Inteligentna waga łazienkowa – gadżet dla fana siłowni

W ciągu ostatnich lat rosnącą popularnością cieszy się zdrowy tryb życia i bycie fit. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, takimi jak siedzący tryb życia, otyłość czy chęć zadbania o własne zdrowie. Co więcej, nowoczesne technologiczne gadżety bardzo ułatwiają pracę nad własną sylwetką, ponieważ monitorują postępy i podpowiadają w jaki sposób ćwiczyć, by uzyskać najlepsze wyniki. Inteligentna waga łazienkowa jest niekwestionowanym hitem ostatnich miesięcy. Jakie opcje posiada taka waga i dlaczego jest to doskonały gadżet dla każdego miłośnika siłowni i zdrowego trybu życia?

Inteligentna waga, czyli waga która nie tylko waży

Dla wielu osób ważenie na wadze kojarzy się głównie z nieprzyjemnym spoglądaniem na stale wzrastającą masę ciała. Waga jest także niezbędnym elementem wyposażenia domu dla wszystkich tych, którzy ćwiczą i chcą stale monitorować swoje postępy. Tradycyjne wagi umożliwiają jedynie zważenie masy ciała, jednakże postęp technologiczny sprawił, że oprócz smartfonów, smartwatchy, możemy dziś także nabyć smartweigh, czyli inteligentną wagę łazienkową. Ilość funkcji, które posiadają takie wagi potrafi przyprawić o zawrót głowy. Inteligentna waga potrafi:
• mierzyć wagę ciała,
• mierzyć BMI,
• obliczać procentową ilość tkanki tłuszczowej w organizmie,
• obliczać masę kostną oraz masę mięśniową,
• sygnalizować o nadwadze lub niedowadze.

Nowoczesna waga łazienkowa jest zatem doskonałym gadżetem dla wszystkich osób, które ciężko pracują na siłowni aby osiągnąć upragnioną sylwetkę. Dokładna kontrola wszystkich najważniejszych parametrów pozwala bardzo dokładnie i skrupulatnie monitorować postępy.

Waga, która pomoże utrzymać dobrą formę

Wszystkie te zaawansowane technologicznie funkcje dostępne są dzięki połączeniu wagi ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Warto podkreślić, że niektóre wagi mają specjalnie dedykowane aplikacje, inne zaś korzystają z aplikacji obsługujących jeszcze kilka innych inteligentnych urządzeń. Doskonałym przykładem synergii pomiędzy inteligentnymi urządzeniami, jest sparowanie inteligentnej wagi łazienkowej ze smartbandem lub smartwatchem. Zegarek w ciągu całego dnia zbiera dużą ilość danych o aktywności i spalonych kaloriach, natomiast waga analizuje te dane i porównuje je z wagą ciała na koniec dnia. Tak połączone urządzenia dają także możliwość zaplanowania indywidualnego treningu, który ułożony jest dokładnie pod konkretną osobę. Dzięki temu praca nad dobrą sylwetką i formą jest bardziej dokładna i zaawansowana. Warto podkreślić, że inteligentna waga łazienkowa jest cienka i lekka, dzięki czemu łatwo schować ją w łazience czy pod łóżkiem w sypialni. Takie wagi posiadają także zaawansowane ekrany LED, które dokładnie i wyraźnie pokazują wszystkie najważniejsze dane. Inteligentne wagi łazienkowe są bardzo czułe – ważenie po wstaniu z łóżka, po posiłku i po treningu potrafi dać inne rezultaty, co pozwala jeszcze dokładniej dopasować plan treningowy.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

One thought on “Inteligentna waga łazienkowa – gadżet dla fana siłowni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *