Kalkulator BMI oblicz wskaźnik masy ciała

Kalkulator BMI wskaźnik masy ciała

kalkulator bmi waga

BMI jest to wskaźnik masy ciała w angielskim tłumaczeniu Body mass index. Wskaźnik ten jest stworzony dla osób dorosłych dla dzieci używa się siatki centylowej. Wskaźnik BMI oblicza się według wzoru. BMI = masa w kilogramach / wzrost w metrach. PRZYKŁAD: Człowiek o wzroście 182 ważący 84 kg. BMI = 84 / (1.82)do potęgi 2 = 25,36 według skali która zawarta jest poniżej jest to początkowa faza nadwagi.

Wskaźnik masy BMI pozwala w szybkim tempie obliczyć czy możemy mieć problemy związane z nadwaga, otyłością które prowadzą do cukrzycy, chorób niedokrwiennych serca oraz miażdżycy.

Jednak nie każdy może się sugerować tymi wskaźnikami ponieważ istnieją wyjątki od reguły np. kulturyści i osoby ćwiczące na siłowni mogą przy wzroście 1,75 m. ważyć po 100 kg. przy niskiej ilości tkanki tłuszczowej, w takim wypadki nie ma mowy o otyłości. Ta sama logika dotyczy kobiet ciężarnych, wysokich lekkoatletów oraz osób które wciąż rosną bądź aktywnie trenują jakąś dyscyplinę sportową, gdzie głównie ich waga to czysta masa mięśniowa powstała w wyniku ciężkich treningów.

Kalkulator BMI

Wpisz swój wzrost oraz wagę a dowiesz się jaki jest twój wskaźnik masy BMI

Wygłodzenie – do 16
Wychudzenie – od 16 – 17
Niedowaga – od 17 – 18.5
Waga prawidłowa – od 18.5 – 25
Nadwaga – od 25 – 30
Otyłość I stopnia – od 30 – 35
Otyłość II stopnia – od 35 – 40
Otyłość III stopnia – powyżej 40

 

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian – wszelkie prawa zastrzeżone.

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz