, wielu z nich zdecydowało że to taki wygląd jaki chcą osiągnąć.

Dennis Wolf klatka piersiowa

Dennis Wolf należał do tej wielkiej grupy, która została zainspirowana przez Arnolda. W wieku 18 lat ważył zaledwie 70 kg. Wtedy wybrał się do pobliskiego Maldener Fitness Center z przyjaciółmi i zaczęli bawić się żelazem. Z dwóch przyjaciół, z którymi ćwiczył po 3 tygodniach Dennis Wolf pozostał na placu boju sam. Już w pierwszym miesiącu ćwiczeń czuł jak jego ciało staje się silniejsze, większe. Nie było sposobu, żeby odpuścić.

Amatorski kulturysta i sędzia zwany Mike Schultz był tam trenerem i szybko zauważył potencjał i szybki przyrost u Dennisa. Zachęcał go do wzięcia udziału w konkursach kulturystycznych. Dwóch kumpli, z którymi ćwiczył na samym początku są jego dobrymi przyjaciółmi do dziś. W międzyczasie poznał też Petera Trenza, zawodnika wagi ciężkiej, reprezentującego Niemcy na Mistrzostwach Amatorów IFBB. Z nim również się zaprzyjaźnił, Peter został jego doradcą żywieniowym.

Pomimo 12 godzinnych zmian w swojej pracy, Dennis Wolf trenował bardzo ciężko. Był zdeterminowany by zostać kulturystą. Wkrótce ciało zaczęło się odwdzięczać. Najlepiej u Dennisa Wolfa rozwijały się barki – były szerokie, masywne. Nogi również należały do jednych z najlepiej rozwijających się partii. Bardzo opornymi mięśniami, które rosły w bardzo wolnym tempie były łydki, triceps i górna część klatki piersiowej.

Dennis Wolf i jego pierwsze zawody

W 1999 roku Dennis Wolf wziął udział w swoich pierwszych zawodach, w wieku 20 lat ważył 92 kg. Zajął 2 i 4 miejsce w dwóch konkursach w tym roku. W następnym roku, jak rasowy ciężki rozpoczął marsz zwycięstw ukoronowany zwycięstwem w wadze ciężkiej i klasyfikacji ogólnej w Mistrzostwach Świata Amatorów IFBB, gdzie zdobył pro-kartę wraz z takimi zawodnikami jak Ahmad Haidar, Paco Bautista i Jaroslav Horvath. Turniej w tamtym roku ostatni raz odbył się w Szanghaju. Miasto było strasznie zatłoczone i brudne, ale skoro Dennis Wolf zdobył pro-kartę to nie było w tym żadnej szkody.

Życie Dennisa zmieniło się kiedy ożenił się ze swoją dziewczyną – Katją. Zatrzymał się w USA z nią i ze swoim przyjacielem. W tym czasie wzięli ślub. Katja tak mocno wierzyła w Dennisa, że dała mu błogosławieństwo do przerwania ciężkiej roboty i w pełni skupieniu się na treningach i jedzeniu. To wtedy dopiero Dennis zaczął zauważać przyrosty. Poza sezonem jego waga wzrosła ze 110 kg do 130 kg. A waga w trakcie konkursu wynosiła aż 112 kg.

Wkrótce po tym wygrał Nutrex i zawody w niemieckiej ogranizacji. BMS podpisał z nim kontrakt czyniąc go niemiecką twarzą kulturystyki zaraz po Markusie Ruhlu i Arminie Scholzu. Pozwoliło to odciążyć finansowo rodzinę, dając jej możliwości życia na wyższym poziomie. Pozwoliło również do osiągnięcia lepszych efektów przed pro debiutem w Europie. Katja jest błogosławieństwem od Boga – wielokrotnie wspominał w wywiadach – gdyby nie ona, nie byłbym tu gdzie jestem teraz i nie robiłbym tego co robię obecnie. W 2007 roku zdobył swoje pierwsze profesjonalne trofeum – wygrał w Keystone Pro Classic, później zdobył 5 miejsce w prestiżowym Mr. Olympia.

Aktualnie Dennis Wolf jako jeden z topowych zawodników światowej kulturystyki, kontynuuje pracę nad własnym ciałem. Chce stale się polepszać w sporcie, który kocha. Ma nadal aspiracje na zdobycie najważniejszego tytułu – Mr. Olympia, a z jego estetyką pracy, genetyką jest w stanie to osiągnąć. Niebo jest granicą, a do nas należy triumf na ziemi.

 

Wymiary – Dennis Wolf

Wzrost:180 cm
Waga: 127 kg (poza konkursem); 118 kg (konkursowa)
Pas: 74 cm
Klatka piersiowa: 142 cm
Ramię: 56 cm
Udo: 79 cm
Łydki: 43 cm

Osiągnięcia Dennisa Wolfa:

Kariera Amatorska:

1999
– Newcomer (IFBB) – 2 miejsce waga ciężka
– Multipowerpokal (IFBB) – 4 miejsce waga ciężka
– NRW-Landesmeisterschaft (IFBB) – 4 miejsce waga ciężka
2000
– NRW-Landesmeisterschaft (IFBB) – 1 miejsce waga ciężka i klasyfikacja ogólna
– Internationale Deutsche Meisterschaft (IFBB) – 4 miejsce waga ciężka
2002
– Mr. Universum (WPF) – 2 miejsce waga ciężka
– Belgium Gran Prix – 1 miejsce
2004
– NRW-Landesmeisterschaft (IFBB) – 1 miejsce waga ciężka i klasyfikacja ogólna
– Deutsche Meisterschaft (Germering) (IFBB) – 2 miejsce
2005
– Int. Hessischer Heavyweight Champion-Pokal – 2 miejsce
– NRW-Landesmeisterschaft (IFBB) – 1 miejsce waga ciężka i klasyfikacja ogólna
– 46 Deutsche Meisterschaft (IFBB) – 1 miejsce waga ciężka i klasyfikacja ogólna
– WM-Qualifikation (IFBB) – 1 miejsce
– IFBB World Championhip – mistrz świata i zwycięzca klasyfikacji ogólnej

Kariera zawodowa

2006
– Europe Supershow – 7 miejsce
– Montreal Pro Championships – 5 miejsce
– Grand Prix Spain – 3 miejsce
– Mr. Olympia – 16 miejsce
2007
– New York Pro – 3 miejsce
– Keystone Pro Classic – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 5 miejsce
2008
– Mr. Olympia – 4 miejsce
2009
– Mr. Olympia – 16 miejsce
2010
– New York Pro – 3 miejsce
– Mr. Olympia – 5 miejsce
2011
– Flex Pro – 4 miejsce
– Arnold Classic – 2 miejsce
– Australian Pro – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 5 miejsce
– Sheru Classic – 5 miejsce
2012
– Arnold Classic – 2 miejsce
– Mr. Olympia – 6 miejsce
– Arnold Classic Europe 2012 – 2 miejsce
– EVLS Prague Pro – 1 miejsce
2013
– Mr. Olympia – 3 miejsce
– Arnold Classic Europe 2013 – 3 miejsce
2014
– Arnold Classic – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 4 miejsce
– Arnold Classic Europe – 1 miejsce
– EVLS Prague Pro – 1 miejsce
– San Marino Pro – 2 miejsce

Redaktor Pakernia24: Woliński Tomasz wszelkie prawa zastrzeżone.

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz