Suplementy dla początkującego, czy warto

Odżywki dla początkującego

suplementy dla początkującychKażdy zaczynający na siłowni chce szybkich przyrostów. Oczekiwania rosną w miarę upływu czasu. Wiadomo, najlepiej by było od razu być wielkim jak Schwarzenegger, czy Coleman. Szukając szybkich efektów ludzie decydują się sięgnąć po suplementy, czy też w skrajnych przypadkach – sterydy. Otóż rodzi się pytanie – czy warto ? Moim skromnym zdaniem – nie. W pierwszych miesiącach, a nawet do roku czasu organizm sam wytwarza potrzebne do rozwoju czynniki.

Regularne treningi i odpowiednio zbalansowana dieta są wystarczającymi impulsami do rozrostu. Nie kierujcie się zdaniem innych, że na sucho to nawet trawa nie urośnie. W początkowych tygodniach na siłowni to stwierdzenie mija się z prawdą. Gdy zaczniemy suplementacje zbyt wcześnie, to ograniczymy produkcje substancji przez nasz organizm. Doprowadzić to może to tego, że organizm stanie się w pewnym stopniu „upośledzony” i w mniejszym bądź większym stopniu przestanie wytwarzać potrzebne nam substancje, przez co suplementacja stanie się koniecznością. Dlatego jeśli już koniecznie chcemy wspomóc nasz organizm w rozroście, warto zacząć od odżywki węglowodanowej czy białkowej. Organizm w początkowej fazie jest tak podatny na ćwiczenia, że w szybkim tempie jesteśmy w stanie zobaczyć efekty.

Reasumując – przestroga dla laików. Na początku kariery z siłownią skupcie się na diecie, odpowiednim treningu, a przede wszystkim – na odpowiedniej technice wykonywanych ćwiczeń. Na suplementacje przyjdzie jeszcze czas :).

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz