Big Ramy – Mamdouh Elssbiay wymiary i zdjęcia

Big Ramy kolos wśród zawodowych kulturystów

big ramy

Mamdouh Elssbiay znany szerszej publiczności jako Big Ramy urodził się 16 września 1984 roku w Kairze, stolicy Egiptu. Najcięższa postać obecnej kulturystyki dorastał w Aleksandrii. Urodził się w rodzinie, która utrzymywała się z rybołówstwa. Do pewnego czasu Big Ramy pomagał rodzinie w tym zawodzie, jednak ostatecznie emigrował z braćmi do Kuwejtu. Postanowił wybrać się do Oxygen Gym by tam szlifować swoją formę.

Big Ramy i jego krótka historia

Kuwejt okazał się przełomowym miejscem dla Ramiego. To tam został odkryty i pod okiem właściciela i promotora Bader Bodai zaczął wyrastać na gwiazdę. Big Ramy zaczął trenować w 2003 roku. Jego idolem i wzorem do naśladowania był początkowo Dorian Yates, później zafascynował się osobą Victora Martineza. Jednak przez wypadek był zmuszony zaprzestać trenowania po 7 miesiącach. W 2010 roku dostał pracę we wcześniej wspomnianej Oxygen Gym. Od tego momentu zaczął trenować ze wzmożoną siłą. Rok 2011, Big Ramy zaczyna wyrastać na silnego chłopaka, jego waga waha się już w okolicach 90 kilogramów. Rok później występuje na Amateur Olympia. Na scenę wychodzi z niesamowitą już wagą 130 kilogramów i zgarnia zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej oraz w swojej kategorii wagowej (waga super ciężka). Dzięki temu zwycięstwu zdobywa przepustkę na przyszłoroczne zawody profesjonalistów w Las Vegas. Tu już nie było przelewek. Trening trzeba było przystosować do rangi Mr. Olympia 2013. Tak ciężko do tej pory Big Ramy jeszcze nie pracował. Musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Trener Dennis James postanowił przygotować go, jak na profesjonalistę przystało. Na kilkanaście dni przed zawodami zastosowali w jego przypadku dietę ”0 węglowodanów”. Na tych zawodach zajął wysokie, jak na debiutanta 8 miejsce.

big rammy dom
Big Ramy w domu

W tym roku zwyciężył jeszcze w New York Pro deklasując konkurentów swoją masą. Wynik ten powtórzył również w 2014 roku, oraz poprawił swój wynik na Mr. Olympia sprzed roku o jedną pozycję (7 miejsce). W 2015 roku postawił na masę. Znacznie poprawił swoją wagę, pomimo tego nie stracił na definicji. W tym też roku do współpracy i pomocy w treningach został zaproszony George Farah, który zdradził kilka ciekawostek z życia Ramiego. Większość zawodowych kulturystów jest postrzeganych jako sterydziarze. Cóż ciężko powiedzieć, że to nie prawda. Zgadza się, w tym sporcie używanie ”dopingu” jest nagminne. Jednak według Faraha, Ramy używa zdecydowanie mniej dawek niż jakikolwiek inny kulturysta. Wyjaśnił też, że jest to zasługą niesamowitej genetyki jaką ten zawodnik posiada. Plan na przyrosty ? Podnoszenie ciężarów, dobra dieta i regeneracja. Cóż to chyba wszyscy wiemy, ale jednak w przypadku Big Ramiego czyni to niesamowite efekty. Farah zajął się szczególnie zmianą diety. Wcześniejsza dieta 0 węglowodanów nie przynosiła zamierzonych efektów, więc się z niej wycofali. Postawili na nieco większą dawkę węgli połączonych z większą dawką białka.

Big Ramy zaczął rosnąć w oczach. Ze 130 kg wszedł na pułap 140. Dla wielu zawodników oznaczałoby to spadek definicji. Jednak, nie u Egipcjanina, on wydawał się lepiej zbudowany, przy czym zachował wąską talie. Jego praca przyniosła zamierzone efekty. W 2015 roku Big Ramy odniósł ważne zwycięstwo na Arnold Classic. Na Mr. Olympia znalazł się w pierwszej piątce a 2 miejsce na Elvis Prague Pro potwierdziło jego wysoką formę. Z każdym rokiem Big Ramy pokazuje coraz większą formę. Jak będzie w nadchodzącym 2016 roku ? Już jesteśmy ciekawi ! 🙂

 

Mamdouh Elssbiay – motywacja

Big Ramy jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Najmłodsza – córka, urodziła się w noc gdy Big Ramy wygrywał pierwsze zawody New York Pro. Na ostatnich zawodach ważył 143 kg przy 177 cm wzrostu, co czyni go najcięższego na zawodowej scenie od czasów Lou Ferrigno.

Historia startów:

2012
– Kuwait Golden Cup – 1 miejsce
– Amateur Olympia – 1 miejsce

2013
– New York Pro – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 8 miejsce

2014
– New York Pro – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 7 miejsce

2015
– Arnold Classic – 1 miejsce
– Mr. Olympia – 5 miejsce
– Elvis Prague Pro – 2 miejsce

Wymiary Big Ramiego

Wzrost: 177 centymetrów,
Waga: około 143 kilogramów.

Redaktor Pakernia24 – Tomasz Woliński

Ocena: 4.6/5 | Głosów: 10

Dodaj komentarz