Czy na rowerze miejskim można schudnąć?

rower miejski odchudzanie

Wiele osób zastanawia się, czy jazda po mieście może przynieść wymierne korzyści w postaci zrzucenia wagi. Wyjaśniamy tę kwestię.

Odchudzanie na rowerze

Tempo życia jest coraz szybsze i wiąże się z nabywaniem niezdrowych nawyków. W związku z tym bardzo często brak nam czasu na zadbanie o odpowiednią sylwetkę. Warto mieć jednak na uwadze, że przytyć jest bardzo łatwo, natomiast zrzucenie zbędnych kilogramów jest nie lada wyzwaniem. W związku z tym kiedy tylko zaczynamy czuć się źle sami ze sobą lub mamy problemy zdrowotne związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej, natychmiast powinniśmy podjąć się odchudzania. Oczywiście zdrowa i zbilansowana dieta jest podstawą, ale zdecydowanie warto dołączyć do niej wysiłek fizyczny. Optymalna wydaje się jazda na rowerze. Wystarczy sprzęt i odrobina motywacji i chęci. Taki trening angażuje niemal wszystkie partie ciała. Wysiłek jest intensywny, a co za tym idzie, bardzo szybko może nadejść moment, w którym staniemy na wadze i uznamy, że to, co widzimy na jej wyświetlaczu, w pełni nas zadowala. 

Rower miejski – charakterystyka

Rynek oferuje nam wiele typów jednośladów. Ogromną popularnością wśród osób jeżdżących rekreacyjnie cieszą się na przykład rowery trekkingowe i crossowe, zaś amatorzy mocniejszych wrażeń zwykle decydują się na zakup rowerów górskich. Jeśli jednak głównym obszarem przemieszczenia się jest wyłącznie teren zabudowany, warto zdecydować się na rower miejski. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Przede wszystkim ten rodzaj pojazdów charakteryzuje się sztywną ramą oraz niezwykle wygodnym siedziskiem, zaś cała konstrukcja wymaga przybrania od kierowcy wyprostowanej pozycji. W związku z tym rowerem miejskim można poruszać się w drodze do pracy, nawet takiej, która wymaga noszenia eleganckich elementów garderoby, jak garnitur czy formalna sukienka. Ubrania pozostaną bez zagnieceń, a podczas samej podróży nie dojdzie do odsłonięcia pewnych części ciała. To także dobry sprzęt do jazdy po zakupy, wycieczek po parku, czy po prostu ekologicznego przemieszczania się po miastach i wsiach. Dodatkowym walorem jest także wygląd. Są to niezwykle estetyczne pojazdy, których paleta barw i zdobień jest nieograniczona.   

Trening na rowerze miejskim

Czy odchudzanie na rowerze miejskim jest możliwe? Z pewnością tak. Po pierwsze, aby zmotywować się do wysiłku fizycznego, najlepiej wybrać sprzęt, którym z chęcią będziemy pokonywać kolejne kilometry, przybliżające do osiągnięcia upragnionej sylwetki.  W kategorii jednośladów miejskich mamy do wyboru rower składany, rower holenderski, a także rower z koszykiem. Opcji jest naprawdę wiele, dlatego znalezienie wymarzonego pojazdu nie będzie trudne. Po drugie, w trakcie diety każdy trening jest na wagę złota. Dlatego nawet prozaiczna przejażdżka do sklepu lub przyjaciółki pozwoli spalić kilkanaście kalorii. Decyzja o wybraniu roweru jako naszego głównego środka lokomocji może być kluczowa w procesie odchudzania. Codzienna jazda do pracy, czy szkoły to nie tylko wyraz troski o środowisko, ale także własnej sylwetki. Co więcej, budując kondycję, będziemy coraz częściej i chętniej wybierać się na dłuższe i bardziej wymagające wycieczki. W konsekwencji zdrowy styl bycia stanie się naszą codziennością. Zmiana nawyków, sport i zdrowa dieta to sposób na długie i wartościowe życie.

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

One thought on “Czy na rowerze miejskim można schudnąć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *