Jak zacząć ćwiczyć na siłowni

Jak zacząć ćwiczyć na siłowni – siłownia dla początkującego pakera

jak ćwiczyć na siłowni chudzielec

Jak zacząć ćwiczyć na siłowni? to pytanie na pewno zada Sobie każdy adept który chcę dołączyć do grona osób które regularnie ćwiczy na siłowni. W dzisiejszych czasach nie brakuje miejsc w których można ćwiczyć, sklepów ze sprzętem, więc nie ma żadnych przeszkód aby rozpocząć przygodę z salą treningową, to naprawdę proste!

Jakie mamy cele?

Pierwszą rzeczą którą musimy zrobić, to ustalić nasze cele jakie chcemy osiągnąć ćwicząc na siłowni. Każdy człowiek jest indywidualnością, więc celem może być:

– Zrzucenie zbędnych kilogramów.
– Uzyskanie większej masy mięśniowej.
– Zrzucenie brzucha np. po ciąży.
– Zwiększenie wytrzymałości mięśni.
– Zwiększenie naszej kondycji, wydolności mięśni.
– Uzyskanie nieziemskiej rzeźby ciała.
– Zwiększenie siły ponad wszystko.

Jak widzicie celów jest cała masa te powyżej to tylko przykładowe, tak więc obierz swój cel i zrób wszystko co w twojej mocy aby go osiągnąć !

Wybór siłowni

Wybierając najlepszą siłownię dla Siebie musimy wziąć pod uwagę nasz cel czyli punkt powyżej ponieważ w ten sposób będziemy wiedzieć jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Zrób listę siłowni w twoim mieście, przejedź się do nich, rozejrzyj się, popytaj ludzi o cenę karnetu, atmosferę i co najważniejsze czy sprzęt który na niej jest odpowiada twoim celom. Z własnego doświadczenia wiem że bardzo ważne jest zaplecze czyli czy siłownia posiada prysznice, szafki czyste toalety, klient płaci więc wymaga, siłownia bez działających prysznicy jest stracona ponieważ po ciężkim treningu nie ma nic lepszego niż wziąć prysznic z ”zimno – ciepłą” wodą czyli na przemian puszczamy zimną i ciepłą wodę znakomicie wpływa to na regenerację mięśni.

 

Potrzebny sprzęt

Poniżej podam listę niezbędnego sprzętu który musisz zabrać na siłownię, myślę że każdy z was by Sobie poradził ale w stresie przed tą pierwszą wizytą na siłowni może być różnie.

– ręcznik, przyda się do ocierania z potu, ochrony ławeczki przed zapoceniem bądź po prostu podczas kąpieli po sesji treningowej.
– buty do treningu powinny być wygodne i lekkie
– krótkie spodenki nie krępujące ruchów oraz t-shirt.
– torbę treningową, w której będą znajdować się wszystkie nasze niezbędne rzeczy do treningu oraz oczywiście woda.
– Pas kulturystyczny, do ochrony kręgosłupa w przypadku kiedy używamy już dużych ciężarów np. na martwym ciągu.
– Rękawiczki treningowe, pomogą w lepszym chwycie oraz ochronią nasze dłonie przed odciskami 🙂

Dieta to 70 % sukcesu

Jeżeli zaczynasz przygodę z siłownia nie zapominaj o zbalansowanej diecie która jest kluczowym elementem w osiągnięciu swoich celów. Wiadomo jeżeli będziemy chcieli przytyć sam trening na masę nic nie da ponieważ nie dostarczymy organizmowi niezbędnych składników odżywczych aby rósł tak więc nasza masa mięśniowa nie wzrośnie wręcz zmaleje na skutek treningów.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak dobrać dietę pod Siebie zapraszamy do Strefy Dieta.

Jak zachowywać się na siłowni – regulamin

Aby nie zrobić z Siebie idioty podczas pierwszych wizyt na sali treningowej warto znać podstawowe zasady savoir vivrer siłownianego. Poniżej podam te najważniejsze.

– Przychodząc przywitaj się z każdym, najlepiej silnym uściskiem dłoni, w końcu jesteś na siłowni w której są sami twardziele 🙂
– Kiedy chcesz ćwiczyć na jakimś przyrządzie bądź potrzebujesz jakiegoś sprzętu pytaj czy nie jest przypadkiem zajęte.
– Kiedy czegoś nie wiesz po prostu zapytaj, nie rób z Siebie mądrali ponieważ szybko staniesz się pośmieliskiem wśród pakerów z siłowni którzy są tam wyjadaczami.

– Nie zdejmuj koszulki podczas trenowania, po prostu jest to uważane za wieśniackie a poza tym na początku nie ma się czym chwalić i jedynie zapocisz sprzęt.

– Zachowuj się kulturalnie
– Odkładaj sprzęt na swoje miejsce
– Wyrzucaj śmieci po Sobie
– Nie krzycz, nie biegaj oraz nie gadaj o ile nie jest to niezbędne, ponieważ na trening przychodzisz ćwiczyć a nie w celach towarzyskich.

Autor Pakernia24: Sebastian Walczak

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz