Co może Ci dać trening personalny?

trening personalny

Trening personalny to rozwiązanie, które w krótkim czasie (i oczywiście przy odpowiedniej determinacji) pozwala Ci osiągać postawione cele. Trening jest ułożony bowiem idealnie pod Twoje potrzeby i wspólnie przyjęty z trenerem plan.

Treningi personalne vs. grupowe – co bardziej się opłaca?

Cena treningu personalnego jest oczywiście wyższa od ćwiczeń grupowych, więc pod tym względem trening personalny jest mniej opłacalny. Warto się jednak zastanowić, czy jest tak rzeczywiście. Trener personalny podczas zajęć jeden na jeden koncentruje się wyłącznie na Tobie, obserwuje postępy i zmagania oraz adekwatnie do nich projektuje kolejne treningi. To wszystko sprawia, że w krótszym czasie osiągasz postawione sobie cele, a sam trening jest znacznie bardziej efektywny. Kiedy spojrzeć na to w ten sposób, okazuje się, że ceny treningów personalnych nie są aż tak bardzo wygórowane. 

Spotkanie z trenerem personalnym – od czego powinniście zacząć?

Trener personalny Mokotów warsaw-trainer.pl na pierwszym spotkaniu przede wszystkim powinien przeprowadzić z Tobą szeroki wywiad. Indywidualne zajęcia pozwalają na skoncentrowanie całej uwagi na Tobie, poczynając od:

  • aktualnej formy, 
  • problemów zdrowotnych, 
  • celów sportowo-zdrowotnych, jakie chcesz osiągnąć. 

Bardzo często zdarza się, że trener osobisty nie tylko przygotowuje dla Ciebie zajęcia sportowe, ale także doradza w kwestii diety, odpowiedniej suplementacji. W przypadku problemów zdrowotnych dobry trener może także doradzić, do jakiego specjalisty warto się udać. Jak nikt inny ma on bowiem możliwość obserwować Cię w akcji. Zajęcia grupowe nie pozwalają na pełną ocenę Twoich możliwości czasowych (jeśli chodzi np. o bieg), wytrzymałościowych, siłowych. Trening personalny natomiast daje tę wiedzę, którą trener może wykorzystać, aby proponować Ci jeszcze lepiej dobrane ćwiczenia.

Co mogą Ci dać treningi personalne?

Aby w pełni wykorzystać współpracę z trenerem, trzeba skorzystać z pakietu treningów. Jedna konsultacja może Ci wiele powiedzieć, ale dopiero indywidualne prowadzenie pozwoli osiągać konkretne cele. Z trenerem personalnym możesz pracować w klubie fitness, jak i umawiać się na trening na świeżym powietrzu. Przede wszystkim to z trenerem osobistym masz szansę skoncentrować się na precyzyjne wyznaczonych celach, pracować nad istotnym dla Ciebie grupami mięśni, wchodzić na nowy poziom wytrzymałości, szybkości, siły. Pod okiem specjalisty sportowo będziesz się po prostu rozwijać znacznie szybciej, a treningi będą dla Ciebie bezpieczne. 

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz