Historia Under Armour, czyli determinacja i wiara w swój pomysł przepisem na sukces

under armour

Marka Under Armour szturmem weszła na światowe rynki mody, bardzo szybko zjednując sobie rzeszę wiernych fanów. Odzież i akcesoria tej marki nie bez przyczyny cieszą się aż tak ogromną popularnością – są wykonane z ogromną dbałością o szczegóły, z tkanin najwyższej jakości.

Trochę historii

Marka powstała w 1996 roku. Założycielem, który do tej pory pełni zaszczytną funkcję CEO, jest Amerykanin. Kevin Plank wpadł na pomysł produkcji wysokiej jakości, komfortowej odzieży sportowej, kierowany własnymi przykrymi doświadczeniami w tej dziedzinie. Plank studiował na Uniwersytecie w Maryland, pełnił tam także  funkcję kapitana drużyny futbolowej. Ta dyscyplina sportowa jest bardzo wymagająca fizycznie, przez co zawodnicy niezwykle intensywnie się pocą. Kevin bardzo dotkliwie odczuwał nieprzyjemne uczucie przyklejenia się bawełnianej koszulki do ciała, było to dla niego poważnym problemem podczas długich i częstych treningów.

Potrzeba matką wynalazku

To stare powiedzenie jest ciągle aktualne, co więcej nieustająco sprawdza się w praktyce. Najlepsze wynalazki powstają najczęściej w wyniku palącej potrzeby – tak było i tym razem. Bawełna jest tkaniną bardzo zdrową – skóra w niej oddycha, jednak wykazuje bardzo dużą higroskopijność, czyli wchłanianie wilgoci. Takie działanie jest bardzo pożądane np. podczas nocnego wypoczynku w plenerze, jednak nie podczas aktywności fizycznej. Kiedy uprawiamy sport, w wyniku czego najczęściej się pocimy, potrzebujemy tkaniny, która odprowadza wilgoć i szybko schnie – dzięki temu czujemy się komfortowo. Tę zależność wykorzystał w swoim wynalazku Plank i rozpoczął pracę nad odzieżą, która spełniałaby wszystkie te założenia. Jego pierwszym dziełem była koszulka, w której użyto opatentowanej technologii, która otrzymała wymowną nazwę HeatGear.

Trudne, dobrego początki

Pierwszą siedzibą działalności Kevina Planka była piwnica, w domu jego babci. Już pod koniec pierwszego roku działalności jego firma mogła poszczycić się przychodami w wysokości 17 tysięcy dolarów. Firma funkcjonowała na zasadzie wysyłkowej. Ciągłe poszerzanie asortymentu i uatrakcyjnianie oferty zapewniło Plankowi status giganta w branży odzieżowej.

Narodziny ColdGear

Następnym krokiem milowym w historii firmy było stworzenie serii odzieży ColdGear. Ten przełomowy wynalazek umożliwił odprowadzanie wilgoci z ciała, nie tracąc przy tym nic z ciepła. Nasza skóra cały czas pozostaje sucha, nie nasiąka, a wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz. Osiągnięte zyski pozwoliły firmie na zmianę siedziby, oficjalnie opuszczono piwnicę babci Kevina, działalność przeniosła się do Baltimore. Kolejne lata obarczone były wytężoną pracą nad udoskonalaniem produktów, a także ich promocją. Jednak praca przyniosła w końcu pożądany efekt, odzież Under Armour zaczęła pojawiać się na okładkach poczytnych magazynów.

Kolejny przełom

Następnym krokiem w stronę międzynarodowego sukcesu było wypuszczenie w 2003 roku nowej linii odzieży, tym razem damskiej. Następnym ruchem firmy było poszerzenie rodziny produktów o linię dziecięcą. Na dziesiątą rocznicę rozpoczęcia działalności przychody firmy, szacowano na około 281 milionów dolarów. W 2014 roku Under Amour była w Stanach Zjednoczonych, drugą co do wielkości firmą zajmującą się produkcją odzieży sportowej. Druga dekada działalności przedsiębiorstwa obfitowała w zasadzie w same ogromne zmiany. 2015 rok był czasem stworzenia największej na całym świecie platformy fitness. Miało to miejsce po wykupieniu firm odpowiedzialnych za dwie największe platformy tego typu- MyFitnessPal i Endomondo. Platfomę nazwano UA Record. Obecnie liczbę użytkowników regularnie z niej korzystających określa się na poziomie około 200 milionów na świecie.

Domenasportowa.pl – pełna oferta letniej kolekcji marki Under Armour

Wszystkie interesujące nas produkty tej znanej marki możemy kupić na stronie Domenasportowa.pl, co pozwoli nam wyposażyć w pełni swoją szafę na sezon letni. Znajdziemy tu odzież sportową, obuwie, a także bardzo popularne dodatki –  czapki z daszkiem, torby, czy bieliznę. Odzież i dodatki Under Armour udowadniają, że wysoka jakość, a także zapewnienie komfortu w tak ekstremalnych warunkach, jak bardzo intensywne uprawianie sportu, może iść w parze z nietuzinkowym wyglądem. Warto regularnie odwiedzać sklep Domenasportowa.pl, ponieważ często pojawiają się promocje, które pozwolą nam zakupić odzież tej światowej marki w naprawdę przystępnych cenach.

Historia Kevina Planka może być prawdziwą inspiracją dla nas wszystkich, dowodzi, że dobry pomysł na biznes i konsekwencja w jego realizacji  ma realną szansę powodzenia. My wszyscy dzięki wynalazkom firmy Under Armour możemy zaopatrywać się w ich stroje sportowe i akcesoria na stronie Domenasportowa.pl

Jedna odpowiedź w temacie “Historia Under Armour, czyli determinacja i wiara w swój pomysł przepisem na sukces

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *