Victor Martinez wymiary i biografia kulturysty

Victor Martinez – drugi Dominikańczyk wśród zawodowych kulturystów

 

victor martinezVictor Martinez urodził się 29 lipca 1973 roku w San Francisco de Macoris na Dominikanie. Należy do Międzynarodowej Federacji Kulturystów. Jest drugim profesjonalnym kulturystą z Dominikany, który występuje na scenie. Punktem zwrotnym, a zarazem największym osiągnięciem w karierze jest zdobycie mistrzostwa na Arnold Classic w 2007 oraz w tym samym roku zajęcie 2 miejsca w najbardziej prestiżowych zawodach – Mr. Olympia. Po tych sukcesach otrzymał dużo ofert od sponsorów – podpisał kontrakt między innymi z Maximum Human Performance.

Kariera -Victor Martinez

Kariera Martineza ruszyła tak naprawdę w roku 1997, kiedy to na zawodach NPC w Nowym Jorku zajął pierwsze miejsce w kategorii półciężkiej. Po tym brał dalej udział w zawodach federacji NPC do 2001 roku. Wtedy to właśnie wziął udział w swoim pierwszym konkursie IFBB – Night of Champions, gdzie zajął 8 miejsce. W kolejnym roku zadebiutował na Arnold Classic, zajmując 13 lokatę. Pierwsze profesjonalne zwycięstwo przyszło jednak dość szybko. Po zajęciu 9 miejsca w zawodach Ironman, wygrał Night of Champions (2003).

Dzięki temu sukcesowi Victor Martinez zagwarantował sobie miejsce wśród największych i najlepszych. W swoich pierwszych zawodach Mr. Olympia zajął dobre, 9 miejsce. Z każdym rokiem prezentował się coraz lepiej zajmując odpowiednio 5 miejsce (2005), 3 miejsce (2006) i najwyższe do tej pory – 2 miejsce (2007). Sam Ronnie Coleman przepowiedział Martinezowi wielką karierę, że to on będzie wiódł prym na zawodach Mr. Olympia. Mistrz jednak nie do końca miał rację, gdyż dziś laur zwycięstwa należy do Phila Heatha.

W 2007 roku Victor Martinez zajął pierwsze miejsce na Arnold Classic. Rok 2007 był najlepszym do tej pory dla Dominikańczyka. Pod koniec tego roku zajął 2 miejsce na Mr. Olympia, ustępując jedynie Jayowi Cutlerowi. W Styczniu 2008 roku przeszedł operację więzadeł rzepki w lewym kolanie, które uszkodził podczas wykonywania wykroków. Ze względu na możliwość pogłębienia urazu nie występował na zawodach Arnold Classic 2008 i Mr. Olympia 2008. Po prawie roku Victor Martinez znów wraca do treningów zaczynając treningi siłowe i kondycyjne pod okiem swojego trenera i starego przyjaciela – Jakoba Panotasa. Podczas 9 miesięcznego okresu rehabilitacji i ciężkiego treningu wrócił niesamowicie mocny i silny. Zajął 2 miejsce w Arnold Classic 2009 w Columbus ustępując jedynie 2-3 punkty za zwycięzcą – Kai Greenem.

Tragedia …

W lipcu 2009 doszło do niesamowicie bolesnego wydarzenia w życiu kulturysty. Siostra Martineza – Eridania Rodríguez zniknęła z pracy w Nowym Jorku w niewyjaśnionych okolicznościach. Jej ciało znaleźli kilka dni później wewnątrz szybu wentylacyjnego, w miejscu gdzie pracowała. Joseph Pabon, złota rączka pracująca w zakładzie został skazany za to morderstwo w kwietniu 2012.

Victor Martinez był współwłaścicielem Muscle Maker Grill w Nowym Jorku. Stracił jednak możliwość prowadzenia go, przez problemy z prawem, które miał za naruszenie praw imigracyjnych. Victor Martinez został aresztowany po powrocie do USA w październiku 2011 roku, po zwycięstwie w Arnold Europe, które odbywały się w Madrycie. Jego karta stałego zamieszkania wygasła, a ze względu na jego kryminalną przeszłość (w 2004 roku został skazany za sprzedaż sterydów) nie została przedłużona. Zamiast tego trafił do więzienia w New Jersey, w oczekiwaniu na rozprawę, która miała zadecydować o deportacji. Groziło mu odesłanie do rodzinnej Dominikany. Nie mógł wyjść za kaucją. Było mnóstwo błędów w papierach, więc rozprawa się przedłużała. 27 kwietnia sąd zadecydował o zwolnieniu z więzienia oraz o prawie pozostanie na terenie Stanów Zjednoczonych. Martinez ma dwóch synów (Justin i Jared) i trzy córki (Victoria, Zayde i Vivian).

Wymiary Victora Martineza

Wzrost – 175 cm
Waga – 125 kg (sezon)/138 kg (poza sezonem)
Ramię – 52 cm
Klatka piersiowa – 150 cm
Pas – 86 cm
Uda – 76 cm
Łydki – 56 cm
Przedramię – 45 cm

Victor Martinez trening biecepsów

Historia zawodów:

Kariera Amatorska
1993
– Elmo’s Gym, Teenage, 1 miejsce
1994
– NPC Bev Francis Atlantic States, 27th
1997
– NPC New Jersey Suburban State Bodybuilding Contest, półciężka, 1 miejsce
– NPC New York Metropolitan Championships, półciężka, 1 miejsce
1999
– NPC Bev Francis Atlantic States, 16th
2000
– NPC Junior USA, Heavyweight, 1 miejsce – NPC Nationals, Heavyweight, 1 miejsce Kariera profesjonalna
2001
– IFBB Night of Champions, 8 miejsce
2002
– IFBB Arnold Classic, 13 miejsce
– IFBB Ironman Pro Invitational, 9 miejsce
2003
– IFBB Night of Champions, 1 miejsce
2004
– IFBB Mr. Olympia, 9 miejsce
– IFBB GNC Show of Strength Pro Championship, 1 miejsce
2005
– IFBB Arnold Classic, 7 miejsce
– IFBB New York Pro Championship, 3 miejsce
– IFBB Mr. Olympia, 5 miejsce
– IFBB San Francisco Pro Invitational, 5 miejsce
2006
– IFBB Arnold Classic, 3 miejsce
– IFBB Mr Olympia, 3 miejsce
2007
– IFBB Arnold Classic, 1 miejsce
– IFBB Mr Olympia, 2 miejsce
2009
– IFBB Arnold Classic, 2 miejsce
– IFBB Mr Olympia, 6 miejsce
2010
– IFBB Mr Olympia, 8 miejsce
2011
– IFBB Arnold Classic, 3 miejsce
– IFBB Mr Olympia, 4 miejsce
– IFBB Arnold Classic Madrid, 1 miejsce
2013
– IFBB New York Pro Championship, 2 miejsce
– IFBB Toronto Pro Supershow, 1 miejsce
– IFBB Mr Olympia, 11 miejsce
– IFBB Arnold Classic Madrid, 5 miejsce
2014
– IFBB Arnold Classic, 4 miejsce

Redaktor Pakernia24: Woliński Tomasz

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz