Rollmasaż opinie i efekty jego działania

rollmasaż efekty opinie

Co to jest rollmasaż? Jest to prosty i efektowny sposób na walkę z wieloma dolegliwościami, cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Ciało masowane jest przez drewniane rolki umieszczone w obracającym się bębnie. Masowane są takie partie ciała jak: stopy, łydki, uda, pośladki, boczki, brzuch, plecy i ręce – dokładnie w takiej kolejności. W gabinetach znajdują się urządzenia z podczerwienią lub bez, przy czym podczerwień działa intensywniej, a wytwarzane przez to ciepło jest jeszcze bardziej przyjemne niż masaż bez podczerwieni. Przede wszystkim najważniejszą rolę odgrywa w walce z cellulitem, rozstępami oraz ujędrnieniem ciała, bo to jest główna przyczyna dla której Panie zapisują się na rollmasaż.

Jakie ma działanie i dlaczego warto – opinie?

Rollmasaż ma szeroki wpływ na nasze ciało i organizm. Wpływa na układ limfatyczny (krwionośny), skórę, układ krążenia, mięśnie oraz układ nerwowy. W przypadku układu limfatycznego ma działanie pobudzające ten układ, co pomaga zasilić organy w tlen oraz substancje odżywcze, przyspiesza usunięcie toksyn, przyspiesza wchłanianie obrzęków, ułatwia pracę serca.

Rollmasaż ma także doskonały wpływ na skórę, ponieważ wygładza, ujędrnia, złuszcza obumarły naskórek, odżywia i sprawia, że jest lepiej ukrwiona. Rozluźnia blizny, rozbija mechanicznie tkankę tłuszczową, wpływa na układ krążenia, przy czym przyspiesza krążenie, rozszerza miejscowo naczynia włosowate, lepiej dotlenia i odżywia tkanki oraz przyspiesza przemianę materii. Jakie działanie ma na mięśnie? Sprawia, że mięśnie są dotlenione i odżywione, zapobiega kontuzjom, przygotowuje do wysiłku, zwiększa ich elastyczność oraz przyspiesza regenerację po wysiłku.

Rollmasaż ma też wpływ na układ nerwowy, ponieważ działa odprężająco i uspokajająco, pobudza, pomaga w przewodzeniu bodźców nerwowych.

Rollmasaż redukuje cellulit oraz rozstępy !

Jak przebiega rollmasaż?

Ciało masujemy zgodnie z kierunkiem przepływu krwi czyli od stóp przez łydki, uda (najpierw zewnętrzna strona, potem wewnętrzna a na końcu tył), pośladki, boczki, brzuch, plecy i ręce. Skutki pierwszego zabiegu mogą być trochę bolesne. Rollmasaż na początku łaskocze, potem odczuwamy swędzenie i kłucie. W wymasowanej części ciała czujemy przyjemne ciepło, oznacza to że krew krąży bardziej intensywnie. Jednak po kilku godzinach ciało nas lekko boli. Mimo to nie zrażajcie się, bo to tylko początki są takie dość dyskomfortowe, ból naprawdę jest według mnie dość delikatny, czujemy jakbyśmy miały po prostu posiniaczone miejscami ciało, ale to naprawdę normalne i chwilowe skutki masażu, zwykle po dwóch, trzech zabiegach ustąpią. Za to w nagrodę możemy zaobserwować pierwsze efekty masażu – skóra jest bardziej ujędrniona i wygładzona.

Rada

Z własnego doświadczenia mogę poradzić, że jeszcze lepsze efekty masażu daje balsam. Osobiście używałam zwykłego masła do ciała, ale najlepiej zapewne działa wyszczuplający, czy antycellulitowy. Warto iść na zabieg z nawilżonym ciałem, ponieważ rollmasaż lepiej działa na skórę.

Strój: W zależności co preferujesz można na zabieg założyć legginsy albo krótkie spodenki a do tego top lub t-shirt, obowiązkowo noś skarpetki.

Redaktor Pakernia24: Walczak Natalia

Ocena: 3.7/5 | Głosów: 201

Dodaj komentarz