Tanie i ciekawe ćwiczenia dla zdrowia i fitness, które możesz wykonać w domu

fitness w domu

Korzyści dla zdrowia z aktywności fizycznej można uzyskać prościej niż myślisz, nie musi to też kosztować wszystkich pieniędzy świata.

Przynajmniej 150 minut średnio intensywnych ćwiczeń wystarcza, abyś czuł się zdrowo. Jeżeli siłownia to nie miejsce dla ciebie, istnieje wiele prostych ćwiczeń, które możesz robić samemu, aby wejść w formę.

Znajdź coś, co ci się podoba, a co można w prosty sposób uwzględnić w planie dnia, lub rozbuduj coś, co już jest w nim obecne.

Oto kilka wskazówek, jak ćwiczyć w sposób tani i prosty.

Chodzenie

Spacer to jedna z najlepszych form ćwiczeń, ponieważ nic nie kosztuje, a większość osób może sobie na niego pozwolić. Zwiększenie ilości spacerów jest prostsze niż myślisz. Możesz zrobić ze spaceru także aktywność społeczną – spaceruj ze znajomym, czy dołącz do lokalnej grupy spacerowiczów.

Chodzenie stymuluje układ sercowo naczyniowy: serce, płuca, i układ krążenia. Wzmacnia także wytrzymałość mięśni niskich, w tym nóg i bioder.

Przeczytaj więcej o spacerach dla zdrowia, w tym wskazówki o tym jak chodzić, aby poprawić zdrowie, a także jak sprawić, żeby spacery były interesujące i jak utrzymać motywację.

Możesz także wypróbować darmową aplikację Active 10, która pomoże ci stworzyć nawyk szybkiego spacerowania przez 10 minut codziennie.

Ćwiczenia w domu

Spal kalorie, zrzuć zbędne kilogramy, i czuj się świetnie dzięki naszym 10-minutowym ćwiczeniom w domu.

  • Ćwicz serce i płuca dzięki 10-minutowym ćwiczeniom kardio.
  • Wejdź w formę dzięki 10-minutowym ćwiczeniom tonującym
  • Spal tłuszcz z brzucha, bioder, ud, i pupy dzięki 10-minutowym ćwiczeniom na nogi, pośladki, i brzuch.
  • Pozbądź się zwisającej pupy dzięki 10-minutowym ćwiczeniom na pupę
  • Stonuj mięśnie brzucha dzięki 10-minutowym ćwiczeniom brzucha
  • Pozbądź się słabych ramion dzięki 10-minutowym ćwiczeniom na ręce

Rower

Rower to ćwiczenie z grupy aerobiku, które aktywizuje niższy obszar ciała oraz system sercowo naczyniowy. Jeżeli planujesz regularnie jeździć na rowerze, upewnij się, że rower jest odpowiedniego rozmiaru, a siodełko i kierownica są ustawione na popranwje wysokości.

Tak jak z bieganiem czy chodzeniem, możesz z tego zrobić wspólne ćwiczenie – jeźdź z przyjaciółmi, rodziną, lub dołącz do grupy kolarskiej.

Pływanie

Pływanie to trzeci najpopularniejszy rodzaj ćwiczeń w Wielkiej Brytanii, po spacerach i bieganiu. Większość basenów oferuje lekcje pływania, jeżeli nie umiesz pływać, albo chcesz poprawić technikę. Pływanie ćwiczy całe ciało i jest świetnym sposobem na poprawę sylwetki i zrzucenie paru kilogramów. Kilka długości basenu aktywizuje większość grup mięśniowych. Jeżeli zwiększysz prędkość, uzyskasz z tego także ćwiczenia aerobikowe.

Pływanie może pomóc zrzucić zbędne kilogramy, jeżeli pływasz ze stałą prędkością w trakcie całej sesji. Możesz także dołączyć do klubu pływackiego lub zapisać się na ćwiczenia grupowe na basenie, takie jak aqua aerobik.

Taniec

Taniec jest popularny wśród wszystkich grup wiekowych. To ćwiczenie wymagające umiejętności, ale większość klubów tanecznych oferuje zajęcia dla wszystkich poziomów.

Taniec to ćwiczenie rodzaju aerobik, które poprawia równowagę i koordynację. Mogą je wykonywać osoby w każdym wieku, każdej formie, i każdego rozmiaru.

Ból po ćwiczeniach?

Po ćwiczeniach mogą wystąpić bóle mięśni, jeszcze nie korzystałeś z tych grup mięśniowych od dłuższego czasu. Ból mogą uśmierzyć łagodne środki przeciwbólowe albo środki medycyny alternatywnej, takie jak olej cbd od Cibdol, który ma właściwości przeciwbólowe i nasenne. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji na temat cbd.

Pobierz aplikacje fitness

Świat skupia się na wellness, istnieje więc wiele aplikacji fitnesowych, które pomogą ci śledzić postępy i pracować na kolejne cele. Kilka aplikacji to świetny sposób na wciśnięcie szybkich ćwiczeń w napięty plan dnia, nie potrzebując niczego oprócz pustego kawałka podłogi i wygodnych spodni, aby z czasem uzyskać ciało marzeń dzięki niesamowitym (i wyczerpującym) ćwiczeniom.

Stojące ćwiczenia na abs

Zapomnij wszystko co słyszałeś o ćwiczeniach na brzuch: nie trzeba robić niezliczonych brzuszków na podłodze, aby zrobić sobie kaloryfer. Te stojące ćwiczenia na brzuch wzmacniają twoje mięśnie rdzenia oraz wspomagają także układ sercowo naczyniowy.

Joga na siedząco

Pozbądź się napięcia z kończyn dzięki tej metodzie na jogę na siedząco, którą możesz wykonywać w dowolnym momencie dnia, w tym za biurkiem w pracy. Wykonuj każdy ruch powoli i płynnie, oddychaj głęboko i miarowo.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz