Kai Greene kulturysta, biografia i wymiary

Jeden z najlepszych wśród pro Kai Greene – Predator

kai greene

Kai Greene urodził się 12 lipca w Brooklynie, Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. W wieku 6 lat mieszkał już w Nowym Jorku – musiał się przeprowadzić, ze względu złych warunków domowych. Następne lata były ciągłą wędrówką, Kai tułał się po ośrodkach wychowawczych. W tym siłownia i ciężki trening stały się dla niego ucieczką, azylem.

W jego duszy wzrastało wiele pragnień. Ci co go znali, wiedzieli, że jedno pragnienie przebija się wysoko ponad inne – chciał zostać artystą, narzędziem miało być jego ciało. Oba światy w końcu zaczęły współgrać, jego ciało stało się jego własnym przedmiotem badań. Całkowicie przetransformował swoje życia – wiedział, że odnalazł jego sens.

Na jego gwałtowny wzrost masy ciała zwrócił uwagę nauczyciel języka angielskiego. Kiedy Kai Greene doszedł do wniosku, że jego wyniki w szkole są znacznie poniżej oczekiwań opiekunów, postanowił realizować się w czymś innym – chciał wziąć udział w konkursie kulturystycznym dla nastolatków. W tym momencie skupił się całkowicie na tym, by jego ruchy były perfekcyjne, starał się uzyskać lepsze rozumienie przestrzeni i czasu, chciał zostać artystą własnego ciała.

Początki Kaia

Debiuty i początek w kulturystyce pomógł mu zbudować zaufanie i wiarę we własne możliwości. Większość swojego gimnazjum spędził jeżdżąc po różnych pokazach i zgarniając nagrody dla nastolatków. Po tym postanowił zrobić sobie przerwę od konkursów i zainwestować w prawdziwą masę mięśniową i załadować siły, by być tak silnym, jak nikt inny.

W tym czasie odnalazł swój drugi dom. Zaczął treningi w siłowni przy piątej avenue. To właśnie ta mała, piwniczna siłownia w Brooklynie pozwoliła mu poznać imponujących sportowców. Wiedział, że tu jest jego miejsce, że tu może chłonąc amunicję wiedzy niezbędną do stworzenia największego potwora kulturystyki. Przed swoimi 19 urodzinami chciał zdobyć swój ój tytuł pro zawodnika, chciał stać się najmłodszym profesjonalnym kulturystą na świecie. Jego status pro pozwolił by mu mierzyć wyżej.

Latem 1997 ustawił sobie jako cel – zdobyć tytuł profesjonalnego zawodnika IFBB. By to osiągnąć musiałby on najpierw zakwalifikować się do amatorskiej organizacji o nazwie NPC. Jego kariera w NPC była mniej bajkowa, niż sobie to Kai Greene wymarzył. Jego celem było zdobycie tytułu Mr. Universe i zdobycie statusu pro dzięki Amatorskim Mistrzostwom Świata. W 1999 po dwóch nieudanych próbach, wygrał konkurs w wadze ciężkiej (Team Universe) i został zaproszony do konkurowania w Bratysławie, na Słowacji.

Kai Greene jednak był wciąż rozczarowany. Nadal daleko było mu do czołówki, postanowił zrobić przerwę 4 lat, by rozpocząć ciężką pracę nad rozwojem swojej psychiki, swojego ciała. Był zdeterminowany by zająć należne mu miejsce w pro szeregach. Pesymiści twierdzili, że nie jest w stanie osiągnąć tego co zaplanował. Powoli Kai Greene zaczął w to wierzyć. Poszedł do szkoły, zaczął rozwijać swój talent jako artysta, dalej używał swojego ciała jako narzędzia artystycznego. Trenował bardzo ciężko, ale nie dla celów, jedynie dla osiągnięcia spokoju, upragnionego katharsis. W tym momencie było blisko zakończenia kariery Kai’a Greene’a.

W 2004 NPC zaczęło prowadzić bezpośrednie pro kwalifikacje do IFBB. Pomimo 5 letniej przerwy na scenach kulturystyki, Kai Greene znów miał jeden cel – zdobyć tytuł Mr. Universe i zapukać do szeregów IFBB, by piąć się w jej rankingach. Poświęcił wiele – przeprowadził się ze swojego domu do Nowego Jorku. W końcu nadszedł upragniony dzień. 8 sierpnia 2014 roku sędziowie uznali, że ciężki trening ciała przez wiele lat opłacił się. Przyznano mu mistrzostwo wagi ciężkiej jednomyślną decyzją. Jego dzień w końcu nadszedł. Po 16 latach Kai Greene przeszedł do profesjonalnych rozgrywek.

Rozgłos Kaia

Z biegiem lat Kai Greene zyskał ogromny rozgłos, taki o jakim marzył za młodu. Na arenie kulturystycznej został uznany za jednego z najbardziej perspektywicznego sportowca swoich czasów. Kai, bardzo inteligentny o bogatym słownictwie zmienił podejście wszystkich do tego sportu. Zmienił fanów, konkurentów i ogólne powszechne zdanie, że kulturyści to mięśniaki, którzy jedyne co potrafią to wziąć ciężar w górę i położyć go na dół.

Historia Kai’a jest wciąż pisana, ale teraz gdy jest profesjonalnym zawodnikiem IFBB, jego serce i umysł skupia się na jednym tytule – tym najważniejszym, Mr. Olympia.

 

Kai Greene wymiary

Wzrost: 173 cm
Waga: 136-145 kg (poza sezonem); 116-121 kg (konkursowa)
Ramię: 56 cm
Klatka piersiowa: 148 cm
Udo: 85 cm

Historia konkursów:

1994
– NGA American Nationals
1996
– WNBF Pro Natural Worlds – 1 miejsce
1997
– NPC Team Universe Championships – 2 miejsce
1998
– NPC Team Universe Championships – 3 miejsce
1999
– World Amateur Championships – 6 miejsce
– NPC Team Universe Championships – 1 miejsce
2005
– New York Pro – 14 miejsce
2006
– Iron Man Pro – 20 miejsce
– Shawn Ray Colorado Pro/Am Classic – 14 miejsce
2007
– New York Pro – 6 miejsce
– Keystone Pro Classic – 3 miejsce
– Shawn Ray Colorado Pro/Am Classic – 1 miejsce
2008
– New York Pro – 1 miejsce
– Arnold Classic – 3 miejsce
2009
– Australian Pro Grand Prix – 1 miejsce
– Arnold Classic – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 4 miejsce
2010
– Arnold Classic – 1 miejsce
– Australian Pro Grand Prix – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 7 miejsce
2011
– New York Pro – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 3 miejsce
– Sheru Classic – 3 miejsce
2012
– Mr. Olympia – 2 miejsce
– Sheru Classic – 2 miejsce
2013
– Mr. Olympia – 2 miejsce
– Arnold Classic Europe – 2 miejsce
– EVL’s Prague Pro – 1 miejsce
2014
– Mr. Olympia – 2 miejsce

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *