Na odchudzanie, piękne włosy i paznokcie…Amlan Forte

agrest indyjskiNa odchudzanie, na piękno i na… zdrowie!

Kiedy kolejne diety nie przynoszą zamierzonych efektów, a na intensywne treningi zaczyna brakować sił, warto postawić na… agrest indyjski.

Agrest indyjski, czyli amla

Agrest indyjski to potoczna nazwa liściokwiatu garbnikowego (łac. Emblica officinalis), zwanego także amlą. To pochodzące z Azji drzewo z rodziny liściokwiatowych uprawiane jest głównie w Indiach. Osiąga do 10 metrów wysokości, ma piękne zielone kwiaty oraz owoce – zielonkawe, niewielkie i jędrne, przypominające właśnie agrest. Zgodnie z hinduistycznymi wierzeniami amla jest pierwszym drzewem, które wyrosło po wielkim potopie – dokładnie w miejscu, w którym medytował Brahma i gdzie uronił łzę. We wschodniej tradycji to drzewo jest też siedzibą bogini Lakszmi – w hinduizmie bogini szczęścia, bogactwa i piękna, która jest odzwierciedleniem wszelkiego powodzenia. Zapewne stąd niezwykłe działanie amli i szerokie wykorzystywanie jej w ajurwedzie, czyli tradycyjnej medycynie indyjskiej.

Amla na odchudzanie

Amla przywraca organizmowi równowagę: tam, gdzie jest balans, nie ma zaburzeń, nie ma też chorób. Najwięcej zastosowań w medycynie mają owoce agrestu indyjskiego – mają one też właściwości, które oddziałują pozytywnie na odchudzanie. Agrest przyspiesza metabolizm tłuszczów, działa również stymulująco na cały układ trawienny i pokarmowy. Dodatkowo zapobiega hipoglikemii (spadkom cukru we krwi), nie dopuszczając do nagłych ataków głodu. Amla pozostaje nie bez wpływu na poziom cholesterolu. Zmniejsza poziom „złego” cholesterolu LDL i zwiększa stężenie tego „dobrego” – HDL.

Jeśli więc naszym celem są tabletki na odchudzanie, koniecznie sprawdźmy Amlan Forte firmy Vital Progres. To dawka agrestu indyjskiego w kapsułkach, które są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Przede wszystkim dlatego, że zawierają wyłącznie naturalne składniki. Dzięki temu też uda nam się osiągnąć w swoim odchudzaniu najlepsze możliwe wyniki!

Na piękną skórę, włosy i paznokcie

W kwaśnym miąższu agrestu znajduje się jednak nie tylko wsparcie dla naszego odchudzania. Amla jest bogatym źródłem witaminy C, zawiera flawonoidy, kwasy fenolowe, taniny, minerały i aminokwasy, a także cynk, miedź, chrom, niacynę, żelazo, kwas glutaminowy, lizynę, prolinę oraz analinę.

Składniki te stanowią naturalne i skuteczne antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze. Oznacza to, że agrest indyjski oczyszcza organizm ze szkodliwego nadmiaru wolnych rodników. To pozwala na spowolnienie procesów starzenia się komórek, a nawet ich odmłodzenie. Poprawia się kondycja skóry, włosów i paznokci. Amla stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest bardziej odżywiona i elastyczna. Agrest nie bez przyczyny uznawany jest też za najlepszą (i naturalną!) odżywkę do włosów. Włosy odzyskują naturalny połysk, gęstnieją, ich kolor odżywa, są też mniej skłonne do siwienia. Korzystają też paznokcie – stają się znacznie mocniejsze.

Trudno się dziwić, że ajurweda uważa indyjski agrest za najskuteczniejszy środek odmładzający.

Dla zdrowia

Odchudzanie i odmładzanie to zaledwie część z korzystnych właściwości amli. Owoce drzewa mają działanie antywirusowe, antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz przeciwmiażdżycowe. Skutecznie leczą cukrzycę, są moczopędne, oczyszczające i regenerująco wpływają na nasz organizm. Tonizują wątrobę, nerki, układ trawienny i układ krwionośny. Znajdują też zastosowanie w profilaktyce chorób wrzodowych, neurologicznych, anemii, a także chorób nowotworowych.

Mimo że od wieków wykorzystywany jest w tradycyjnej medycynie Indii, agrest ten do Europy dotarł stosunkowo niedawno. Pora z tego skorzystać!

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

34 thoughts on “Na odchudzanie, piękne włosy i paznokcie…Amlan Forte

  1. Już po miesiącu widziałam różnicę na wadze, dokładnie 4 kg, to mnie zachęciło do włączenia aktywności, teraz już jestem chudsza o 10 kg i mam tyyle energii że mogłabym góry przenosić.

Dodaj komentarz